اندروید

انتقال برنامه به کارت حافظه (2 روش ساده)

آیا می دانید ویژگی مشترک Samsung Galaxy M31 ، Samsung Galaxy S21 ، Oppo A31 و Redmi 9 چیست؟ همه این گوشی ها حداقل 128 گیگابایت حافظه ذخیره سازی دارند. این روزها اکثر گوشی های هوشمند پرچمدار اندروید دارای رم و حافظه زیادی هستند.

بیشتر فضا در تلفن های اندروید توسط سیستم عامل و نرم افزار سیستم داخلی اشغال می شود. به عنوان مثال، در نوکیا 5.2.3 ، بخش بزرگی از فضا، یعنی نزدیک به 16 گیگابایت از کل 64 گیگابایت، توسط فایلهای سیستمی که برای اجرای اندروید 10 استفاده می شوند اشغال شده است.

فضایی که عکس ها و فیلم ها و برنامه های نصب شده در گوشی اندروید شما اشغال کرده اند را به این موارد اضافه کنید. پس از مدتی فضای شما تمام می شود و وقتی تلفن به شما یادآوری می کند که باید فضا را خالی کنید، ممکن است عصبی و کلافه شوید.

 ۵ راهکار ساده برای افزایش سرعت گوشی های اندرویدی

مطمئنا تا به حال با کمبود فضا روبرو شده اید – زمانی که می خواستید برنامه ای را روی گوشی خود نصب کنید اما کمبود فضا به شما اجازه این کار را نداده است. خبر خوب این است که اگر صاحب تلفن هوشمندی هستید که دارای شکاف کارت microSD است، خوش شانس هستید. کارت حافظه به شما اجازه می دهد حافظه تلفن خود را افزایش دهید.

در چند سال اخیر حافظه قابل ارتقا در حال از بین رفتن بوده است، زیرا تلفن های هوشمند امروزی دارای حافظه بزرگ تا حدود 256 گیگابایت هستند. با این وجود، این شکاف هنوز هم در برخی از تلفن های هوشمند وجود دارد و به نظر من داشتن آن یک امتیاز است.

در واقع هیچ وقت فضا کافی نخواهد بود. من شخصا افرادی را دیده ام که با بیش از 256 گیگابایت فضای ذخیره سازی ناراضی هستند و می خواهند آن را به 512 گیگابایت و 1 ترابایت ارتقا دهند.

اگر در تلفن اندروید خود کمبود فضای ذخیره سازی داشته باشید، یک کارت حافظه می تواند ناجی شما باشد. به این ترتیب می توانید برنامه ها و داده های برنامه را به کارت حافظه خود منتقل کرده و حافظه تلفن خود را آزاد کنید.

اما سوال این است که دقیقاً چه چیزی را می توانید در یک کارت حافظه ذخیره کنید؟

چه چیزهایی را می توانید به کارت حافظه منتقل کنید؟

قابل ذکر است که همه برنامه ها را نمی توان به کارت حافظه منتقل کرد. برخی از برنامه ها مانند Asphalt 9 فقط 64 مگابایت روی کارت حافظه و 2.3 گیگابایت را در حافظه داخلی دستگاه اندروید ذخیره می کنند.

با این وجود، می توانید بیشتر برنامه ها را به کارت حافظه منتقل کرده و فضای تلفن خود را آزاد کنید. علاوه بر برنامه ها، می توانید فایل های دیگر مانند عکس، فیلم، موسیقی و اسناد را هم در کارت حافظه ذخیره کنید.

۵ راهکار ساده برای افزایش سرعت شارژ باتری گوشی اندرویدی

در بخش بعدی، نحوه انتقال برنامه ها به کارت حافظه در اندروید بدون روت را یاد خواهید گرفت. ادامه مطلب را بخوانید!

2 راه ساده برای انتقال برنامه ها به کارت حافظه در اندروید

1- انتقال برنامه ها از Settings به کارت حافظه

قبل از شروع به انتقال برنامه های خود به کارت حافظ ، مطمئن شوید که کارت حافظه به درستی در شکاف قرار گرفته است. برای انتقال برنامه ها از حافظه داخلی به کارت حافظه مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله 1 در تلفن اندروید خود Settings را باز کنید.

مرحله 2 روی Apps ضربه بزنید.

روی Apps ضربه بزنید.

مرحله 3 برنامه ای که می خواهید به کارت حافظه منتقل شود را انتخاب کنید.

برنامه ای که می خواهید به کارت حافظه منتقل شود را انتخاب کنید.

مرحله 4 روی Storage ضربه بزنید.

روی Storage ضربه بزنید.

مرحله 5 به دنبال گزینه Change باشید. اگر آن را می بینید، روی آن ضربه بزنید. اگر در دسترس نیست، به این معنی است که برنامه از کارت حافظه پشتیبانی نمی کند. برنامه های دیگر را بررسی کنید. اگر این گزینه برای هیچ برنامه ای در دسترس نیست، احتمالا تلفن اندروید شما از این ویژگی پشتیبانی نمی کند.

روی Change بزنید

مرحله 6  کارت حافظه را انتخاب کنید.

کارت حافظه را انتخاب کنید.

مرحله 7 برای تایید انتقال برنامه به کارت حافظه، روی Move ضربه بزنید.

روی Move ضربه بزنید.

برنامه به کارت حافظه منتقل می شود. همین کار را برای همه برنامه هایی که می خواهید به کارت حافظه منتقل کنید تکرار کنید.

۱۰ اپلیکیشن کاملاً کاربردی که هر کاربر اندروید در ایران به آنها نیاز دارد!

2- انتقال داده های برنامه با برنامه های شخص ثالث به کارت حافظه

اگر طرفدار انجام کارها به صورت دستی نیستید یا به هر دلیلی روش بالا را نمی پسندید، می توانید یک برنامه شخص ثالث را برای انتقال برنامه ها به کارت حافظه امتحان کنید. من چندین برنامه را آزمایش کردم و برنامه Link2SD را به شما توصیه می کنم. این برنامه در اندروید 2.0 و بالاتر به خوبی کار می کند.

با استفاده از این برنامه، می توانید برنامه ها را از حافظه داخلی به حافظه خارجی و بالعکس و تنها با چند ضربه منتقل کنید. این برنامه داده های ذخیره سازی هر برنامه نصب شده را با گزینه ای برای انتقال به کارت حافظه نشان می دهد.

در ادامه نحوه انتقال برنامه ها به کارت حافظه در اندروید با Link2SD را توضیح خواهیم داد:

مرحله 1 برنامه Link2SD را از Play Store نصب کنید. (لینک دانلود)

مرحله 2 برنامه را باز کنید. لیستی از برنامه های نصب شده در دستگاه اندروید خود را مشاهده خواهید کرد.

مرحله 3 روی برنامه ای که می خواهید به کارت حافظه منتقل شود ضربه بزنید.

روی برنامه ای که می خواهید به کارت حافظه منتقل شود ضربه بزنید.

مرحله 4 تمام جزئیات ذخیره سازی برنامه را مشاهده خواهید کرد. روی دکمه Move to SD card ضربه بزنید.

روی دکمه Move to SD card ضربه بزنید.

مرحله 5 تنظیمات ذخیره سازی برنامه باز خواهد شد. روی Change ضربه بزنید.

روی Change ضربه بزنید.

مرحله 6 کارت حافظه را انتخاب کنید.

کارت حافظه را انتخاب کنید.

مرحله 7 در نهایت، روی Move ضربه بزنید تا برنامه به کارت حافظه منتقل شود.

در نهایت، روی Move ضربه بزنید تا برنامه به کارت حافظه منتقل شود.

این برنامه به شما اجازه می دهد به راحتی در آن حرکت کنید و مکان ذخیره سازی را تغییر دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه ای که می خواهید به کارت حافظه منتقل کنید را پیدا کنید و محل ذخیره را در تنظیمات تغییر دهید. به همین سادگی!

انتقال یک برنامه به حافظه داخلی

ممکن است بپرسید اگر بخواهیم برنامه را به حافظه داخلی برگردانیم، چه باید کنیم؟ بسیار ساده است، کافی است به تنظیمات ذخیره سازی برنامه بروید و محل ذخیره سازی را به Internal shared storage تغییر دهید.

تبدیل کارت حافظه به حافظه داخلی

در اینجا به چند ویژگی فوق العاده که برخی از تلفن های هوشمند به کاربران خود ارائه می دهند اشاره خواهیم کرد. اندروید 6.0 حافظه یا قابلیت ذخیره سازی انعطاف پذیر را که به کاربران اجازه می دهد کارت حافظه را به حافظه داخلی تبدیل کنند معرفی کرده است.

وقتی کارت حافظه به حافظه داخلی تبدیل می شود، طوری قالب بندی و رمزگذاری می شود که بتواند با دستگاه اندروید کار کند. از آنجا که دستگاه اندروید همه فایل ها را ذخیره می کند، کارت حافظه می تواند با خیال راحت تمام فایل های چند رسانه ای، برنامه ها و سایر داده های خصوصی شما را ذخیره کند.

توجه داشته باشید که وقتی کارت حافظه را از دستگاه اندروید خود جدا کنید، عملکرد برنامه های ذخیره شده در آن را از دست خواهید داد.

نحوه تبدیل کارت حافظه به حافظه داخلی به شرح زیر است:

مرحله 1

Settings در تلفن اندروید خود باز کنید.

مرحله 2

به Storage بروید.

مرحله 3

کارت حافظه خود را انتخاب کنید.

مرحله 4

روی دکمه overflow در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و تنظیمات ذخیره سازی را انتخاب کنید.

مرحله 5

اکنون روی Format as internal ضربه بزنید.

مرحله 6

در اعلان، روی Erase & Format ضربه بزنید. اگر از کارت حافظه کندی دارید به هشدار موجود در پیام توجه کنید زیرا ممکن است عملکرد تلفن را تحت تاثیر قرار دهد. اطمینان حاصل کنید که قبل از تبدیل از داده های موجود در کارت حافظه خود پشتیبان گیری کرده اید.

مرحله 7

اکنون، Move now را انتخاب کرده و روی Next ضربه بزنید. انتقال برنامه به کارت حافظه با تخمین زمان و داده های منتقل شده به کارت حافظه توسط دستگاه آغاز می شود.

مرحله 8

در نهایت، برای تکمیل فرآیند، روی Done ضربه بزنید.

اکنون کارت حافظه شما در حافظه داخلی مشترک ذکر خواهد شد و به عنوان حافظه داخلی اضافی در دستگاه اندروید شما استفاده می شود.

سوالات متداول

چگونه می توان برنامه ها را در اندروید 7 به کارت حافظه منتقل کرد؟

برای انتقال برنامه ها به کارت حافظه در اندروید Nougat 7.0، به Settings> App بروید و برنامه ای که می خواهید به کارت حافظه منتقل کنید را انتخاب کنید سپس به Storage> Change> SD card > Move بروید. برنامه به کارت حافظه منتقل می شود.

چرا نمی توانم برنامه ها را به کارت حافظه منتقل کنم؟

همه برنامه های اندروید باید برای اینکه به کارت حافظه منتقل شوند در دسترس باشند. اگر برنامه از این کار پشتیبانی نکند، نمی توانید آن را به کارت حافظه منتقل کنید. برخی از برنامه ها فقط به شما اجازه می دهند بخشی از آنها را به کارت حافظه منتقل کنید و بعضی از تلفن های هوشمند از این ویژگی پشتیبانی نمی کنند.

بهترین برنامه برای انتقال برنامه ها به کارت حافظه چیست؟

برای انتقال برنامه ها به کارت حافظه می توانید از برنامه Link2SD استفاده کنید. این برنامه به شما نشان می دهد که آیا یک برنامه خاص قابل جابجایی به کارت حافظه است یا خیر.

ذخیره اطلاعات برنامه روی کارت حافظه

کارت SD یک کارت حافظه چند منظوره است که می تواند به عنوان حافظه قابل حمل استفاده شود. هنگامی که فضای تلفن اندروید شما در حال اتمام است، می توانید از یک کارت حافظه برای ذخیره سازی اضافی استفاده کنید تا برنامه ها و داده های برنامه خود را به آن منتقل کنید و در فضای دستگاه خود صرفه جویی کنید.

مزیت دیگر استفاده از حافظه خارجی (کارت حافظه) این است که می توانید تمام فایل های چند رسانه ای خود را روی آن ذخیره کنید. به این ترتیب دیگر لازم نیست برای ذخیره برنامه های خود در فضای ابری مانند Google Photos هزینه کنید.

چگونه محل ذخیره گوشی را به کارت حافظه تغییر دهیم؟ (اندروید)

اگر می خواهید برای دستگاه اندروید خود کارت حافظه تهیه کنید، می توانید یک کارت حافظهSandisk 256 گیگابایتی را خریداری کنید. در این صورت می توانید داده های برنامه، فایلهای چند رسانه ای و سایر اسناد را با خیال راحت در آن ذخیره کنید و سالها به هیچ دستگاه حافظه یا فضای ذخیره سازی ابری احتیاج نداشته باشید.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا