اندروید

روش قفل برنامه ها در گوشی هواوی (با رمز یا اثر انگشت)

Barnamenevisi-min

قفل برنامه یک قابلیت بسیار کارآمد برای محافظت از داده و حریم شخصی‌ در گوشی‌های همراه است. اگر نمی‌خواهید به کسی اجازه استفاده از گوشی و دسترسی به برنامه‌ها و اطلاعات داخل آن را بدهید، می‌توانید با گذاشتن پسورد به نوعی برای آنها قفل بگذارید. برنامه‌های امنیتی بسیاری در گوگل پلی هستند که می‌توانید از آنها بهره ببرید. برای قفل کردن تنظیمات و برنامه‌ها در گوشی‌های سامسونگ با استفاده از یک برنامه امنیتی طرف سوم، بهتر است در گوگل جستجو کنید.

روش اول: قفل با پین (رمز عددی)

برخی از سازندگان گوشی‌های هوشمند برای این منظور، یک اپلیکیشن داخل خود گوشی در نظر می‌گیرند، بنابراین نیازی به استفاده از برنامه امنیتی و قفل اطلاعات طرف سوم نیست. شیائومی و هواوی دو نمونه از این سازندگان هستند. از مدل MIUI 8 این قابلیت در گوشی‌ها در نظر گرفته شد. برای قفل کردن برنامه‌ها در تلفن‌های ردمی و شیائومی، مراحل مختلفی هست که می‌توانید با جستجو در گوگل از آنها بهره ببرید. اما در این مقاله به شما نشان می‌دهیم چطور با استفاده از برنامه قفل و گذاشتن پسورد در یک گوشی هواوی، برنامه‌های خاص را قفل و حریم شخصی‌تان را حفظ کنید.

به Settings>Security & privacy> App lock بروید.

huawei mobile phone security privacy app lock

اگر تازه‌ وارد هستید، از شما یک PIN کد ۴ رقمی خواسته می‌شود. دوبار پسورد یکسانی را تایپ کنید، سپس سوال و جواب امنیتی را مشخص کنید. پس از آن، وقتی از قسمت Settings گزینه App lock را انتخاب کردید، لازم است PIN کد را وارد کنید.

lock apps with password on huawei mobile phone

قفل برنامه را برای یک اپلیکیشن نصب شده در گوشی هواوی فعال کنید. هیچکس نمی‌تواند بدون داشتن پسورد اپلیکیشنهای قفل شده در گوشی هواوی‌تان را باز کند یا به آنها دسترسی داشته باشد.

۱۰ اپلیکیشن کاملاً کاربردی که هر کاربر اندروید در ایران به آنها نیاز دارد!

روش دوم: قفل با اثر انگشت یا تشخیص چهره

قبل از اینکه دست به کار شوید و وارد تنظیمات App lock شوید، حتما اثر انگشتتان را ثبت کرده و عملیات تشخیص چهره برای باز کردن قفل را انجام دهید. برای این کار به Settings>Fingerprint ID and Face unlock بروید. هر دو ویژگی به شما امکان باز کردن قفل برنامه‌ها را می‌دهد، پس بهتر است ابتدا آنها را تنظیم کنید. همچنین باید یک PIN یا الگوی قفل برای گوشی‌تان مشخص کنید.

نکته: اگر مراحل بالا را انجام ندهید، از شما خواسته می‌شود هنگام انجام تنظیمات App lock‌ آنها را تنظیم کنید.

گام اول: به Settings>Security & Privacy>App Lock رفته و برای فعال کردن App Lock، روی دکمه Enable ضربه بزنید.

Honor 8X App Lock

گام دوم: لیستی از برنامه‌های نصب شده روی دستگاهتان که قابلیت قفل شدن دارند، در پایین صفحه نمایش داده می‌شود. یکی از مواردی که می‌خواهید با اثر انگشت یا تشخیص چهره قفل یا باز کنید را فعال کنید. شما می‌توانید از دکمه search‌ برای یافتن اپلیکشنها استفاده کنید. در طول همین فرایند، از شما خواسته می‌شود با استفاده از اسکنر اثر انگشت یا تشخیص چهره، هر برنامه‌ای که قفل می‌کنید را به راحتی باز کنید.

گام سوم: برای تنظیمات بیشتر، App Lock روی دکمه settings (آیکون چرخ دنده) که در گوشه بالای سمت راست قرار دارد، ضربه بزنید. در این بخش گزینه‌های مربوط به تغییر پسورد و نوع پسورد محافظتی در دسترس هستند.

App Lock Settings Honor 8X

نحوه افزایش سرعت گوشی های هواوی (تنها ۵ روش موثر)

گام چهارم: در مواردی که می‌خواهید وضعیت باز کردن قفل با تشخیص چهره و اثر انگشت را تغییر دهید، به Settings>Fingerprint ID and Face Unlock رفته و گزینه‌هایی که نمی‌خواهید از‌ آنها استفاده کنید را غیرفعال نمایید.

https://cdn.androidbeat.com/wp-content/uploads/2018/12/Face-Unlock-Settings-AppLock.jpg

وقتی تنظیمات انجام شد، برنامه‌هایی که برای قفل کردن انتخاب کرده‌اید را امتحان کنید. به محض باز شدن برنامه از شما خواسته می‌شود پسورد یا الگویی را برای باز کردن آن وارد کنید. اگر شما حالت تشخیص چهره را برای باز کردن قفل برنامه انتخاب کرده‌اید، باید عملیات شناسایی چهره‌تان را انجام دهید. اگر صورتتان با موفقیت شناسایی شد، برنامه از این طریق به صورت خودکار باز خواهد شد.

توجه داشته باشید که بعد از باز کردن قفل برنامه، تا زمانیکه تلفنتان را قفل نکنید اپلیکیشن همچنان باز خواهد ماند. علاوه بر این یادتان باشد محتوای هر برنامه قفل شده‌ای را می‌توان به راحتی از نمای Recent Apps مشاهده کرد.

روش قفل برنامه ها با اثر انگشت (گوشی اندروید)

Barnamenevisi-min

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا