آموزش های متنوع دیگر

شغل برنامه نویسی در استرالیا (حقوق و بهترین زبانها)

آیا می‌دانید کدام زبانهای برنامه‌نویسی در استرالیا پر درآمد هستند؟ اگر می‌خواهید برنامه‌نویسی را شروع کنید یا توسعه‌دهنده‌ای هستید که به دنبل یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی دیگر است، حتما این را هم در نظر می گیرید که شغل جدیدتان درآمد و دستمزد بالایی داشته باشد. مسلما با حقوق بالاتر سطح زندگی بهتری را تجربه خواهید کرد. علاوه بر این میزان تقاضا برای مشاغل فنی در سراسر دنیا همیشه بالا است و با یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی بیکار نخواهید ماند.

کدام زبانهای برنامه‌نویسی در استرالیا درآمد بالایی دارند

با توجه به زبانهای برنامه‌نویسی متعددی که در سراسر دنیا وجود دارند شما نباید به صورت تصادفی و از روی یک لیست یک زبان را انتخاب کنید، بلکه باید میزان تلاش و علاقه‌تان را هم در نظر بگیرید تا به نتیجه ایده‌آل برسید.

در این مقاله لیست محبوب‌ترین و پر درآمدترین زبانهای برنامه‌نویسی را با هم بررسی می‌کنیم تا در مورد خود این زبانها و کاربردشان در دنیای واقعی اطلاعات کسب کنیم.

۱-جاوا اسکریپت

این زبان غیررسمی وب همه جا هست! جاوا اسکپریپت همان زبانی است که برای ایجاد وبسایتهای تعاملی مثل فیسبوک و یوتیوب استفاده می‌شود.

این زبان اساسا یک زبان فرانت اند است که با فریم‌ورک‌ها و کتابخانه‌های زیادی مثل Angular، Ember، Vue و React که هرکدام مزایا، کاربردها و معایب خاص خودشان را دارند، تقویت شده است. اگر می‌خواهید توسعه‌دهنده جاوا اسکریپت شوید، حداقل باید کار با یکی از فریم‌ورکها یا کتابخانه‌های معروفی که گفته شد را یاد بگیرید.

همچنین می‌توانید از Node.js برای ایجاد بک‌اندهای وب جاوا اسکریپت استفاده کرده و آن را از طریق ابزاری مثل Electron (که مناسب افرادی است که می‌خواهند یک توسعه‌دهنده Full Stack بشوند) روی هر موبایل و دسکتاپ و با هر سیستم عاملی پیاده‌سازی کنید.

۲-سوئیفت

اگر می‌خواهید در زمینه iOS توسعه‌دهنده شوید، حتما باید با سوئیفت آشنا شوید. در حال حاضر این زبان یکی از بهترین زبانهای برنامه‌نویسی گوشی‌های اپل است. سوئیفت نسخه پیشرفته زبان Object-C است و به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی مدرن، هم قابل فهم است و هم قدرتمندتر از زبانهای قبلی است.

سوئیفت از نظر سبکی، مشترکات زیادی با زبانهای مدرنی مثل پایتون و روبی دارد که همین هم یادگیری‌اش را آسانتر می‌کند. اگر هدفتان اینست در حوزه iOS برنامه‌نویس شوید، سوئیفت را انتخاب کنید.

بهترین سایت برای یادگیری زبان برنامه نویسی

۳-جاوا

اگر جاوا اسکریپت زبان مرورگر باشد، جاوا هم زبان کامپیوترها و دستگاه‌هاست. با اینکه جاوا اسکریپت اساسا یک فناوری مبتنی بر مرورگر است که برای کار روی همه مرورگرها طراحی شده، جاوا یک زبان کامپایل شده است که روی هر ماشین یا حداقل روی ماشینی که JVM (ماشین مجازی جاوا) روی‌ آن نصب است کار می‌کند.

جاوا یک زبان برنامه‌نویسی شی‌گراست، که اغلب به عنوان زبان پایه و جهت آموزش برنامه‌نویسی کاربرد دارد. اما چرا؟ چون این زبان کامل عمری بیش از ۲۰ سال دارد، یادگیری نسبتا آسانی دارد و روی سیستم عاملهای مختلف می‌توان از آن استفاده کرد.

۴-پایتون

اگر می‌خواهید در زمینه ریاضیات، آمار یا حتی داده‌های بزرگ دنیای واقعی برنامه‌نویسی کنید، پایتون مناسب شماست. پایتون در مدیریت این نوع داده‌ها مهارت دارد و از کتابخانه‌های مختلفی برای راحت ‌تر کردن کار و برخوردار است. پایتون اغلب به عنوان جایگزینی برای زبان برنامه‌نویسی R در آمار و علوم داده استفاده می‌شود.

هر چند پایتون فقط در این زمینه ها کاربرد ندارد، شما می‌توانید از آن برای برنامه‌نویسی وب (معمولا با کمک Django)، برنامه‌نویسی GUI (مثل PyQt) و برنامه‌نویسی اپلیکیشنهای معمولی استفاده کنید.

۵-PHP

برخلاف جاوا اسکریپت که یک زبان سمت وب کلاینت است، PHP یک زبان سمت سرور است. با یادگیری CSS و HTML در کنار این زبان برنامه‌نویسی تبدیل به یک برنامه‌نویس بک و فرانت اند وب خواهید شد.

با اینکه Node.js برای توسعه بک‌اند جاوا اسکریپت ساخته شده اما اگر می‌خواهید طراحی وب کنید، یادگیری PHP در کنار جاوا اسکریپت لازم است. اگر می‌خواهید در توسعه وب بخش بک اند متخصص شوید، هم جاوا اسکریپت (البته با Node.js) و هم PHP را یاد بگیرید.

شغل برنامه نویسی در کانادا (مهارتهای لازم و حقوق)

۶-روبی

روبی همه فن حریف همچنان در بین زبانهای برنامه‌نویسی می‌درخشد! با سینتکس راحتی که دارد حتی برنامه‌نویسان مبتدی هم می‌توانند با آن کار کنند. از روبی می‌توان برای توسعه وب اپلیکیشنها (در کنار Rails، Sinatra یا موارد مشابه) کارهای اسکریپت نویسی و اتوماسیون کوچک و توسعه API استفاده کرد.

روبی کتابخانه‌های مختلف بزرگی ارزشمندی دارد که مثل یک آچار فرانسه در بخشهای مختلف نوشتن یک برنامه کمکتان می‌کنند.

۷-C#

سی شارپ یک زبان .NET تولید مایکروسافت است که قابلیتهایی مشابه با جاوا و پایتون دارد. سی‌شارپ احتمالا پرکاربردترین زبانی است که از طریق Xamarin برای توسعه موبایل، بازی و خدمات وب روی همه سیستم عاملها عمل می‌کند.

این زبان به دلیل وجود کتابخانه خوب .NET و زنجیره ابزاری مثل Visual Studio IDE مایکروسافت و استفاده راحت برای برنامه‌نویسی ویندوز، مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.

۸-C++

C++ قدیمی‌ترین زبان برنامه‌نویسی لیست ماست که در سال ۱۹۸۵ منتشر شد. اما این به معنای این نیست که این زبان منسوخ شده است. هنوز هم مشاغل زیادی در زمینه برنامه‌نویسی هستند که عمدتا بر اساس C++ کار می‌کنند. دلیل آن هم می‌تواند وجود کدهای پایه‌ای باشد که می‌توان از‌ آنها کمک گرفت و هم سطح پایین بودن این زبان باشد.

امروزه از C++‌ می‌توان برای مواقعی که یک کد کارآمد و قوی لازم است، استفاده کرد (مثل مواقعی که کد حساس به ایمنی فوری یا اپلیکیشن‌های صنعتی مالی، اپلیکیشنهای نهفته و برنامه‌نویسی سیستم‌ها مورد نیاز است).

۹-Rust

راست معمولا به عنوان زبان جایگزین C++ شناخته می‌شود. این زبان جدید که از سال ۲۰۱۰ به وجود آمده، بسیار سریع‌تر از C++ است. البته اگر الان منتشر می‌شد، نسبت به C و C++ با حس و حال مدرن‌تر و کمی نوآوری بیشتر همراه می‌بود.

کاربردهای راست مشابه با C و C++ است و طبق نتایج نظرسنجی StackOverflow برنامه‌نویسان عاشق آن هستند. ممکن است در استرالیا از نظر کاری این زبان برنامه نویسی در اولویتهای بعدی باشد، پس بهتر است این زبان را به عنوان زبان برنامه‌نویسی اصلیتان انتخاب نکنید.

زبانهای برنامه‌نویسی زیادی مثل زبانهای کاربردی Clogure و Scala وجود دارند که ما فقط به خاطر کوتاه شدن مقاله به آنها نپرداختیم.

شغل برنامه نویسی در آلمان (۵ شهر برتر)

حقوق عادی برای برنامه‌نویسان در استرالیا چقدر است؟

منابع زیادی هستند که گزارشی از درآمد برنامه‌نویسان در استرالیا ارائه می‌دهند اما باز هم پی بردن به دستمزد واقعی برنامه‌نویسان در استرالیا کار دشواری است. به هر حال می‌توانیم به طور تخمینی به میانگین درآمد در هر یک از زبانهای برنامه‌نویسی در استرالیا اشاره کنیم:

درآمد برنامه‌نویس PHP

 • دستمزد پایه: ۴۱۰۰۰ تا ۷۴۰۰۰ دلار استرالیا (به طور میانگین ۵۶۰۰۰ دلار)
 • دستمزد با ۵ سال سابقه کار: ۵۸۰۰۰ تا ۱۰۶۰۰۰ دلار استرالیا (میانگین: ۸۰۰۰۰ دلار)

درآمد برنامه‌نویس C++

 • دستمزد پایه: ۴۲۰۰۰ تا ۷۵۰۰۰ دلار استرالیا (به طور میانگین ۵۶۰۰۰ دلار)
 • دستمزد با ۵ سال سابقه کار: ۶۳۰۰۰ تا۱۱۳۰۰۰ دلار استرالیا (میانگین: ۸۴۰۰۰ دلار)

درآمد برنامه‌نویس C#

 • دستمزد پایه: ۴۲۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ دلار استرالیا (به طور میانگین ۶۱۰۰۰ دلار)
 • دستمزد با ۵ سال سابقه کار: ۶۳۰۰۰ تا ۱۰۷۰۰۰ دلار استرالیا (میانگین: ۸۴۰۰۰ دلار)

درآمد برنامه‌نویس جاوا اسکریپت

 • دستمزد پایه: ۴۳۰۰۰ تا ۷۶۰۰۰ دلار استرالیا (به طور میانگین ۵۷۰۰۰ دلار)
 • دستمزد با ۵ سال سابقه کار: ۶۳۰۰۰ تا ۱۱۴۰۰۰ دلار استرالیا (میانگین: ۸۵۰۰۰ دلار)

درآمد برنامه‌نویس جاوا

 • دستمزد پایه: ۴۲۰۰۰ تا ۷۵۰۰۰ دلار استرالیا (به طور میانگین ۵۷۰۰۰ دلار)
 • دستمزد با ۵ سال سابقه کار: ۶۳۰۰۰ تا ۱۱۵۰۰۰ دلار استرالیا (میانگین: ۸۶۰۰۰ دلار)

درآمد برنامه‌نویس سوئیفت

 • دستمزد پایه: ۴۳۰۰۰ تا ۷۷۰۰۰ دلار استرالیا (به طور میانگین ۵۷۰۰۰ دلار)
 • دستمزد با ۵ سال سابقه کار: ۶۴۰۰۰ تا ۱۱۷۰۰۰ دلار استرالیا (میانگین: ۸۷۰۰۰ دلار)

درآمد برنامه‌نویس راست

 • دستمزد پایه: ۴۳۰۰۰ تا ۷۷۰۰۰ دلار استرالیا (به طور میانگین ۵۷۰۰۰ دلار)
 • دستمزد با ۵ سال سابقه کار: ۶۶۰۰۰ تا ۱۲۲۰۰۰ دلار استرالیا (میانگین: ۹۴۰۰۰ دلار)

درآمد برنامه‌نویس روبی

 • دستمزد پایه: ۴۶۱۰۰۰ تا ۷۹۰۰۰ دلار استرالیا (به طور میانگین ۵۵۰۰۰ دلار)
 • دستمزد با ۵ سال سابقه کار: ۷۰۰۰۰ تا ۱۲۲۰۰۰ دلار استرالیا (میانگین: ۹۴۰۰۰ دلار)

درآمد برنامه‌نویس پایتون

 • دستمزد پایه: ۴۹۰۰۰ تا ۸۹۰۰۰ دلار استرالیا (به طور میانگین ۶۵۰۰۰ دلار)
 • دستمزد با ۵ سال سابقه کار: ۷۲۰۰۰ تا ۱۳۱۰۰۰ دلار استرالیا (میانگین: ۹۶۰۰۰ دلار)

همانطور که از آمار و ارقام پیداست تفاوت زیادی بین درآمد زبانهای برنامه‌نویسی کامپیوتر در استرالیا به جز پایتون که کمی بالاتر و PHP که کمی پایین‌تر از بقیه است، وجود ندارد.

شغل برنامه نویسی در آمریکا (همه نکات مهم)

در انتخاب یک زبان برنامه‌نویسی باید چه چیزهایی را در نظر بگیریم؟

سه نکته مهم هست که باید موقع انتخاب زبان برنامه‌نویسی در نظر داشته باشید:

 • این زبان چه کاربردهایی در GUI، سیستمها و اتوماسیون دارد.
 • چقدر رواج دارد و از آن پشتیبانی می‌شود.
 • از کد زدن با این زبان لذت می‌برید یا نه!

با اینکه دستمزد یکی از فاکتورهای مهمی است که باید در نظر گرفته شود این سه نکته مهم‌ترند، چون باید از کاری که می‌کنید لذت ببرید تا بتوانید در آن دوام بیاورید.

نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید اینست که اگر یک زبان برنامه‌نویسی چند منظوره را یاد بگیرید که کتابخانه‌ و فریم‌ورک‌های زیادی داشته باشد، می‌توانید فعالیتتان را گسترش داده و زبانهای دیگری را هم یاد بگیرید. هر چه بیشتر تمرین کنید، مهارتتان در برنامه‌نویسی بیشتر می‌شود. اگر مفاهیم اصلی و الگوریتمی را یاد بگیرید، در یادگیری بقیه زبانها هم مشکلی نخواهید داشت.

 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا