آموزش های متنوع دیگر

تغییر سایز عکس (4 روش آنلاین، گوشی ویندوز)

گاهی اوقات برای بعضی از برنامه ها باید اندازه عکس را تغییر دهید تا مناسب شود. یا ممکنه هنگام بارگذاری تصاویر در یک سایت خاص از شما خواسته شود اندازه عکس ها را کوچکتر کنید، زیرا بارگذاری تصاویر بزرگتر زمان بیشتری می برد و به پهنای باند و منابع سرور بیشتری نیاز دارد.

همچنین ممکنه لازم باشد اندازه عکس ها را قبل از انتشار در انجمن های آنلاین، ارسال به عنوان پیوست ایمیل یا به اشتراک گذاشتن آنها کاهش دهید. در سایت های عکاسی مانند freepik، pngtree، shutterstock و istockphoto نیز باید اندازه عکس ها روی مقادیر خاصی تنظیم شده باشد. اگر هم که سایت ها یا وبلاگ های خود را دارید، بهتر است قبل از بارگذاری عکس ها آنها را فشرده و تغییر اندازه دهید.

یک عکس از پیکسل های بسیار زیاد با سه رنگ اصلی قرمز، سبز و آبی تشکیل شده که هنگام تغییر اندازه تعداد این پیکسل ها تغییر می کند. بیشتر افراد در تغییر اندازه عکس ها فشرده سازی یکسان انجام می دهند و این منجر به افت کیفیت عکس ها می شود. اما روش های خیلی خوبی هم وجود دارد که می توانند تعداد پیکسل های عکس را بدون تاثیر روی کیفیت آن کاهش دهند.

در این اموزش نحوه تغییر اندازه عکس ها را در گوشی اندروید، آیفون، ویندوز و همچنین استفاده از سایت آنلاین را بررسی می کنیم.

روش 1: در گوشی اندروید (با اپلیکیشن picture resizer)

اپلیکیشن Photo and Picture Resizer یک برنامه ساده است که اندازه تصویر را به سرعت تغییر می دهد. می توانید تصویر نهایی را در شیکه های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام و … به اشتراک بگذارید.

این اپلیکیشن از ابزارهای تغییر اندازه مدرن استفاده می کند که نسبت اندازه های تصویر را در عین حفظ کیفیت نگه می دارد.

resize image android - 3

روش 2: در گوشی و تبلت آیفون با 3 روش (بدون نصب اپلیکیشن اضافی)

1-نحوه کراپ خودکار عکس ها در برنامه Photos در آیفون و آیپد

1- برنامه Photos را اجرا کنید.

2- عکس مورد نظر برای کراپ را پیدا کنید.

3- روی Edit ضربه بزنید.

Automatically crop photos in Photos on iPhone and iPad by showing steps: Launch Photos, tap the photo you want to edit, tap Edit

4- روی دکمه crop در گوشه سمت راست پایین بزنید، شکل یک مربعی با دو فلش در اطراف آن.

5. روی دکمه crop box در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. شکل سه مستطیل تودرتو.

6- روی aspect ratio برای تنظیم نسبت ابعاد عکس ضربه بزنید.

How to automatically crop photos in Photos on iPhone and iPad by showing steps: Tap the Crop button, tap the Crop Box in the upper right corner, tap the aspect ratio you want

7- یکی از برش های عمودی یا افقی را انتخاب کنید.

8- برای اتمام کار روی Done ضربه بزنید.

How to automatically crop photos in Photos on iPhone and iPad by showing steps: Tap if you want it to be vertical or horizontal, then tap Done

همین! فقط به خاطر داشته باشید که کراپ و تغییرات انجام شده روی نسخه اصلی عکس ذخیره می شود. برای برگرداندن تصویر اصلی کافیست نسبت اندازه کراپ را دوباره به تصویر اصلی تغییر دهید.

2-نحوه برش عکس به طور دستی در Photos در آیفون و آیپد

می توانید به صورت دستی حاشیه های عکس را برش داده و به اندازه یا شکل دلخواه تبدیل کنید. اگر می خواهید یک اندازه خاص از حاشیه ها ایجاد کنید، برش دستی روش مناسبی باشد.

1- برنامه Photos را اجرا کنید.

2- عکس مورد نظر برای کراپ را وارد کنید.

3- روی Edit ضربه بزنید.

Automatically crop photos in Photos on iPhone and iPad by showing steps: Launch Photos, tap the photo you want to edit, tap Edit4- روی آیکون کراپ در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید، شکل یک مربع با دو فلش در اطراف آن.

5- روی گوشه ها و لبه های عکس فشار داده و بکشید تا به صورت دستی برش داده شود.

How to manually crop a photo in Photos on iPhone and iPad by showing steps: Tap the Crop button, then drag the corner handles until you are satisfied with the crop

6- زمانیکه از شکل تصویر نهایی راضی شدید، روی Done ضربه بزنید.

3-نحوه تغییر اندازه عکس ها در آیفون و آیپد با کمک اپلیکیشن image size

برای تغییر اندازه با کراپ می توانید از اپلیکیشن داخلی Photos استفاده کنید اما نمی توانید اندازه عکس ها را به طور خاص تغییر دهید. به همین دلیل دانلود برنامه های مرتبط مانند اپلیکیشن Image Size بهترین راه برای به دست آوردن اندازه مناسب برای تصویر است.

1- اپلیکیشن Image Size را نصب و راه اندازی کنید.

2- روی آیکون آن در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید، شکل یک عکس.

3- تصویر مورد نظر برای تغییر اندازه را پیدا کنید.

How to resize a photo with Image Size app on iPhone by showing steps: Launch Image Size, tap the Image icon in the upper corner, then tap the image you want to resize

4- در گوشه پایین سمت چپ روی Choose ضربه بزنید.

5- گزینه تغییر اندازه تصویر (image resize) را در بالای صفحه انتخاب کنید. گزینه هایی مانند پیکسل، میلی متر، سانتی متر و اینچ وجود دارد. علاوه بر این می توانید اندازه تصویر را به صورت دستی وارد کنید تا برنامه اندازه عکس متناسب را با آن تغییر دهد.

6- روی دکمه Download در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید تا عکس ذخیره شود.

How to resize a photo with Image Size app on iPhone and iPad by showing steps: Tap Choose, select your image resize option, then tap Download to save the resized image

اپلیکیشن Image Size تصویر نهایی را به طور خودکار ذخیره می کند.

مراحل کراپ و تغییر اندازه عکس ها را در آیفون و آیپد توضیح دادیم. امیدورایم که برنامه Photos امکان تغییر اندازه تصاویر را نیز فراهم کند اما خوشبختانه حداقل برنامه های رایگان دیگری برای کمک در دسترس وجود دارد.

افکت آنلاین عکس با 7 سایت برتر و رایگان

روش 3: در ویندوز (با برنامه Microsoft Paint)

نرم افزار پینت یا نقاشی که به صورت پیش فرض روی ویندوز وجود دارد به راحتی این کار را انجام می دهد. نرم افزار Microsoft Paint برای اولین بار با سری ویندوز معرفی شد و از آن زمان به بعد یک ابزار ویرایش عکس محبوب در ویندوز است. در طول سال ها نیز با ویژگی های بیشتر به روزرسانی شده است، بنابراین قدیمی نیست.

این نرم افزار علاوه بر ویژگی های دوست داشتنی برای نقاشی و ویرایش عکس گزینه هایی هم برای تغییر اندازه تصویر و باز کردن و ذخیره فایل ها در فرمت های مختلف خروجی تصویر مانند bitmap ویندوز (BMP)، JPEG، GIF، PNG و فرمت های TIFF ارائه می دهد.

  • تصویر مورد نظر را در برنامه Paint باز کنید. می توانید به طور مستقیم روی تصویر راست کلیک کرده و گزینه Open with> Paint را انتخاب کنید.
  • پس از باز شدن برنامه paint از نوار ابزار بالا روی گزینه “Resize” کلیک کنید.
  • پنجره “Resize and Skew” برای تغییر اندازه باز می شود.
  • اندازه را بر اساس درصد یا پیکسل انتخاب کنید.
  • اندازه های افقی و عمودی را براساس نیاز خود وارد کنید.
  • نسبت ابعاد اصلی تصویر را حفظ کنید.
  • برای اعمال تغییرات روی “OK” کلیک کنید.
  • حالا از منوی کشویی بالا تصویر ویرایش شده را ذخیره کنید.

فتوشاپ آنلاین: 6 سایت رایگان ویرایش عکس مشابه فتوشاپ

روش4: روش سایت آنلاین رایگان

از سایت https://online-image-resizer.com برای تغییر اندازه آنلاین عکس ها استفاده می کنیم. Online Image Resizer یک برنامه تغییر اندازه تصویر رایگان است که می تواند با حفظ کیفیت تصویر اندازه آن را به صورت آنلاین کاهش می دهد. از فرمت های تصویرPNG ، JPG، JPEG، GIF و BMP نیز پشتیبانی می کند.

برای تغییر اندازه عکس با استفاده از این سایت مراحل زیر را دنبال کنید:

1- عکس را از روی دستگاه خود انتخاب کنید.

می توانید انواع تصویر با فرمت های JPEG، PNG، BMP یا GIF را بارگذاری کنید.

2- اندازه های مورد نظر خود را بر حسب درصد یا پیکسل وارد کنید.

برای حفظ ابعاد تصویر تیک گزینه “Keep Aspect Ratio” را بزنید.

برای تغییر اندازه تصویر بدون کاهش کیفیت روی دکمه “Resize Now” کلیک کنید.

همه تصاویر بارگذاری شده به طور خودکار پس از یک ساعت حذف می شوند و حریم خصوصی کاربران حفظ خواهد شد.

شطرنجی کردن عکس با 5 روش ساده تر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا