آموزش اینستاگرام

چرا فیلترهای اینستاگرام کار نمیکند؟ 5 راه حل ساده

برخی از کاربران اینستاگرام از کار نکردن فیلترهای این برنامه شکایت دارند. اگرچه ممکن است کمی ناامید کننده باشد، اما جای نگرانی نیست.

اینستاگرام از زمان معرفی خود در سال 2010 به عنوان یک برنامه بسیار معتبر شناخته می شود. به نظر می رسد در بین تمام شبکه های اجتماعی، اینستاگرام در اکثر موارد بدون مشکل کار می کند و به شما اجازه می دهد عکس های دوستان خود را تماشا کنید و با اطمینان برای آنها پیام خصوصی ارسال کنید.

ممکن است بخواهید یک استوری ایجاد کنید و ناگهان متوجه شوید فیلترها یا گزینه هایی که باید وجود داشته باشند، نیستند. این می تواند برای شما تجربه مایوس کننده ای باشد اما راه های مختلفی برای رفع آن وجود دارد، از جمله روش مورد استفاده من. در اینجا ابتدا روش خودم را به شما نشان خواهم داد سپس به سراغ روش های دیگر و برخی از اصلاحات اینستاگرام خواهم رفت.

فیلترهای اینستاگرام

وقتی روی گزینه ایجاد استوری ضربه می زنید، باید با فیلترهای مختلف رو به رو شوید. این فیلترها در انتهای صفحه قرار می گیرند و هر کدام کار متفاوتی انجام می دهند. در حالت عادی باید تعدادی فیلتر برای انتخاب وجود داشته باشد اما گاهی اوقات برخی از آنها مشاهده نمی شوند و این همان چیزی است که ما سعی می کنیم در اینجا بررسی کنیم.

رفع مشکل دیده نشدن فیلترهای اینستاگرام

اولین روش این است که تلفن خود را پاکسازی کنید. آنچه مشکل دیده نشده فیلترهای موجود در اینستاگرام را برای من حل کرد پاک کردن تلفنم بود. برنامه ها، عکس ها، فایل ها و … تقریباً تمام حافظه موجود را پر کرده بودند. در نتیجه تلفن من مانند بسیاری از دستگاه ها تصمیم گرفت داده ها و فایل های غیرضروری را قفل کند.

برای حل مشکل همه برنامه هایی که دیگر به آنها نیازی نداشتم را پاک کردم، مجبور شدم همه برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شدند را ببندم و اینستاگرام را دوباره باز کنم. حدس بزنید چه اتفاقی افتاد؟ فیلترها بارگذاری شدند!

۶ روش دیدن استوری اینستاگرام بدون فهمیدن شخص مقابل

آزاد کردن فضای تلفن و غیر فعال کردن برنامه های در حال اجرا به من کمک کرد. در نهایت به هر ترتیب، فیلترهای اینستاگرام برگشتند و ماندند.

راه های دیگر برای رفع مشکل فیلترهای اینستاگرام

پس از اینکه تلفن همراه خود را پاکسازی کردید، احتمالا کمی بهتر خواهد شد. اگرچه ممکن است این مسئله مشکل اینستاگرام را برطرف نکند. اگر حافظه موجود کافی است، پوشه بارگیری شما خالی است و نمی دانید چه چیزی باعث ناپدید شدن فیلترها شده است، ترفندهای زیر را امتحان کنید. به احتمال زیاد مشکل رفع خواهد شد.

1-برنامه را ری استارت کنید

راه اندازی مجدد برنامه کمک کننده است. اگر از iPhone استفاده می کنید، بستن آن کافی است. کاربران اندروید برای دریافت نتیجه کامل باید بهSettings ،Apps و Force Stop در اینستاگرام مراجعه کنند. با این کار برنامه راه اندازی مجدد می شود و می تواند انواع خطاهایی که حتی ممکن است متوجه آنها نشده باشید را برطرف کند.

Force Stop

2-تلفن خود را ری استارت کنید

خاموش و روشن کردن ترفند خوبی است. اگر راه اندازی مجدد برنامه کار نکرد، تلفن خود را مجددا راه اندازی کنید. این کار می تواند حافظه RAM را آزاد کند، حافظه پنهان را پاکسازی کند و باعث شود سیستم عامل تلفن شما مجددا برنامه را بارگیری کند. با انجام این کار اکثر مشکلات تلفن رفع خواهند شد در نتیجه می تواند مشکل شما را نیز برطرف کند.

C:\Users\MSA\Downloads\unnamed (12).png

3-حافظه پنهان برنامه را پاک کنید

حافظه پنهان برنامه در اندروید یکی از دلایل عمده نقص برنامه ها است. این مشکل اغلب در مواردی رخ می دهد که یک برنامه به درستی کار نمی کند و با راه اندازی مجدد برطرف نمی شود.

1- Settings و سپس Apps را انتخاب کنید.

Settings

2-Instagram و سپس Storage را انتخاب کنید.

Instagram و سپس Storage را انتخاب کنید.

3-Clear Cache را انتخاب کنید.

Clear Cache

بعد از اتمام شمارنده ها باید به صفر برگردند. اکنون می توانید اینستاگرام را دوباره امتحان کنید و ببینید آیا فیلترها ظاهر شده اند یا خیر.

۱۳ عکس که در تاریخ اینستاگرام بیشترین لایک را دریافت کرده اند! 

4-اینستاگرام را به روز کنید

اگر چیزی به درستی کار نمی کند بهتر است آن را به روزرسانی کنید. بعضی اوقات تغییرات ویژگی سرور است که باعث بروز مشکلاتی از این قبیل می شود و نه برنامه. در هر صورت به روزرسانی برنامه ها ضروری است.

اینستاگرام را به روز کنید

به Google Play Store یا App Store بروید،Instagram را انتخاب کرده و در صورت وجود بروزرسانی کنید. اگر گزینهUpdate All در دسترس است از آن استفاده کنید.

5-اینستاگرام را دوباره نصب کنید

اگر روش های فوق نتیجه ندادند، ممکن است نصب مجدد اینستاگرام چاره مشکل شما باشد. به طور کلی این آخرین راه چاره است، اما اگر لازم باشد بهتر است انجام شود. اگر می خواهید یک دقیقه صبر کنید شاید مشکل خود به خود برطرف شود، زیرا اتصال ضعیف یا قطع شدن Wi-Fi نیز می تواند باعث بروز مشکلات غیر قابل پیش بینی شود.

اگر می خواهید نصب مجدد اینستاگرام را امتحان کنید، از تصاویر، استوری ها و هر چیز دیگری که در برنامه دارید پشتیبان تهیه کرده سپس آن را حذف نصب کنید.

اینستاگرام را دوباره نصب کنید

اکنون تلفن خود را ری استارت کنید تا اینستاگرام از حافظه پاک شود سپس به فروشگاه Google Play یا App Store مراجعه کنید، Instagram و Install را انتخاب کنید. آن را باز کنید و امیدوار باشید که فیلترها برگردند.

6 علت بلاک شدن در اینستاگرام و روش ساده حل مشکل

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا