آموزش های متنوع دیگر

مدت زمان یادگیری برنامه نویسی چقدر است؟

اگر به دنبال شغل جدیدی در فناوری هستید و یا فقط به دنبال ایجاد یک سرگرمی جالب هستید، کد نویسی مهارت مفیدی برای توسعه است. اما با هر توانایی که دارید این سوال قدیمی مطرح می شود: این کار چقدر زمان می برد؟

این سوال جواب های بسیار متفاوتی دارد: جستجوی گوگل با عبارت “چقدر طول می کشد تا در چیزی مهارت داشته باشید” پاسخ هایی از ۲۰ تا ۱۰ هزار ساعت را به شما می دهد.

به عنوان یک قاعده کلی، انتظار نداشته باشید که در کمتر از سه ماه مطالعه تمام وقت مهارت برنامه نویسی را کسب کنید. بسته به اهداف حرفه ای، زبان برنامه نویسی ترجیح داده شده، ذکاوت و علاقه شخصی شما، ممکن است بیشتر طول بکشد. کد نویسی به نوعی یادگیری یک زبان خارجی است – انتظار نداشته باشید یک شبه به آن مسلط شوید.

بهترین سایت برای یادگیری زبان برنامه نویسی

خوشبختانه در حالی که هیچ پاسخی یکسویه و کامل برای این سوال وجود ندارد که “یادگیری برنامه نویسی چه مدت طول می کشد؟”، در اینجا چند بازه زمانی کلی برای کسانی که برای رسیدن به هدف خود زمان اختصاص داده اند، وجود دارد.

۶ – ۱۳ هفته

یک روش موثر برای یادگیری سریع، کد نویسی از طریق بوت کمپ های برنامه نویسی همه جانبه است که بطور کلی چندین ماه و حدوداً هشت ساعت در روز طول می کشد.

این موارد از توسعه وب گرفته تا ایجاد نرم افزار را برگزار می کنند و به طور کلی پایه ایمنی از دانش برنامه نویسی فراهم می کنند که می تواند در مشاغل مختلف فنی مورد استفاده قرار گیرد. اگر وقت اختصاص دادن به چنین برنامه ریزی دقیقی را دارید، برنامه هایی از این دست مزایای واقعی دارند.

تکالیف منظم و عملی در طول دوره بوت کمپ به دانشجویان امکان می دهد تا این تحقیقات را عملی کنند. حتی بهتر، با صرف این زمان طولانی به برنامه نویسی در این مدت کوتاه ، افراد می توانند در عرض سیزده هفته شروع به کار کنند.

شغل برنامه نویسی در آمریکا (همه نکات مهم)

بوت کمپ ها به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مسیر ترجیحی برای مهارت برنامه نویسی هستند، اما تنها مسیر نیستند. اگر برنامه کاری شما به اندازه کافی اجازه نمی دهد تا بتوانید در یک دوره آموزشی تمام وقت شرکت کنید، می توانید مسیر کمی طولانی تری را نیز طی کنید.

حدود ۳ – ۶ ماه

با اشتیاق و تمرکز، یک یا دو ساعت در روز می توانید در طی چندین ماه بسیار پیشرفت کنید. چه از طریق برنامه هایی مانند بوت کمپ بعد از ساعت کاری و یا استفاده از منابع آنلاین. اینکه راهی برای ایجاد تعادل بین کد نویسی و برنامه شلوغ خود پیدا کنید، امکان پذیر است.

در روش آرام تر یادگیری کد نویسی، مزایای بسیاری وجود دارد. به عنوان مثال در بسیاری از موارد، ممکن است گزینه مقرون به صرفه تری باشد. همچنین این یک روش بهتر برای کنترل سایر بخش های زندگی شما است که نمی توانید آن ها را به تاخیر بیاندازید.

اصولاً لازم نیست با غذا خوردن، خوابیدن و نفس کشیدن کد نویسی کنید. درعوض، شما به طور مداوم تجربه کد نویسی را خواهید داشت که در مدت زمان طولانی تر گسترش می یابد.

سرانجام فاصله یادگیری خود در طی چندین ماه راهی آرام تر برای ایجاد مهارت جدید را فراهم می کند. چه کسی این را نمی خواهد؟

نکته منفی این است که هرچه بیشتر مهارت در کد نویسی طول بکشد، ساخت هر چیزی از آن بیشتر طول می کشد. همچنین در خود یادگیری، یک خطر واقعی وجود دارد که برای حفظ اطلاعات باید تلاش کنید. در پایان، شما مسئول پیشرفت خود هستید – بنابراین نظم و انضباط شخصی قطعاً یک عامل تعیین کننده است.

۲ – ۴ سال

تحصیلات دانشگاهی نیز گزینه ای جدی است که قابل تأمل است. با پخش دروس در طول چندین سال، دانشگاه به دانشجویان این امکان را می دهد تا با موضوعات مختلف تجربه کسب کنند.

دانشگاه همچنین ساختار دقیق و خاصی ارائه می دهد، که برخی از افراد برای پیشرفت نیاز به این برنامه دارند.

البته روش تحصیل در دانشگاه دارای اشکالاتی است. واضح ترین اشکال این است که حداقل چهار برابر بیشتر از شش ماه است، لازم به ذکر است که تعادل کار تمام وقت با دانشگاه هنوز هم دشوار است.

نکته مهم

واقعیت این است که هفته ها، ماه ها یا سال ها طول می کشد تا در برنامه نویسی مهارت کسب کنید، اما همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد. با پیشرفت در زمینه فناوری با سرعت سرسام آور، افراد در همه سطوح – از کسانی که تازه شروع به یادگیری کدنویسی کرده اند تا کارشناسانی که سی سال است کد نویسی می کنند – مواردی دارند که می توانند در آن ها پیشرفت کنند. بنابراین، اگر می خواهید نحوه کد نویسی را بیاموزید، دیگر هیچ وقتی مانند زمان حال وجود ندارد.

شغل برنامه نویسی در آلمان (۵ شهر برتر)

نحوه یادگیری زبان برنامه نویسی در اسرع وقت

چه برای یک زبان تازه در حال ظهور مانند دارت، سوئیفت یا برخی از زبان های معروف مانند پایتون، R و غیره ، روند یادگیری زبان برنامه نویسی جدید دلهره آور است. افراد به دلایل مختلف مانند گرفتن مدرک برای کار، ساخت پروژه و غیره، زبان های برنامه نویسی را یاد می گیرند. مردم می خواهند هرچه سریع تر یک زبان برنامه نویسی یاد بگیرند. با این حال یادگیری سریع یک زبان برنامه نویسی به معنای وجود میانبرهای اساسی نیست. شما هنوز هم باید زیاد تمرین کنید.

در زیر نکاتی گام به گام آورده شده است که به شما کمک می کند در اسرع وقت بر منحنی یادگیری زبان برنامه نویسی جدید غلبه کنید:

۱-درباره مفاهیم مهم تحقیق کنید

اولین کاری که قبل از یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید باید انجام دهید این است که مقدمه ای کوتاه در مورد آن به دست آورید. از آنجا که سریع پیش خواهید رفت و دیگر فرصتی برای تجدیدنظر در مورد آن نخواهید داشت، اولین و مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که با آنچه می خواهید با زبان انجام دهید و زبان برنامه نویسی قادر به انجام آن است سازگار شوید..

مورد بعدی این است که بفهمید برای یادگیری این مفاهیم با چه نوع منابعی راحت هستید. برخی سبک منحصر به فرد خود را با تمام یادداشت های مهم و ایجاد نقشه های ذهنی ترجیح می دهند، برخی خواندن کتاب ها را ترجیح می دهند، برخی یادگیری از طریق ویدئو را ترجیح می دهند و برخی دیگر با غوطه ور شدن در آن یاد می گیرند. بنابراین، وقتی فهمیدید با چه نوع یادگیری راحت هستید، منابع را با توجه به آن جمع آوری کنید. با این حال، می توان با ترکیب انواع منابع، برنامه نویسی را یاد گرفت.

۲-ابتدا زبان، سپس بقیه موارد

مردم معمولاً این اشتباه را می کنند که ابتدا سعی دارند کتابخانه های مختلف را امتحان کنند، اما این کار اغلب باعث اتلاف وقت زیادی می شود. ابتدا با زبان آشنا شوید، سپس به دنبال فریم ورک ها بروید.

۳-تمرین زبان مورد نظر

مفاهیمی که قبلاً یاد گرفته اید هنوز تازه هستند و در حافظه شما مستقر نشده اند. بهترین راه برای تبدیل مفاهیم به بخشی از حافظه، تمرین آنهاست. این امر باعث می شود که مفاهیم اساسی برنامه نویسی برای طولانی مدت در مغز شما ذخیره شوند. به جای اینکه در اطراف به دنبال هر مفهوم زبان برنامه نویسی بگردید و وقت تلف کنید، ابتدا مفاهیم مهم را بیاموزید. می توانید هنگام تمرین در وب سایت هایی مانند LeetCode ، HackerRank ، CodeChef و CoderByte ، چیزهای دیگری را هم بیاموزید.

۴-استفاده از سایت های مرور کد

اکنون که برخی نکات برنامه نویسی را آموخته اید و چون هنوز در این زبان تازه کار هستید، به شخصی نیاز دارید که کد شما را بررسی کند. بازبینی می تواند به معنای این باشد که کسی به شما روش های ساده تر دیگری برای انجام کارها و کارآمدتر کردن الگوریتم ها پیشنهاد می دهد.

۵-مرور کدها

فقط یک مکان است که باید برای دریافت کدهای نوشته شده به زبانی که یاد می گیرید بروید، آن هم Github است. کد نوشته شده یک کد تست شده و پایدار است که هیچ شانسی برای خراب شدن ندارد و برای اجرای واقعی ساخته شده است، بنابراین هرچه بیشتر به این نوع کدها نگاه کنید، زبان شما بهتر می شود.

۶-ساختن پروژه ها

چه روشی بهتر از ساختن برخی پروژه ها برای یادگیری و اطمینان به مهارت برنامه نویسی خود. مثلا اگر علم داده را انتخاب کرده باشید، سعی کنید یک مجموعه داده را با الگوریتم های مختلف تجزیه و تحلیل کنید.

سعی کنید از پروژه های ساده شروع کنید. به عنوان مثال، برای پایتون، پروژه هایی مانند حدس زدن اعداد، شبیه ساز متحرک تاس، ارسال ایمیل و غیره وجود دارد. برای SQL از یک چیز جالب مانند ایجاد یک پایگاه داده از دوستان خود و مشخصات آن ها، سیستم مدیریت پایگاه داده دانشجویی یا سیستم مدیریت کارمندان شروع کنید. برای پروژه سیستم توصیه فیلم علوم داده، تقسیم بندی مشتری از یادگیری ماشین و مدل تجزیه و تحلیل احساسات در R استفاده می کند.

چشم انداز

یادگیری زبان برنامه نویسی کار آسانی نیست و به دانش قبلی شما بستگی دارد. اما بسته به سرعت یادگیری و میزان تمرین شما نیز متفاوت است. بنابراین باید براساس مهارت هایی که دارید بدانید چند ساعت در روز وقت بگذارید.

بهترین سایت برای یادگیری زبان برنامه نویسی

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا