به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
ترفندهای کامپیوتری

6 بهترین برنامه آموزش تایپ سریع (ویندوز گوشی آنلاین)

مهارت تایپ کردن به روش تایپ سریع و ده انگشتی میتواند در زندگی روزمره بسیار مفید باشد. بسیاری از افراد یادگیری این مهارت را سخت و زمان بر می دانند که با روش ها و نرم افزار های موجود دیگر میتوانید به آسانی این نوع تایپ کردن را یاد بگیرید. اگر شما به خاطر کارتان یا علاقه شخصی تمایل دارید تایپ ده انگشتی را یاد بگیرید با همراه باشید تا بهترین نرم افزار های یادگیری تایپ ده انگشتی را به شما معرفی کنیم.

تایپ ده انگشتی و مزیت های آن

تایپ ده انگشتی یک نوع مهارت است که شما بدون اینکه به صفحه کلید نگاه کنید با سرعتی بسیار بالا میتوانید تایپ کنید.

با تایپ ده انگشتی میتوانید جلوی اشتباهات خود را در هنگام تایپ کردن بگیرید. اگر شما این مهارت را نداشته باشید هنگام تایپ کردن فقط تمام حواستان به صفحه کلید می باشد. در صورتی که وقتی میخواهید به روش ده انگشتی تایپ کنید مجاز به نگاه کردن به صفحه کلید نیستید. از اشتباهات رایج موقع تایپ عادی این است که شما حواستان نیست کیبورد فارسی نیست و یا بالعکس. با روش تایپ ده انگشتی شاهد این اتفاق نخواهید بود.

با تایپ ده انگشتی میتوانید چشم بسته هم تایپ کنید. هنگام تایپ کردن در شب و عدم وجود نور کافی اگر شما تایپ را به روش عادی انجام دهید دچار گردن درد خواهید شد در صورتی که با مهارت تایپ ده انگشتی از این مشکل جلوگیری خواهید کرد و زمان زیادی صرف تایپ کردن نمیکنید و سرعتت تایپ کردنتان سریعتر خواهد شد.

مطلب مشابه: آموزش فارسی کردن کیبورد کامپیوتر و تایپ فارسی (بسیار ساده)

بخش 1: سایت های آنلاین و رایگان موجود

1-وبسایت تایپو (فارسی و تا حدی رایگان)

وبسایت تایپو

تایپو ، یک پلتفرم جامع تایپ آنلاین دارید که هم برای آموزش کودکان و هم بزرگسالان ایده ‌آل است. تایپو از یک روش آموزشی معروف استفاده می‌ کند. این سایت به گونه ‌ای طراحی شده است که به کارآموزان کمک می‌ کند تا یاد بگیرند که چه طور تایپ لمسی را با دقت و در چند دقیقه انجام دهند.

این سایت تمرین تایپ تضمین می ‌کند شما را در کم ترین زمان در استفاده بدون اشتباه از صفحه ‌کلید به یک حرفه ‌ای تبدیل کند.

2-وبسایت Typing.com (خارجی و تقریبا رایگان)

وبسایت Typing.com

Typing.comیک نرم ‌افزار یادگیری است که به بهبود فرآیند یاددهی- یادگیری در برخی از فعالیت ‌ها که بخشی ضروری از فناوری مدرن هستند، کمک می‌ کند. این نرم‌ افزار تایپ، رایگان است و هدفش آماده‌ سازی دانش ‌آموزان برای ارائه دانش مبانی کامپیوتر، اصول کدنویسی و تایپ با صفحه‌کلید به کمک تست ‌ها و بازی ‌های جذاب است.

ویژگی‌ ها:

 • به صورت جامع و کامل می ‌توانید با ‌آن تایپ کنید.
 • مبانی کامپیوتر و سواد فنی را یاد بگیرید.
 • رفتار و ایمنی آنلاین را آموزش می ‌دهد.
 • مبانی کد نویسی را آموزش می ‌دهد.
 • برای یک شغل و حرفه‌ آماده‌ تان می ‌کند.
 • چند زبانه است. ( انگلیسی و اسپانیایی)
 • کاربر را با درس‌، تست‌ و بازی درگیر می ‌کند.
 • از ابزارهای مدیریت کامل مدرسه برخوردار است.
 • قابلیت احراز هویت یکپارچه و همگام ‌سازی با Clever، ClassLink و Google دارد.
 • جلسات آموزشی قابل سفارشی ‌سازی است.
 • از شما تست استاندارد می ‌گیرد.

بخش 2: بهترین نرم افزارهای آموزش تایپ برای ویندوز

۱- نرم افزار آموزش تایپ انگشتان طلائی (هم نسخه رایگان دارد هم پولی)

انگشتان-طلایی

این نرم افزار برای کسانی طراحی شده که واقعا قصد یادگیری تایپ ده انگشتی را دارند. این نرم افزار امکاناتی بیشتر از آنچه به آموزش احتیاج دارید در خدمت شما قرار می دهد که با کمی کار با آن به پیشرفت زیاد خود خواهید رسید. با صفحه کلید هوشمند این نرم افزار علاوه بر آموزش تمامی حروف فارسی و انگلیسی به صورت زنده به شما آموزش میدهد که انگشتهایتان  را به چه صورتی روی کیبورد قرارد دهید و حرکت آنها سایر نکات را به شما یاد میدهد. این برنامه داراری بازی های آموزش تایپ است که باعث میشود شما خسته نشوید.

 ۲- نرم افزار RapidTyping

نرم افزار RapidTyping

باا استفاده از این نرم افزار یاد میگیرید که چگونه سریع تایپ کنید و مهارت تایپ ده انگشتی را می آموزید. برای نصب و استفاده از این برنامه احتیاج به برنامه اجرا کننده فلش دارید.

یکی از ویژگی هایی بارز این نرم افزار  نسبت به نرم افزار های مشابه آموزش تایپ ده انگشتی زبان فارسی می باشد. این نرم افزار بععد از پایان هر تست نتیجه میزان اشتباهات را به شما اعلام می کند.

۳- نرم افزار SOLO Typing Tutor

نرم-افزار-SOLO-Typing-Tutor

یکی دیگر از بهترینن نرم افزارها در زمینه تایپ ده انگشتتی نرم افزار SOLO Typing Tutor می باشد که با توجه به اینکه استفاده از کامپیوتر کاربران زیادی دارد ولی بسیاری هنوز طریقه تایپ کردن را نمیدانند. این نرم افزار به شما یاد میدهد چگونه از ده انگشت خود برای تایپ سریع استفاده کنید.

نه تنها طراحی مدرن و رابط کاربری کاربر پسند دارد بلکه باعث افزایش سرعت تایپ کردن، کاهش غلط های تایپی شما و همچنین یادگیری تایپ کردن در مناطق مشکل ساز می شود و فقط برای ویندوز قابل نصب می باشد.

بخش 3: اپلیکیشن های آموزشی موجود (اندروید و آیفون)

1-Typesy: برنامه کیبورد و معلم

Typesy: برنامه کیبورد و معلم

Typesy یک برنامه تعاملی است که به شما امکان می ‌دهد تا سرعت و دقت تایپ را به کمک فعالیت ‌ها و بازی ‌های سرگرم کننده تقویت می‌ کند.

تایپسی یک برنامه آموزشی مستند محور دارد که از علم حافظه عضلانی، مکانیک بازی و روانشناسی در آن استفاده شده است. این اپلیکیشن شامل آموزش گام به گام ویدئویی، تمرینات قابل‌اجرا و بازی ‌های سرگرم‌ کننده است.

این برنامه تایپ در وقت شما صرفه جویی می ‌کند و تبلیغات درون برنامه ‌ای ندارد. فقط لازم است یک بار هزینه ‌کنید تا همیشه بتوانید در خانه و محل کار از کار با آن لذت ببرید. موسسات آموزشی و کسب و کار در صورت استفاده از این نرم ‌افزار در مقیاس بزرگ تر، می ‌توانند از تخفیفات ویژه برخوردار شوند. Typesy کنترل معلمان را بیشتر و آسان ‌تر می ‌کند. مدارس می‌ توانند دانش ‌آموزان را به این برنامه اضافه و کل کلاس ‌ها را فقط در عرض چند دقیقه شروع کنند. با استفاده از این ابزار آموزشی تایپ به راحتی می ‌توانید پیشرفت دانش ‌آموزان را زیر نظر بگیرید و جلسات درس را سفارشی کنید.

هنگامی که گزینه “Courses” انتخاب شد، چندین گزینه به کاربر نشان داده می ‌شود. این موارد عبارتند از: Beginner، Build Accuracy، Power Speed and Accuracy، Fast Dictation Typing، Master the keypad، Quick revision و Bonus Lessons. دوره مبتدیان بر موضوعات فرعی مثل ردیف بالای صفحه‌کلید، ردیف پایین، کلید های Shift، علائم نشانه‌ گذاری، اعداد و نماد ها تمرکز دارد.

این احتمالا یکی از بهترین برنامه ‌ها برای تقویت مهارت ‌های تایپ شما است. کار با این نرم ‌افزار تایپ فوق‌العاده آسان و محتوای آن واقعا متنوع است.

2- Animal Typing (اندروید، آیفون و آیپد)

Animal Typing

Animal Typing یک ابزار ساده و جالب برای یادگیری تایپ لمسی برای تمام سنین مخصوصا کودکان است. در این برنامه، حیوانی که نصیب تان می ‌شود به مهارت ‌های تایپ تان بستگی دارد. هر چه سریع تر تایپ کنید، حیوان شما (حلزون، خرگوش، اسب و غیره) سریع تر است.

تایپ حیوانات به تقویت مهارت تایپ لمسی کودکان در سنین پایین کمک می ‌کند. کسانی که می‌ خواهند در مهارت تایپ مسلط شوند باید حتما آن را تهیه کنند. این برنامه در مورد پیشرفت و دقت تان در تایپ به شما بازخورد می ‌دهد که ممکن است بدون توجه به آن موفق نشوید زیرا اساس یادگیری تایپ لمسی را تشکیل می‌ دهد.

همان طور که گفته شد Animal Typing یکی از بهترین بازی‌ های تایپ برای بچه‌ ها است و برای کودکان طوری طراحی شده است تا یاد بگیرند چطور این مهارت مفید را در خودشان پرورش دهند.

سوالات متداول

1-چگونه می ‌توانم تایپ سریع را یاد بگیرم؟

نرم‌افزار های یادگیری تایپ زیادی در حال حاضر در دسترس هستند. می ‌توانید از بین آن ها مناسب‌ترین شان را انتخاب کنید.

اگر می ‌خواهید به شیوه ‌ای جالب تایپ کردن را یاد بگیرید، باید به Typing Instructor یا Typing.com مراجعه کنید. اگر هم می ‌خواهید یک معلم خصوصی برای مدرسه خانه یا مدرسه ‌تان داشته باشید، باید اپلیکیشن Typesy را دانلود کنید.

Typesy را می ‌توان برای تست ‌های تایپ در حد محدود استفاده کرد. Rapid Typing Tutor و Typing.com به صورت رایگان در دسترس هستند. Typing Cat هم برای افرادی که در یک زمینه خاص کار می‌ کنند و می‌ خواهند در دوره ‌ای متناسب با رشته خودشان شرکت کنند، طراحی شده است.

2- چرا تایپ کردن تا این حد سخت است؟

معمولا تایپ کردن برای افرادی که تازه کار می ‌کنند، سخت است. سعی کنید مهارت ‌های تایپ را با یک نرم ‌افزار یادگیری تایپ یاد بگیرید.

3- چند روز طول می ‌کشد تا تایپ را یاد بگیرید؟

این بستگی به عزم شما برای رسیدن به هدف تان دارد. مقدار زمانی که به یادگیری اختصاص می‌ دهید مهم است. یک فرد با پشتکار به احتمال زیاد در عرض یک هفته تبدیل به یک تایپیست خوب خواهد کرد.

4- تایپ سریع به چه سرعتی می‌ گویند؟

میانگین سرعت تایپ 41 کلمه در دقیقه است. مردان معمولا با میانگین سرعت تایپ 44 کلمه در دقیقه تایپیست ‌های سریع ‌تری هستند، در حالی که سرعت تایپ زنان 37 کلمه در دقیقه است. افراد حرفه ‌‌ای می ‌توانند از 65 تا 95 کلمه در دقیقه تایپ کنند و برخی از تایپیست ‌های پیشرفته می ‌توانند تا 120 کلمه در دقیقه تایپ کنند.

در صورت داشتن هر گونه سوال آن را در بخش نظرات با مطرح کنید.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا