به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش اینترنت

دانلود از تورنت با 7 روش موثر (آپدیت 2024)

استفاده از شبکه نظیر به نظیر (P2P) در تورنت با خطرها و تهدیدهای احتمالی همراه است، از دانلود ناخواسته بدافزارها گرفته تا دانلود تصادفی مطالب دارای حق کپی رایت. همچنین امکان ویروسی شدن سیستم، قطع اتصال توسط ISP و یا حتی جریمه نیز وجود دارد.

ناشناس بودن و امنیت دو نکته کلیدی برای تورنت ایمن است و خوشبختانه استفاده از یک VPN قابل اعتماد به عنوان یک راه حل این دو عامل را پوشش می دهد. بهترین VPNها امنیت اطلاعات را حفظ کرده و فعالیت آنلاین کاربر را پنهان می کنند و همچنین با ارائه ویژگی های فوق العاده دیگر به تورنت آسان کمک می کنند.

در این راهنما همه موارد ضروری درباره نحوه حفاظت از داده ها و ناشناس ماندن هنگام تورنت را توضیح خواهیم داد.

دانلود از تورنت به آسانی چند کلیک است اما برای اطمینان از دانلود ایمن باید از VPN نیز استفاده کنید. در اینجا در چند مرحله ساده نحوه تورنت ایمن با VPN معرفی شده است.

چگونه با خیال راحت از تورنت استفاده کنیم؟

1- یک VPN قابل اعتماد و ایده آل انتخاب کنید. NordVPN مناسب است و تعداد زیادی وی پی ان مجاز داخلی قابل خریداری ست که با یک سرچ می توانید پیدا کنید.

2- VPN مورد نظر را دانلود و نصب کنید. سعی کنید یک VPN سازگار با دستگاه خود انتخاب کنید.

3- به سرور متصل شوید. مطمئن شوید که به سرور P2P بهینه وصل شده اید.

4- تنظیمات امنیتی VPN را انجام دهید. این کمک می کند تا اطلاعات خود را ایمن نگه دارید.

5- از یک سایت معتبر برای لینک های تورنت استفاده کنید.

در ادامه نحوه اتصال به VPN و شروع ایمن تورنت را در چند مرحله ساده نشان می دهیم و همچنین عوامل مختلف برای اطمینان از تورنت ایمن و پنهان کردن را معرفی خواهیم کرد. علاوه بر این عواملی که باید هنگام دانلود تورنت در نظر بگیرید، با جزئیات بیشتر بررسی می شود.

1- از یک VPN خوب استفاده کنید.

Server recommended by NordVPN on NordVPN website

تنظیم و نصب VPN اولین کاری است که باید قبل از شروع تورنت انجام دهید. وجود VPNهای متعدد در دسترس انتخاب را دشوار کرده است. برای تورنت ایمن باید یک VPN برتر را انتخاب کنید که قابل اعتماد، سریع، ایمن و مناسب برای تورنت باشد.

با استفاده از یک VPN خیلی خوب می توانید به سرورهای سریع در سراسر جهان متصل شوید و آدرس IP خود را کاملا مخفی کنید، در واقع اینطور به نظر می رسد که در یک کشور کاملا متفاوت هستید.

عللاوه بر این می توانید سرورهای بهینه شده مخصوص تورنت پیدا کنید که سریع و ایمن هستند و این اطمینان را می دهد که تورنت ها در سریع ترین زمان ممکن دانلود خواهد شد.

۱۰ روش دانلود فیلم از سایت های مختلف

متأسفانه دانلود با تورنت به دلایل مختلف می تواند خطرناک می باشد، مثل بدافزارها. منبع دانلود در زمان دانلود تورنت به دسنگاه دسترسی پیدا می کند و این گاهی اوقات می تواند منجر به بدافزارها و سایر موارد نامطلوب دیجیتالی شود.

خوشبختانه VPN های خوب ویژگی های امنیتی قوی دارند که دستگاه را ایمن نگه می دارد. به عنوان مثال، NordVPN حاوی ابزاری به نام CyberSec است که بدافزارها، تلاش های فیشینگ، حملات سایبری مانند DDoS و حتی تبلیغات پاپ آپ را مسدود می کند.

نکته: به یاد داشته باشید چون VPN آدرس IP واقعی را پنهان می کند، می توانید به هر سایت تورنت دلخواهی دسترسی پیدا کنید حتی سایت هایی که در کشور ممنوع هستند.

2- یک سایت تورنت مناسب انتخاب کنید.

سایت های زیادی در اینترنت وجود دارد که لینک های تورنت را برای دانلود ارائه می دهند. می توانید لینک ها را از سایت های تخصصی تورنت گرفته تا انجمن ها و وبلاگ ها در سراسر وب پیدا کنید.

با این حال هنگام دانلود باید مطمئن شوید که منبع آن اصلی است در غیر این صورت احتمال خطر دانلود یک فایل جعلی، فایل ناخواسته و یا حتی یک بدافزار خطرناک وجود دارد.

مهم است که لینک های تورنت را از وب سایت های معتبر دانلود کنید. در بیشتر موارد سایت های تورنت معروف سیستم های مشخصی دارند که نشان می دهد تورنت تأیید شده است. یعنی اینکه دقیقا همان چیزی است که می گوید و بدون هیچگونه موارد ناخواسته و عجیب می باشد.

Pirate Bay یکی از شناخته شده ترین سایت های تورنت در جهان است و مجموعه بزرگی از لینک های تورنت برای دانلود دارد. همچنین با ارائه نمادهای تعریف شده در کنار هر لینک تورنت می توانید تشخیص دهید که آیا آنها اصل هستند یا خیر.

در بعضی از سایت های مخصوص تورنت نیز باید عضو شوید، مانند TorrentLeech. معمولا در این سایت ها همه لینک های تورنت موجود در سایت تأیید شده اند در نتیجه می توانید هر چیزی را با اطمینان دانلود کنید.

TorrentLeech signup webpage

یک مورد آزاردهنده ای که وجود دارد اینه که بسیاری از بهترین سایت های تورنت با لینک های تورنت تأیید شده توسط ISPها مسدود می شوند. اما استفاده از VPN یک راه حل آسان برای حل این مشکل است. می توانید آدرس IP خود را مخفی کرده و از هر جایی به سایت دلخواه خود وارد شوید.

3- یک کلاینت تورنت مناسب انتخاب کنید.

نمی توانید لینک های تورنت را به طور مستقیم روی سیستم خود دانلود کنید زیرا در واقع فایل های تورنت در قسمت های بسیار کوچک از مکان های مختلف ارسال می شوند. برای دانلود از طریق تورنت به یک برنامه خاص نیاز دارید که به عنوان کلاینت تورنت (سرویس گیرنده تورنت یا torrent client) شناخته می شود. کلاینت تورنت تمام این “بیت ها” را مدیریت کرده و آنها را جمع آوری می کند و فایل را پس از کامل شدن دانلود به طور کامل دریافت خواهید کرد.

کلاینت های تورنت زیادی برای انتخاب وجود دارد که هر کدام ویژگی ها، شیوه استفاده و عملکردهای متفاوتی ارائه می دهند. در حالت ایده آل به دنبال یک کلاینت تورنت باشید که فضای زیادی روی دستگاه اشغال نمی کند، استفاده از آن آسان باشد و ویژگی های خوبی از جمله امنیت ارائه می دهد.

کلاینت های تورنت زیر را توصیه می کنیم:

 • Vuze (لینک دانلود): یک کلاینت ساده و فوق العاده با رابط کاربری خوب در بین کلاینت های P2P است که محیط کاملا واضحی دارد و استفاده از آن آسان است. همچنین دارای ویژگی هایی مانند چت، انجمن، کنترل از راه دور و پشتیبانی از لینک آهنربایی (magnet link) است. در نسخه پولی حتی ویروس ها و تبلیغات حذف شده است.

Vuze torrent client interface

 • qBittorrent (لینک دانلود): یک کلاینت عالی همه کاره است. استفاده از آن آسان و کاملا رایگان بدون تبلیغات در برنامه است. همچنین ویژگی های فوق العاده ای مانند موتور جستجوی تورنت تعبیه شده دارد که انتقال امن و رمزگذاری شده را فراهم می کند.
 • BitTorrent (لینک دانلود): این کلاینت برای افراد تازه کار در تورنت ایده آل است. استفاده از آن بسیار ساده است و شامل برخی از ویژگی های مفید مانند کامنت گذاری است، بنابراین می توانید نحوه عملکرد کاربران قبلی در تورنت های خاص را بررسی کنید.
 • uTorrent (لینک دانلود): یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین کلاینت های تورنت است، سریع، سبک و آسان همراه با یک طرح واضح و ساده است. با این حال باید با تبلیغات موجود در آن سر کنید.

4- تورنت های مناسب را انتخاب کنید.

پس از راه اندازی VPN، دانلود کلاینت تورنت و پیدا کردن یک سایت تورنت عالی حالا زمان دانلود لینک های تورنت می باشد. همانطور که گفتیم هنگام دانلود انواع فایل ها از اینترنت همیشه باید محتاط باشید. این به ویژه در مورد لینک های تورنت بسیار صدق می کند زیرا بسیاری از مجرمان سایبری و هکرها سعی می کنند با فریب دادن مردم به دانلود تورنت های بد از مزایای آنها استفاده کنند.

بنابراین باید مطمئن شوید که تورنت انتخاب شده قانونی و بدون هیچگونه بدافزاری است. یکی از راه حل ها این است که فقط لینک های تورنت تأیید شده را از سایت های تورنت بزرگ و معروف قابل اعتماد دانلود کنید.

همچنین همیشه مراقب لینک ها و دانلودهای مشکوک تورنت باشید. به عنوان مثال لینک های تورنت برای برنامه ها یا ویدئوهای منتشر نشده احتمالا جعلی است.

روش ساده برای دانلود فیلم و عکس از اینستاگرام در گوشی

به طور مشابه ممکنه یک فایل HD با کیفیت بالا اما در اندازه بسیار کوچک پیدا کنید، به احتمال زیاد این یک فایل جعلی است.

علاوه بر این اگر سایت حاوی لینک دانلود قانونی به نظر نمی رسد یا تورنت بسیار خوبتر از چیزی است که باید باشد، بهتر است از آن اجتناب کنید زیرا ممکنه به جای فایل مورد نظر خود یک پوشه پر از بدافزار دانلود کنید.

یک راه خوب برای بررسی تورنت استفاده از VPN است که بدافزارها را مسدود می کند و اگر به طور تصادفی در تورنت بدافزار دانلود کنید بلافاصله هشدار می دهد.

5- یک نرم افزار آنتی ویروس خوب تهیه کنید.

برای حفاظت در برابر بدافزارها، هک ها و حملات سایبری همیشه باید یک نرم افزار آنتی ویروس خوب روی سیستم خود داشته باشید. این نکته هنگام دانلود لینک های تورنت اهمیت بیشتری دارد زیرا سیستم در هنگام تورنت کردن در دسترس سایر منابع و ارتباطات قرار می گیرد.

آنتی ویروس هایی مانند نورتون (Norton) و مک آفی (McAfee) سال ها است که روی ساخت راه حل های درجه یک کار می کنند. نصب یک آنتی ویروس خوب روی دستگاه فایل های دانلود شده را بررسی و اسکن می کند و در صورت وجود هرگونه بدافزار بلافاصله اطلاع می دهد. آنتی ویروس های خوب معمولا قبل از اینکه بدافزارها آسیب برسانند، انها را حذف یا جدا می کنند بنابراین می توانید با خیال راحت تورنت کنید.

11 اپلیکیشن کاملا ضروری اندروید

با این حال برخی از انواع ویروس ها و بدافزارها راهی برای مخفی کردن خود از آنتی ویروس ها پیدا می کنند، بنابراین ایده بهتر این است که با نصب یک VPN با ویژگی های امنیتی قوی حفاظت را دو برابر کنید. اگر در کنار برنامه آنتی ویروس از VPN نیز استفاده کنید خیلی بیشتر در مقابل تورنت های بد محافظت خواهید شد. 5 آنتی ویروس رایگان را در اینجا معرفی کرده ایم

چرا VPN برای تورنت ایمن ضروری است؟

دانلود از طریق تورنت می تواند خطرناک باشد اما با نصب و راه اندازی VPN روی دستگاه از بیشتر خطرات مربوط به تورنت (اگر نگوییم همه) در امان خواهید بود.

در اینجا برخی از مزایای اصلی تورنت با VPN آورده شده است:

1- از کنترل و سرکوب ISP جلوگیری می کند.

در اتصالات اینترنتی محافظت نشده همه کارهای آنلاین برای ISP قابل مشاهده است. اگر ISP متوجه تورنت فایل های بزرگ شود ممکنه در اتصال اختلال ایجاد کند. این یعنی اینکه سرعت و پهنای باند به شدت کاهش خواهد یافت.

هنگام استفاده از VPN همه فعالیت ها، داده ها و ترافیک آنلاین به طور کامل از ISP پنهان می شود. بنابراین هیچ دلیلی برای توقف اتصال وجود نخواهد داشت، حتی در هنگام دانلود تورنت. VPN یک روش دانلود تورنت بدون اطلاع ISP است.

2- به محتوای محدود شده دسترسی خواهید داشت.

بسیاری از ISPها دسترسی به سایت های معروف تورنت را مسدود می کنند. استفاده از VPN یک راه حل خیلی خوب برای دسترسی به سایت تورنت بدون مانع است و همچنین می توانید به هر نوع محتوا محدود شده نیز دسترسی پیدا کنید.

VPNها آدرس IP را تغییر داده و تمام فعالیت ها را پنهان می کنند، بنابراین هیچ کس نمی تواند فعالیت های آنلاین شما را ببیند و همچنبن می توانید به یک سرور کاملا متفاوت و جدید در یک کشور دیگر متصل شوید، به سروری که هیچ محدودیتی ندارد.

3- آدرس IP را ایمن نگه می دارد.

اگر از یک کلاینت تورنت روی سیستم خود برای دانلود لینک های تورنت استفاده می کنید، هویت، مکان و آدرس IP برای همه افراد متصل به فایل تورنت نمایش داده می شود. بنابراین احتمال هک، حملات سایبری و بدافزارها نیز افزایش می یابد.

با استفاده از VPN می توانید مطمئن شوید که هنگام دانلود از تورنت به طور کامل ناشناس باقی می مانید. VPN تمام اطلاعات شخصی و آدرس IP را مخفی کرده و داده ها را نیز رمزگذاری می کند بنابراین ایمن و حافظت شده خواهید ماند.

نحوه پیکربندی VPN برای تورنت ایمن

برای اطمینان از امنیت بیشتر بعد از نصب VPN باید مطمئن شوید که آن به درستی پیکربندی شده است.

Kill switch feature on NordVPN desktop app settings

پس از نصب VPN به قسمت تنظیمات بروید و همه تنظیمات مهم امنیتی را فعال کنید.

تنظیماتی که باید به آنها توجه کنید:

 • switch kill را فعال کنید، گاهی اوقات این گزینه در تنظیمات پیشفرض غیرغعال است.
 • بالاترین سطح رمزگذاری را تعیین کنید، VPN را روی رمزگذاری AES-256 بیتی قرار دهید تا جایی که ممکنه ایمنی همه اطلاعات حفظ شود.
 • از یک پروتکل امن استفاده کنید. بهتر است از یک پروتکل OpenVPN استفاده کنید نه PPTP که قدیمی تر و غیرایمن است.
 • حفاظت در برابر انتقال غیرمجاز داده های IP و DNS را فعال کنید.
 • از تونل زنی تقسیم شده یا Split tunneling استفاده شود. برخی از ترافیک های آنلاین مانند تورنت و رمزگذاری با VPN را حفظ کرده و سایر سایت ها را روی آدرس IP معمولی باقی می گذارد. زمانی مفید است که نیاز دارید برخی از سایت ها روی IP معمولی خود نگه داشته شوند، مانند خدمات بانکداری آنلاین.

6 روش دانلود تمام یک وب سایت برای استفاده آفلاین (گوشی-کامپیوتر)

استفاده از تورنت چه خطراتی دارد؟

تورنت یک روش عالی برای دانلود فایل ها می باشد اما بدون خطر نیست. از دانلود ناخواسته بدافزارها گرفته تا امکان دسترسی هکرها همه مجموعه خطرات مربوط به تورنت ها می باشند.

می توانید با استفاده از VPN در برابر بسیاری از این خطرات محافظت شوید اما مهمه که بدانید از چه چیزی محافظت می کنید.

برخی از خطرات اساسی هنگام دانلود تورنت ها عبارتند از.

 • بدافزارها: متأسفانه فایل های تورنت پر از بدافزار است. مجرمان سایبری اغلب از تورنت های وسوسه انگیز به عنوان تروجان (Trojan Horse) با بدافزار قرار گرفته در داخل دانلودها استفاده می کنند، کافیست فقط یکبار دانلود اشتباه انجام دهید آنگاه ممکنه دستگاه به انواع بدافزارهای خطرناک از جمله نرم افزارهای جاسوسی، ویروس ها و باج افزارها آلوده شود.
 • مشکلات کپی رایت: برخی از افراد برای انتقال مطالب دارای حق چاپ از تورنت استفاده می کنند. گاهی اوقات برای لینک تورنت یک برچسب تقلبی می گذارند و بنابراین اگر به طور تصادفی چنین چیزی را که از نظر فنی به سرقت رفته دانلود کنید ممکنه مشکلاتی برایتان پیش آید. اگر متهم به نقض قوانین کپی رایت شوید، ISP می تواند داده های شما را فاش کند و احتمالا منجر به جریمه یا حتی بدتر خواهد شد.
 • متوقف کردن: یک پیامد با شدت کمتر اما بسیار ناامیدکننده تورنت زمانی است که ISP اتصال اینترنت را متوقف می کند. در بیشتر موارد اندازه فایل های تورنت بزرگ است و برای دانلود آنها به پهنای باند زیادی نیاز دارد. اگر ISP متوجه این تورنت ها شود، سرعت اینترنت را به شدت کم کرده و پهنای باند را نیز کاهش می دهد. در نتیجه دانلود بسیار کند خواهد شد.
 • هکرها: هنگام دانلود فایل های تورنت؛ منابع مختلف اشتراک فایل ها به آدرس IP دسترسی پیدا می کنند. این یعنی اینکه در معرض تهدید هکرهایی قرار می گیرید که به راحتی می توانند داده ها را بدزدند، بدافزار روی دستگاه نصب کنند، از فعالیت های آنلاین جاسوسی کنند و ….
 • عدم حفاظت از داده ها: از آنجا که هنگام اشتراک گذاری فایل ها و دانلود لینک های تورنت، دستگاه در دسترس سایر منابع قرار می گیرد پس این احتمال وجود دارد که اطلاعات و داده های شخصی به راحتی در دسترس مجرمان سایبری و هکرها قرار گیرد.

هر یک از این موارد می تواند تاثیر جدی روی دستگاه و زندگی شما بگذارد. خوشبختانه VPN همه این مسائل را حل می کند، از مخفی کردن آدرس IP گرفته تا پنهان کردن فعالیت آنلاین از ISP و افزایش امنیت، با VPN می توانید با خیال راحت از لینک های تورنت استفاده کنید.

VPNهای توصیه شده برای تورنت ایمن

همانطور که بررسی کردیم VPNها هنگام تورنت بسیار مفید هستند حالا این سوال پیش می آید که از کدام VPN باید استفاده کنید؟ سه VPN برتر برای تورنت را توصیه می کنیم:

1- NordVPN

word image 1

 • مستقر در: پاناما
 • سرورها/ کشورها: بیش از 5500 سرور در 59 کشور
 • لینک

NordVPN انتخاب اصلی برای تورنت است که بسیار سریع می باشد. ویژگی های امنیتی قوی و بیش از 5000 سرور در 60 کشور مختلف برای انتخاب دارد.

NordVPN سرورهایی ارائه می دهد که کاملا مخصوص تورنت هستند، این باعث می شود تا دانلودها همیشه از نظر سرعت و ایمنی بهینه سازی شده باشند.

ویژگی های امنیتی و حقظ حریم خصوصی آن برای تورنت عالی است. با استفاده از رمزگذاری AES-256 بیتی ایمنی داده ها را حفظ می کند و همچنین حفاظت DNS هویت را پنهان خواهد کرد.

۳ تا از جدیدترین و بهترین نرم افزارهای مدیریت دانلود 

ویژگی های فوق العاده زیادی مانند مسدود کننده تبلیغات، ضد بدافزار، ردیاب ها و کنترل بات نت را ارائه می دهد. این VPN با داشتن این ویژگی های جامع میزان حفاظت را هنگام تورنت به بالاترین حد ممکن افزایش می هد.

NordVPN دارای دو سوئیچ kill است که در صورت قطع شدن اتصال به طور خودکار عمل می کنند.

2- Surfshark

Surfshark

 • مستقر در: جزایر ویرجین بریتانیا
 • سرورها/ کشورها: بیش از3200 سرور در 65 کشور
 • لینک

Surfshark یک VPN قوی و ایده آل برای ایمن نگه داشتن هنگام تورنت است.

Surfshark با داشتن بیش از 3200 سرور در 65 کشور مختلف امکان دسترسی به هر سایتی را فراهم کرده است. آدرس IP را مخفی نگه می دارد. همه سرورهای Surfshark نیز برای تورنت بهینه شده اند، بنابراین هر کدام را انتخاب کنید، یک دانلود سریع و روان خواهید داشت.

Surfshark مجموعه ای از تنظیمات امنیتی برای حفظ ایمنی در اینترنت ارائه می دهد. ویژگی CleanWeb در برابر بدافزارها محافظت کرده و تبلیغات مزاحم را مسدود می کند. ویژگی Camouflage Mode نیز اطمینان می دهد که ISP هرگز نمی تواند بگوید که در حال استفاده از VPN هستید.

۲۰ نرم افزار ضروری که بلافاصله بعد از نصب ویندوز باید روی سیستم نصب کنید!

علاوه بر اینها شامل ویژگی هایی مثل رمزگذاری AES-256 بیتی و MultiHop، تونل زنی تقسیم شده و kill switch است. بنابراین با وجود همه این ویژگی ها همیشه می توانید با خیال راحت و ایمن از تورنت استفاده کنید.

Surfshark همچنین اپلیکیشن هایی برای انواع دستگاه ها از سیستم های دسکتاپ گرفته تا تلفن های هوشمند ارائه می دهد. استفاده از رابط کاربری بصری آن به خصوص برای افراد مبتدی آسان است.

با داشتن امگان چت 24 ساعته و 7 روزه اگر برای راه اندازی VPN و بهینه سازی آن برای تورنت نیاز به کمک داشته باشید می توانید از آن را به اشتراک گذاشته و مشکل را رفع کنید.

سوالات متداول

آیا تورنت قانونی است؟

بله، تورنت کاملاً قانونی است، یک روش انتقال و اشتراک گذاری فایل ها به صورت آنلاین است. اما اگر فایلی را دانلود کنید که دارای حق کپی رایت است، ممکنه ISP هشدار دهد و اتصال را قطع کند. با استفاده از VPN می توانید فعالیت آنلاین خود را از ISP پنهان کنید، بنابراین هیچ کس نمی تواند فایل دانلود شده را ببینید.

آیا هنگام دانلود از تورنت باید آدرس IP را مخفی کنم؟

پنهان کردن آدرس IP هنگام تورنت را خیلی توصیه می کنیم زیرا باعث می شود ISP فایل دانلود یا آپلود شده را کشف نکند. بهترین راه برای مخفی کردن آدرس IP استفاده از VPN است. با استفاده از VPN می توانید هر چقدر که دوست دارید تورنت کنید و آدرس IP را نیز مخفی می ماند.

آیا VPN هنگام تورنت محافظت ایجاد می کند؟

VPN نه تنها مکان جغرافیایی و آدرس IP را پنهان کرده و داده های را نیز رمزگذاری می کند بلکه VPNهای خوب ویژگی های امنیتی فوق العاده ای زیادی ارائه می دهند. می توانید از VPN برای محافظت در برابر حملات سایبری، پاپ آپ ها و بدافزارها استفاده کنید. بنابذاین استفاده از VPN بهترین راه برای ایمن ماندن در هنگام تورنت است.

در صورت استفاده از VPN آیا احتمال دارد در تورنت گرفتار شویم؟

اگر در هنگام تورنت از VPN استفاده کنید، عملا غیرممکن است که گرفتار شوید. به این دلیل اینکه آدرس IP را کاملا مخفی می کند، داده های شخصی رمزگذاری می شوند و حتی ISP نمی تواند تشخیص دهد که در حال تورنت هستید.

موفق نشدید؟ روش دیگر: ۲ روش دانلود مستقیم و سریع فایل های تورنت

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا