آموزش اینستاگرام

روش تغییر نام کاربری در اینستاگرام (و نکات انتخاب نام کاربری)

اینستاگرام پلتفرمی باب روز و پراستفاده در میان انواع رسانه های اجتماعی است. با این که در ابتدا، اینستاگرام به عنوان برنامه ای برای اشتراک گذاری عکس معرفی شد، ولی الان شما می توانید قابلیت های جدید و جذاب بسیاری که اجازه انجام چندین کار را به شما می دهد را در این برنامه پیدا کنید.

حالا می توانیم عکس ها، ویدیوها و ویدیوهای IGTV خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذاریم. به علاوه می توانیم همه آن ها را به عنوان استوری نیز با دیگران در میان بگذاریم. اما برای انجام همه این کارها اول باید حساب کاربری خود را در اینستاگرام بسازید. بهترین کار این است که همیشه از نام واقعی خود در اینستاگرام استفاده کنید تا دیگران بتوانند به راحتی شما را پیدا کنند. اگر هنوز نام واقعی خود را به اینستاگرام اضافه نکرده اید، همین امروز این کار را انجام دهید.

تغییر نام کاربری در اینستاگرام بسیار آسان است و مسیر واضحی برای انجام آن وجود دارد. کافیست اینستاگرام را باز کنید، نمایه (profile) را انتخاب کنید، گزینه ویرایش نمایه (edit profile) را بزنید، بعد نام کاربری (username) را انتخاب کرده و درنهایت نام کاربری را تغییر دهید؛ آسان است مگر نه؟

charb-app

چگونه گفتگو اینستاگرام را پاک کنیم؟ (از هر دو طرف)

اما صبر کنید؛ مواردی دیگر وجود دارند که باید قبل از تغییر نام کاربری خود در اینستاگرام، آن ها را بدانید. در زیر به مواردی که باید آن ها را بدانید و راهنمایی قدم به قدم برای تغییر نام کاربری در اینستاگرام اشاره می کنیم. پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

نام کاربری اینستاگرام چیست؟

نام کاربری اینستاگرام نام مخصوصی است که شما می توانید آن را در برنامه وارد کنید تا دوستانتان و افراد دیگر با استفاده از آن شما را در برنامه ی اینستاگرام جستجو کنند.

در اینستاگرام دو نوع نام وجود دارد: نام کاربری و نام. نام کاربری منحصر به فرد بوده و با سایر کاربران مطابقت ندارد و در بالای اکانت اینستاگرام شما قابل مشاهده است؛ در حالی که نام شما یا زیر عکس پروفایل نمایش داده می شود، و یا می توانید آن را خالی بگذارید. شما همچنین می توانید از نام کامل خود در قسمت بیو استفاده کنید تا نام کاربری واقعی خود را اضافه کنید.

از آنجایی که می توان از هر نام کاربری در اینستاگرام استفاده کرد، ممکن است دوستان و سایر افراد گیج شوند، پس برای این که آن ها بدانند اکانت مورد نظر متعلق به شماست، می توانید نام خود را در بخش نام یا بیو اضافه کنید. در هر زمان می توانید نام کاربری و نام خود را تنها با ویرایش نام در بخشی مشخص تغییر دهید.

حتما بخوانید: روش هک اکانت اینستاگرام

آیا می توانیم نام کاربری اینستاگرام را عوض کنیم؟

بله، هر زمان که بخواهید، می توانید با رفتن به پروفایل و ویرایش نام کاربری، آن را تغییر دهید. دلایل زیادی وجود دارد که بخواهید نام کاربری اینستاگرام خود را تغییر دهید. پیشنهاد ما به همه این است که از نام واقعی خود به عنوان نام کاربری استفاده کنند تا دیگران بتوانند آن ها را شناسایی کنند.

خب، حالا اگر از نام جعلی یا نام دیگری در اینستاگرامتان استفاده کرده‌ اید، می‌ توانید همین امروز آن را تغییر دهید تا دوستانتان متوجه شوند که این شما هستید و بتوانید با هر کسی که می شناسید ارتباط برقرار کنید. اما قبل از تغییر نام کاربری نکاتی وجود دارد که باید بدانید که در زیر به آن ها اشاره شده است.

نکاتی که باید قبل از تغییر نام کاربری اینستاگرام بدانید

ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد که بخواهید نام کاربری خود را در اینستاگرام تغییر دهید، اما چند نکته وجود دارد که قبل از تغییر نام کاربری اینستاگرام باید بدانید. بنابراین، در ادامه به برخی از موارد اساسی که باید آن ها را بدانید، می پردازیم.

  • شما باید یک نام کاربری منحصر به فرد وارد کنید که با دیگران مطابقت نداشته باشد، در غیر این صورت نمی توانید نام کاربری خود را در اینستاگرام تغییر دهید.
  • پیشنهاد می کنیم نام واقعی خودتان را به همراه شماره، و کاراکتری خاص وارد کنید تا نام کاربری منحصر به فردی ایجاد شود و دیگران بتوانند به راحتی شما را جستجو کنند.
  • فراموش نکنید که نام کامل خود را نیز اضافه کنید، زیرا کسانی که نتوانند شما را با نام کاربریتان تشخیص دهند، می توانند با نام کامل شما که زیر عکس پروفایل نمایش داده می شود، این کار را انجام دهند.
  • و نکته مهم اینکه: هنگامی که نام کاربری خود را در اینستاگرام تغییر دادید، فقط پس از 14 روز می توانید دوباره این کار را انجام دهید.

این ها مواردی هستند که باید پیش از تغییر نام کاربری اینستاگرام خود، آن ها را بدانید. اگر آماده تغییر نام کاربری اینستاگرام خود هستید اما نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید، به مراحل ذکر شده توجه کنید.

حتما دانلود کنید: 7 نرم افزار برتر تبدیل صدای مرد به زن در گوشی

چگونه نام کاربری اینستاگرام را تغییر دهیم؟

تغییر نام کاربری در اینستاگرام کار ساده ای است، شما می توانید با مراجعه به بخش پروفایل و ویرایش نام کاربری، به راحتی آن را تغییر دهید. اما برای برخی از افراد این کار سخت است، بنابراین برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

1- برنامه اینستاگرام را روی دستگاه خود باز کنید.

2- از نوار پایین، روی تصویر پروفایل ضربه بزنید.

3- حالا گزینه ویرایش نمایه (Edit Profile) را انتخاب کنید.

با این کار، نام و نام کاربری خود را مشاهده خواهید کرد. برای تغییر آن، روی بخش متنی نام کاربری ضربه بزنید.

حالا می توانید نام کاربری قدیمی خود را پاک کنید.

بعد نام کاربری جدید مورد نظر را وارد کنید. مطمئن شوید که نام کاربری معتبر را وارد کرده اید در غیر این صورت نمی توانید تغییرات را ذخیره کنید. پس از وارد کردن نام کاربری معتبر، روی تیک آبی گوشه ی سمت راست بالا ضربه بزنید.

همین!راحت بود نه؟ فقط یادتان باشد همانطور که گفتیم، وقتی نام کاربری اینستاگرامتان را تغییر می دهید، برای عوض کردن مجدد آن باید 14 روز بگذرد تا دوباره بتوانید این کار را بکنید.

در اینستاگرام چگونه تیک آبی بگیریم؟ (آپدیت 2021)

چگونه نام را در اینستاگرام ویرایش کنیم؟

علاوه بر نام کاربری، اسم خودتان را هم می توانید در اینستاگرام تغییر بدهید. تغییر نام کاربری و نام در اینستاگرام هر دو مراحل مشابه و آسانی دارند. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

1- برنامه اینستاگرام را روی دستگاه خود باز کنید.

2- روی عکس پروفایل در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید.

3- ویرایش نمایه (Edit Profile) را انتخاب کنید.

پس از آن، نام و نام کاربری خود را مشاهده خواهید کرد. برای تغییر آن، روی بخش متنی نام ضربه بزنید. حالا توانید هر نامی را که می خواهید وارد کنید، اما سعی کنید از نام واقعی و نام کامل خود استفاده کنید تا همه بتوانند شما را شناسایی کنند. پس از وارد کردن نام، روی نماد تیک آبی در گوشه ی سمت راست بالا ضربه بزنید.

به این ترتیب شما با موفقیت نام خود را در اینستاگرام تغییر دادید. حتی نام شما می تواند به پیدا کردنتان، هنگامی که شما را در اینستاگرام جستجو می کنند، کمک کند و به دیگران نیز کمک می کند تا تشخیص دهند حساب کاربری مورد نظر متعلق به شماست. بنابراین، سعی کنید نام کامل خود را در اینستاگرام اضافه کنید.

۶ روش دیدن استوری اینستاگرام بدون فهمیدن شخص مقابل

جمع بندی

از آنجایی که پس از تغییر نام کاربری خود در اینستاگرام، تنها پس از 14 روز قادر به تغییر مجدد آن خواهید بود، مطمئن شوید که نام کاربری مورد نظر خود را به طور صحیح وارد کرده اید، در غیر این صورت باید 14 روز صبر کنید تا بتوانید آن را تغییر داده و اصلاح کنید.

اگر نمی دانید چگونه نام کاربری و نام خود را در اینستاگرام تغییر دهید، ما در این مطلب مراحل تغییر نام کاربری و نام در اینستاگرام را با اطلاعات تکمیلی در مورد نام کاربری اینستاگرام را به طور کامل توضیح دادیم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. اگر هنوز هم سوالی در این زمینه دارید می توانید آن را در بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید. ما اینجا هستیم تا مشکل شما را برطرف کنیم. موفق باشید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. اگر نام متعلق به فیسبوک باشد چطور باید نام کاربری را عوض کرد ؟
    وچطور می‌توان از اینستاگرام به حساب فیسبوک که به خاطر تایید دومرحله ای کد ساز در دستگاه جدید بدون داشتن کد وارد فیسبوک شد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا