آموزش اینترنت

چطور وارد دنیای طراحی وب شویم؟ مهارت های مورد نیاز

هنگامی که می خواهید استراتژی بازاریابی خود را سازماندهی کنید و به موفقیت برسید، طراحی وب سایت تان می تواند یک عنصر اصلی باشد. بدون یک وب سایت خوش ساخت، فروشگاه مثلاً آجر و ملات شما نمی تواند خیلی به فعالیت خود ادامه دهد. وب سایت یک شرکت باید دستیابی به مخاطبان گسترده را آسان کند. همچنین سایتی که بی عیب و نقص طراحی شده باشد؛ می داند که چگونه باید مخاطب را به مشتریان، طرفداران و پیروان یک مارک و محصولات آن تبدیل کند.

حتما بخوانید: ۱۵ تا از پردرآمدترین شغل های دنیا در سالهای ۲۰۱۹-۲۰۲۵ چه خواهد بود؟

تصمیم گیری در راستای ایجاد شغلی برای خودتان، در طراحی وبسایت می تواند خیلی هیجان انگیز باشد، به خصوص وقتی که همه عناصر طراحی وب را که یک وب سایت می تواند در اختیار داشته باشد؛ در نظر بگیرید. اگر علاقه دارید در طول مسیری که باید طی کنید، اطلاعات بیشتری کسب کنید به مطالعه ی ادامه مطلب مراجعه کنید؛ همچنین می توانید هر یک از بخش های زیر را که حس می کنید مورد نیازتان است؛ مطالعه کنید:

  • شروع به عنوان یک طراح وب
  • مهارت های یک طراح وب
  • عناوین شغلی طراح وب
  • انتخاب مسیر درست برای طراح وب

چگونه یک طراح وب شوید؟

به عنوان یک طراح وب، شما علاوه بر در نظر گرفتن هزینه های توسعه سایت، باید ظاهر و احساس کلی که یک وب سایت در مخاطب بر می انگیزد، برنامه ریزی نمایید. شما باید بتوانید سایتی بسازید که توجه بیننده را به خود جلب کند ، آنها را به صفحات جذب کند و باعث می شود که آنها بخواهند برای اطلاعات بیشتری دوباره برگردند.

مطمئناً گفتن این کارها ساده تر از انجام آنها است ، اما بگذارید قدم های لازم را برای رسیدن به این نقطه برداریم.

شروع به عنوان یک طراح وب

قبل از اینکه بتوانید دست یابی به شغل رویایی خود یعنی فعالیت به عنوان یک طراح وب سایت را عملی کنید، تعدادی اصول اساسی وجود دارد که باید به آنها تسلط پیدا کنید. برای این کار لزوما به یادگیری برنامه نویسی نیاز ندارید.

طراحی پایه

احتمالاً فکر می کنید که “لزومی ندارد از قلم و کاغذ برای طراحی وب سایت استفاده کنم”، اما وقتی می خواهید ایده های خود را به مشتریان بالقوه و همتایان خود نشان بدهید، به یک عنصر تصویر نیاز خواهید داشت. طراحان وب به طور معمول برای ایجاد نمودارها، شبکه ها ، طرح بندی و موارد دیگر با طراحان گرافیک، همکاری نزدیکی دارند. اگر می خواهید طی چندین پروژه به عنوان طراح وب کار بکنید؛ داشتن ایده ای برای طراحی اشکال، ایجاد منوهای سایت و تهیه لوگوهای مناسب می تواند برای تان مفید واقع شود.

طرح بندی و ساختار

اساس کار وب سایت ها بر اساس ساختار آنها می باشد، زیرا هر صفحه باید منحصر به فرد و هماهنگ با دیگر صفحات باشد. چه بخواهید وب سایت را از ابتدا ایجاد کنید یا این که قصد داشته باشید که نام تجاری جدیدی را پیاده سازی کنید، به عنوان یک طراح وب باید بدانید که چه چیزی باعث می شود هر صفحه از ابتدا تا انتها جذابیت داشته باشد.

طرح بندی و ساختار این صفحات همچنین باید سئو را درگیر کند زیرا آنها به تجربه خرید یک محصول یا استفاده از خدمات بازدید کنندگان متصل می شوند. عناصری که باید در نظر داشته باشید تصاویر، لینک ها، CTA ها، تایپوگرافی (حروف چینی) و موارد دیگر خواهد بود.

نظریه طراحی وب

نظریه طراحی وب یا اصول طراحی وب؛ چیزی فراتر از طراحی جذابیت، هدایت مسیریابی و کد نویسی می باشد. اگر می خواهید توانایی پیشرفت در حرفه خود و صعود از بین رقبای تان را به دست آورید، این مهارتهایی است که باید به آنها تسلط داشته باشید.

با تغییر فناوری، شغل شما به عنوان یک طراح وب نیز دچار تغییراتی خواهد شد. همین مسئله برای مخاطب بالقوه ی هدف و اهداف یک شرکت نیز رخ می دهد. چگونه می توانید نظریه طراحی وب را با هر پروژه جدیدی که روی میز کارتان قرار دارد، ادغام کنید؟ راز موفقیت تان در سرعت عمل است!

عناصر اضافی نظریه طراحی وب شامل دانستن نحوه ی ساخت یک وب سایت خوب و زیبا است. مشتری به احتمال زیاد می خواهد ویژگی های “عامه پسند” را در وب سایت شما مشاهده کند، که شما باید آن را برای کنتراست ایده آل، تغییر شکل الگوها، کاوش در عمق و متن و موارد دیگر، از تنظیم رنگها استفاده کنید.

تجربه کاربر

یک وب سایت با طراحی بی عیب و نقص باعث می شود کاربران بخواهند در سایت بمانند و تمام آنچه را که ارائه کرده است کشف و مطالعه کنند. به عنوان یک طراح وب ، درک اصول تجربه کاربری (UX) و طراحی کاربر محور ضروری است. بدون اینکه این دو آیتم را با هم به کار ببرید، مشتری بالقوه شما ممکن است به جای توجه به وب سایت تان؛ از وب سایت رقیب شما سر در آورد.

بخش تجربه ی کاربری تقریباً شامل همه چیز می شود، یعنی از زمان بارگذاری صفحه گرفته تا پاسخگویی آن به صفحه های مختلف، منوی قابل فهم و موارد دیگر در این آیتم تأثیر گذارند. شما می خواهید بازدید کننده یک وب سایت برای یافتن آنچه که در پی آن است؛ تا آنجا که امکان دارد از حلقه های کمتری گذر کند.

مهارت های طراح وب

پس از تسلط به اصول اولیه ، مهارتهایی وجود دارد که برای استخدام شدن، باید در رزومه خود داشته باشید. به عنوان مثال ، درک و شناختHTML ، CSS و جاوا اسکریپت به شما امکان می دهد تا هم عقبه ی (back-end) سایت و هم سایت پیشرو (front-end) را کد گذاری کنید. شما همچنین نیاز به تسلط بر نرم افزارهای طراحی وب ، مانند Adobe Photoshop و Dreamweaver دارید.

علاوه بر این برنامه های خاص ، باید نحوه طراحی وب سایت برای اندازه های مختلف صفحه نمایش و سئو را نیز بدانید و به آن مسلط شوید.

عناوین شغلی طراح وب

مانند اکثر مشاغل ، مسیرهای مختلفی وجود دارد که می توانید در طول حرکت خود به عنوان یک طراح وب انتخاب کنید. اگر چند سال به عنوان یک طراح وب آموزش دیده و طراحی های موفقی نیز داشته باشید، می توانید تصمیم بگیرید که به طراح ارشد تبدیل شوید؛ یا این که بخواهید به تخصص یا UX یا UI بپردازید.

این امر به لیست مهارت ها و نقاط قوت شخصی شما ، فرصت های شغلی در شرکت های مختلف و بخش هایی که فکر می کنید در آنها برتری دارید؛ بستگی دارد. گزینه های خود را با دقت بررسی کنید و در صورت لزوم برای تغییر در زمینه کاری خود آماده شوید.

مسیری را در طراحی وب انتخاب کنید

آیا آماده هستید که شغل رویایی تان و کار به عنوان طراح وب سایت را آغاز کنید؟ اگر می خواهید استعداد خود را نشان بدهید، ابتدا باید برای یک شرکت کار کنید یا مثلاً با کار در منزل خودتان طراح وبسایت یک شرکت باشید.

اگر این مسیر را طی بکنید؛ به احتمال زیاد مشتری های معمولی، یک حقوق ماهیانه ی ثابت و سیستم پشتیبانی برای موفقیت خود خواهید داشت. از طرف دیگر، اگر تصمیم بگیرید که به عنوان یک طراح مستقل کار بکنید؛ ساعات انعطاف پذیر، دستمزد بالقوه بالاتر و مزیت انجام کار از راه دور را خواهید داشت.

حتما بخوانید: ۱۱ نکته بسیار مهم برای اینکه کالایتان را در فضای مجازی به فروش برسانید!

پس از تصمیم گیری در مورد جهت حرکت خود، می توانید نمونه کارها و لیست مهارت های خود را تصحیح کنید تا دقیقاً همان چیزی باشد که برای افراد مورد نظرتان جذاب بوده و آنها را جذب بکند. ایجاد برند شما از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا داشتن یک نمایش تصویری از آنچه می توانید انجام دهید؛ به شما کمک می کند تا جدا از بحث های رقابتی در ارائه خدمات به مشتریان تان موفق باشید. فراموش نکنید که از استفاده از بازاریابی مشارکتی، بازاریابی در رسانه های اجتماعی و ارائه ی کارتی که معرف کسب و کارتان باشد، نیز حتماً کمک تان خواهد کرد!

حرفه خود را در وب طراحی کنید

حرفه شما همان چیزی است که شما آن را می سازید، بنابراین آن را به چیزی تبدیل کنید که به آن عشق می ورزید. اشتیاق خود را برای کار به عنوان یک طراح وب، به یک حرفه تبدیل کنید. سخت کوشی و خلاقیت تان را به کار بگیرید، برای سازگاری و یادگیری چیزهای جدید آماده باشید، و هرگز به کمتر از ایده آل تان راضی نشوید.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا