آموزش های متنوع دیگر

شطرنجی کردن عکس با 5 روش ساده تر

احتمالا تصاویر سانسور شده در روزنامه ها، مجلات و یا تلویزیون را مشاهده کرده اید. در بیشتر موارد از شطرنجی کردن برای محو کردن ویژگی های افراد استفاده می شود.

در اینحا نحوه شطرنجی کردن عکس ها را با استفاده از سایت آنلاین، نرم افزار پاورپوینت، اپلیکیشن ها و فتوشاپ توضیح می دهیم.

روش 1: با کمک سایت آنلاین رایگان

از به وب سایت https://www.fotor.com/features/mosaics.html برای شطرنجی کردن آنلاین عکس ها استفاده می کنیم.

برنامه آنلاین Fotor شامل تمام افکت های محبوب از جمله Background Remover، Tilt Shift و بسیاری افکت های جالب دیگر است. علاوه بر این با استفاده از آن می توانید برخی از قسمت های یک تصویر را تار کرده و قسمت های ناخواسته را پنهان کنید. حتی بدون ثبت نام می توانید تنها با چند کلیک تصاویر خود را به راحتی پیکسل پیکسل یا شطرنجی کنید. این برنامه کاملا رایگان است!

Simpleto Pixelate Image

برای شطرنجی کردن عکس ها مراحل زیر را دنبال کنید:

  • عکس مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را در مرورگر باز کنید.

  • به قسمت Adjust در سمت چپ رفته و روی گزینه pixelate در زیرگروه Advances Edits برای پیکسل پیکسل کردن یا همان شطرنجی کردن تصویر کلیک کنید.

  • اندازه قلم مو و اندازه پیکسل را با نوارهای لغزنده Size و Pixel Size تنظیم کنید. سپس روی ناحیه مورد نظر در عکس کلیک کنید.

  • برای ذخیره عکس نهایی روی دکمه Download در بالا سمت راست کلیک کنید. می توانید قالب و کیفیت تصویر را نیز انتخاب کنید.

در صورت اشتباه حین کار می توانید از کلیدهای Ctrl+Z یا فلش روبه عقب در بالای صفحه برای برگشت به مرحله قبلی استفاده کنید.

روش 2: استفاده از پاورپوینت

با تار کردن قسمتی از عکس در پاورپوینت می توانید آن را شطرنجی کنید. در واقع در پاورپوینت هیچ قسمت خاصی برای تار کردن عکس وجود ندارد اما به راحتی می توان از یک شکل به علاوه یک افکت برای رسیدن به نتیجه دلخواه استفاده کرد.

برای شطرنجی کردن قسمتی از تصویر در پاورپوینت مراحل زیر را دنبال کنید:

1- برای وارد کردن عکس مورد نظر در اسلاید پاورپوینت به منوی File رفته و روی گزینه Open کلیک کنید.

2- برای رسم یک شکل روی ناحیه مورد نظر به قسمت Shape در تب Insert بروید و یکی از شکل ها را به دلخواه برای انتخاب کنید.

3- در تب Format گزینه Eyedropper را از Shape Fill انتخاب کنید.

4- برای انتخاب رنگ شکل با استفاده از Eyedropper روی قسمتی از تصویر کلیک کنید که می خواهید رنگ آن برای تاری تصویر استفاده شود.

5- در تب Format به قسمت Shape Effects رفته و روی افکت Soft Edges کلیک کنید. یکی از تغییرات Soft Edge را انتخاب کنید، یک پیش نمایش از آن نشان داده شود. وقتی از نتیجه راضی شدید، آن را انتخاب کنید.

6- شکل و عکس را در یک گروه قرار دهید. برای این کار در حالیکه شکل را انتخاب کرده اید، کلید Ctrl را فشار داده و روی عکس کلیک کنید. حالا هم شکل و هم تصویر انتخاب شده اند. حالا راست کلیک کرده و روی گزینه Group کلیک کنید.

7- برای ذخیره اشیای گروه بندی شده روی آنها راست کلیک کرده و گزینه Save as Picture را انتخاب کنید. نام تصویر را وارد کرده و آن را در سیستم خود ذخیره کنید.

11 نرم افزار برتر نمایش عکس در ویندوز 10+ لینک دانلود

روش 3: استفاده از اپلیکیشن گوشی

برنامه های اندروید و آیفون زیادی وجود دارد که امکان تار کردن یا شطرنجی کردن چهره یا قسمتی از عکس را فراهم می کنند. در این قسمت دو تا از بهترین اپلیکیشن ها را معرفی می کنیم.

1-اپلیکیشن Mosaic Pixelate Censor Photo (بهترین برای گوشی اندروید)

Mosaic Pixelate Censor Photo

Mosaic Pixelate Censor Photo یک اپلیکیشن رایگان است. با استفاده از گزینه های Mosaic، Pixelate، Blur یا Color می توانید بخشی از عکس را تار یا شطرنجی کنید. کافیست یکی از این گزینه ها را انتخاب کرده و ناحیه مورد نظر در عکس را مشخص کنید، برنامه بقیه کارها را انجام می دهد. با این حال نمی توانید روی عکس زوم کنید، یعنی اینکه در شرایط خاص کنترل زیادی روی روند تار شدن عکس نخواهید داشت. این اپلیکیشن هیچ گزینه ویرایش دیگری ندارد، بنابراین یک ابزار کارآمد و خوب برای شطرنجی کردن عکس ها است.

2- اپلیکیشن Blur&Mosaic (بهترین برای گوشی آیفون)

 Blur & Mosaic app for iOS

Blur & Mosaic یکی از بهترین اپلیکیشن هایی است که امکان شطرنجی کردن در عکس ها و فیلم ها را آسان کرده است. کافیست ناحیه مورد نظر را تعیین کنید و یکی از سبک ها را از بین 9 سبک موزاییکی موجود انتخاب کنید. علاوه بر این چهار گزینه متفاوت برای تنظیم میزان ضخامت و شدت وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید میزان اعمال افکت روی تصویر را کنترل کنید. نسخه رایگان اپلیکیشن حاوی تبلیغات است و برای حذف آنها باید خرید درون برنامه ای انجام دهید.

افکت آنلاین عکس با 7 سایت برتر و رایگان

روش4: استفاده از فتوشاپ

در فتوشاپ برای شطرنجی کردن عکس ها یک فیلتر وجود دارد. در اینجا یک روش خیلی سریع برای ایجاد عکس های شطرنجی با استفاده از فیلتر Pixelate در فتوشاپ را توضیح می دهیم.

مراحل زیر را دنبال کنید:

1. عکس موردنظر را در فتوشاپ باز کنید.

2- با استفاده از ابزار Elliptical Marquee (M) ناحیه مورد نظر در عکس را انتخاب کنید.

EllipticalSelection

3- کلیدهای Ctrl + J در ویندوز یا Cmd + J را در مک فشار دهید تا ناحیه انتخاب شده کپی شده و آن را در یک لایه جدید قرار دهید.

Layers

4- پس از انتخاب لایه جدید گزینه Mosaic را از مسیر Filter> Pixelate انتخاب کنید. پنجره Mosaic باز می شود. مطمئن شوید که تیک کادر Preview انتخاب شده تا نحوه چگونگی تغییرات روی عکس را ببینید.

Mosaic

5- انتخاب یک عدد کوچک برای cell size سطح پیکسل کوچک اما قابل توجهی ایجاد می کند. مقادیر بیشتر پیکسل های بزرگتری ایجاد می کند.

یک روش دیگر در فتوشاپ (آموزش ویدیویی)

 

در ادامه: فتوشاپ آنلاین: 6 سایت رایگان ویرایش عکس مشابه فتوشاپ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا