آیفون و ios

حذف شماره های موبایل آیفون (3 روش ساده)

با گذشت زمان، شما به عنوان کاربر یک گوشی متوجه می شوید که صد ها نام و شماره در لیست مخاطبین تان دارید. ممکن است آن مخاطب یک مشاور املاک باشد که دیگر هیچ وقت او را نخواهید دید یا حتی یک همکار قدیمی که دیگر با او همکاری نخواهید کرد. ما مخاطبین را راحت بر روی گوشیمان ذخیره می کنیم، اما زمانی که می خواهیم حذف شان کنیم، دچار مشکل می شویم.

اگر می خواهید بدانید که چه طور مخاطبین و شماره هایی که به آن ها نیاز ندارید را حذف کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است! مهم نیست که بخواهید مخاطبین را یکی یکی یا همه آن ها را با هم حذف کنید، برای هر کدام در این پست راه حلی پیدا خواهید کرد. لازم به ذکر است که این مقاله از تمام نسخه های iOS مثل 11، 12، 13 و 14 پشتیبانی می کند.

نصب اينستاگرام دوم براي آیفون (ساده ترین روش)

هر کاربر آیفون یا آیپد دقیقا می‌داند که اپل اجازه نمی ‌دهد همه مخاطبین را با هم حذف کرد که همین مسئله پاک کردن همه شماره ها از آیپد یا آیفون را دشوار می‌ کند. با این حال، چه طور می توان همه مخاطبین در آیفون را به صورت یک جا حذف کرد ؟ نگران نباشید، برنامه های مدیریت داده‌ ای مثل iCloud، Gmail و iOS همگی به شما در حذف تمام مخاطبین آیفون کمک می کنند.

چه طور مخاطبین را در آیفون به صورت جداگانه حذف کنیم؟

رایج ترین روشی که کاربران به آن فکر می کنند؛ این است که مخاطبین را از طریق برنامه Contacts یکی یکی حذف کنند. اگر تعداد مخاطب زیادی نداشته باشید، این راهکار خوبی است. اما اگر می خواهید همه شماره ها را به یک باره حذف کنید، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

1-برنامه Contacts درآیفون یا آپیدتان را باز کنید.

2- مخاطبی که می خواهید حذف کنید را انتخاب کرده و روی دکمه Edit در گوشه سمت راست کلیک کنید.

3- به پایین اسکرول کنید و روی دکمه Delete Contact ضربه بزنید.

Delete Single Contact on iPhone

از کجا بفهمیم حافظه داخلی گوشی ایفون چقدر است؟

چه طور تمام مخاطبین آیفون را با یک کلیک حذف کنیم؟

با این که حذف یک باره مخاطبین آیفون بدون کمک یک برنامه خارجی آسان نیست ، اما AnyTrans یک برنامه مدیریت داده قدرتمند در آیفون است که به حذف، مدیریت و انتقال تمام مخاطبین تان به روشی سریع و ساده کمک می کند. ویژگی های این برنامه برای حذف و مدیریت مخاطبین در آیفون عبارتند از:

  • فقط با یک کلیک ساده تمام مخاطبین را از گوشی آیفون تان حذف می کند.
  • از حالت حذف انتخابی مخاطبین پشتیبانی می کند.
  • امکان بک آپ گیری از مخاطبین در کامپیوتر و مک را فراهم می کند.
  • با یک کلیک مخاطبین را از یک گوشی آیفون به یک آیفون دیگر منتقل می کند.

علاوه بر این ها، AnyTrans می ‌تواند به شما در مدیریت و انتقال داده‌ های دیگر مثل عکس‌ ها، ویدیو ها، پیام‌ ها، واتس اپ و غیره از آیفون به آیفون یا اندروید به آیفون کمک کند . حتی آیفون 14 و iOS 16 هم از آن پشتیبانی می کنند.

خب، اول AnyTrans را به صورت رایگان بر روی کامپیوتر تان دانلود کنید (لینک دانلود) و سپس مراحل ساده زیر را برای حذف بدون دردسر تمام مخاطبین در آیفون طی کنید.

نحوه حذف تمام مخاطبین در آیفون:

مرحله 1: AnyTrans را در کامپیوتر تان اجرا کنید. آیفون تان را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل کنید. حالت Device Manager را انتخاب کنید. برای ادامه روی گزینه More کلیک کنید.

How to Delete Multiple or All Contacts on iPhone at Once – Step 1مرحله 2 : همه یا چند مخاطب را به طور هم زمان از آیفون حذف کنید. صفحه پنل سمت چپ را به پایین اسکرول کرده و گزینه Contacts را انتخاب کنید. روی دکمه Select All کلیک کنید تا تمام مخاطبین تان انتخاب شوند. روی دکمه Delete کلیک کنید تا آن ها به صورت یک جا از آیفون تان حذف شوند.

How to Delete Multiple or All Contacts on iPhone at Once – Step 2

چه طور با iCloud تمام مخاطبین آیفون را حذف کنیم؟

برای افرادی که نمی دانند چه طور چند مخاطب را در آیفون حذف کنند، iCloud می تواند واقعا کمک کننده باشد. قبل از توضیح مراحل حذف تمام مخاطبین آیفون از طریقiCloud ، اول باید مطمئن شوید که مخاطب شما در آیفون با iCloud همگام‌ سازی شده است یا خیر.

اگر این طور باشد می توانید تمام مخاطبین iCloud که قبلا همگام سازی شده اند را در آیفون تان حذف کنید. مراحل دقیق نحوه حذف تمام مخاطبین در آیفون با iCloud به این صورت است:

1-برنامه Settings را در آیفون تان باز کنید.

2- روی iCloud ضربه بزنید .

3- Contacts را پیدا کرده و آن را غیر فعال کنید.

4- پنجره ای باز می شود، در آن جا روی Delete from My iPhone ضربه بزنید.

Delete iPhone Contacts from iCloud Settings

از کجا آیفون بخریم؟ 7 بهترین سایت خرید آیفون اصل (آنلاین حضوری)

چه طور از طریق Gmail،Outlook یاYahoo همه مخاطبین آیفون را حذف کنیم؟

برای پاک کردن مخاطبین در آیفون، می توانید از حساب های ایمیل تان هم استفاده کنید. آیفون از کاربران برای وارد کردن مخاطبین از یک حساب ایمیل خاص مثل Gmail، Outlook و Yahoo پشتیبانی می کند که این یعنی شما می توانید از آن ها برای حذف تمام مخاطبین در آیفون استفاده کنید.

بنابراین اگر می خواهید بدانید که چه طور تمام مخاطبین آیفون را از طریق جیمیل یا سایر حساب ها حذف کنید، باید مراحل زیر را دنبال کنید.

1-به Settings > Password & Accounts بروید. در این جا می توانید تمام حساب های کاربری تان که در این آیفون فعال اند را مشاهده کنید.

2- حسابی که می خواهید حذف کنید را انتخاب کرده و گزینه Contacts را غیرفعال کنید.

3- یک پنجره پاپ آپ ظاهر می شود که از شما می پرسد آیا مطمئن هستید می خواهید ادامه بدهید زیرا تمام مخاطبین حساب انتخاب شده از گوشی تان حذف می شوند.

4- فقط روی Delete from My iPhone ضربه بزنید.

Remove All Contacts from A Source

اگر در آیفون تازه کار هستید: روش راه اندازی و نکات اولیه اگر تازه آیفون خریده اید

برخی از سوالات متداول

تا به این جا حتما فهمیده اید که چه طور می شود چند مخاطب یا همه آن ها را در یک گوشی آیفون حذف کرد، اما ممکن است سوالات دیگری هم داشته باشید. به همین منظور در این جا به سوالات متداول دیگری که در این باره برای تان پیش می آید، پاسخ خواهیم داد.

چه طور مخاطبین تکراری آیفون را حذف کنیم؟

هنگامی که مخاطبین را به آیفون جدید تان منتقل می کنید یا آن ها را با iCloud، Gmail یا سایر سیستم عامل ها همگام می کنید، ممکن است چند تا مخاطب تکراری پیدا کنید. شما می توانید این مخاطبین تکراری را به صورت دستی با چند کلیک حذف کنید. نحوه حذف مخاطبین تکراری در آیفون به این صورت است:

1-برنامه Contacts را در گوشی تان باز کنید. روی نام ها یا شماره های تکراری در نوار جستجو ضربه بزنید . یکی از موارد تکراری را انتخاب کنید.

2- روی دکمه Edit در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید. گزینه Delete Contact را پیدا کرده و انتخاب کنید. حتما مجددا و دوباره روی Delete Contact کلیک کنید تا مخاطبین تکراری حذف شوند.

چه طور مخاطبینم را به گوشی آیفونم برگردانم؟

شاید بخواهید بعد از حذف همه مخاطبین در آیفون، آن ها را برگردانید. چه کار باید بکنید؟ اگر از مخاطبین در iCloud یاiTunes تان نسخه بک آپ تهیه کرده اید، می توانید آن ها را از این طریق بازیابی کنید. در غیر این صورت، فقط می توانید آن ها را از طریق ابزار های بازیابی iOS برگردانید.

اینو بلد باشید: بک آپ گرفتن از آیفون با 3 روش ساده تر

کلام پایانی

در این مقاله به روش های مختلفی برای حذف مخاطبین در آیفون اشاره شد ، اما سریع ترین راه برای حذف چندین مخاطب در آیفون قطعا AnyTrans است. همان طور که گفتیم با کمک AnyTrans فقط با یک کلیک می توانید یک، چند یا تمام مخاطبان تان را حذف کنید.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا