به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش ترفندهای موبایلی

نحوه تغییر زبان در گوشی های اندروید (و اضافه کردن زبان)

تغییر زبان در گوشی های Android آسان است. برای استفاده از هر زبانی که می خواهید تنها چند ضربه کافی است. این راهنما نحوه تغییر زبان (از انگلیسی به اسپانیایی) را در گوشی های اندروید آموزش می دهد. با این وجود، مراحل تقریبا برای هر زبان دیگری از جمله چینی، ژاپنی، آلمانی، عربی یا فارسی مشابه هستند. با ما همره باشید.

توجه: این راهنما مربوط به اندروید 10 است. مراحل در اکثر دستگاه های مجهز به Android مشابه هستند، اگرچه ممکن است بسته به سازنده دستگاه خود با تفاوت های جزئی روبرو شوید. اگر از تلفن های هوشمند سامسونگ استفاده می کنید، مراحل کاملاً متفاوت خواهند بود، بنابراین قسمت اختصاصی انتهای راهنما را از دست ندهید.

چگونه زبان مورد نظر خود را به دستگاه اندروید خود اضافه کنیم؟

اولین قدم این است که تنظیمات تلفن هوشمند یا تبلت خود را باز کنید. برای دسترسی به صفحهAll Apps ، انگشت خود را به سمت بالا بکشید یا روی دکمه All apps که در برخی دستگاه ها موجود است ضربه بزنید سپس نماد چرخ دنده را فشار دهید.

android_language_1

به پایین پیمایش کنید، System entry را در پایین صفحه پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید. اگر از زبانی استفاده می کنید که آن را درک نمی کنید، نماد آن چیزی شبیه یک حرف “i” که درون یک دایره قرار گرفته یا چرخ دنده خواهد بود.

android_language_2

روی ورودی Language & input در بالای صفحه، کنار نماد کره زمین ضربه بزنید.

android_language_3

Languages ​​& input تمام تنظیمات مربوط به زبان دستگاه Android شما را نشان می دهد. دسترسی به صفحه کلید مجازی به شما اجازه می دهد زبان کیبورد را تغییر دهید. در مرحله بعد، دوباره گزینه بالای صفحه یعنی تنظیمات Languages یا Language and region، که نماد آن دارای حرف A است را فشار دهید.

android_language_4

اکنون می توانید زبان (های) نصب شده در تلفن هوشمند یا تبلت اندرویدی خود را مشاهده کنید. اولین ورودی در این لیست زبانی است که در حال حاضر در دستگاه و برنامه های شما استفاده می شود. برای اضافه کردن زبان جدید، روی Add a language ضربه بزنید. این گزینه باید در پایین، کنار علامت به علاوه بزرگ (+) قرار داشته باشد.

android_language_4

لیستی از تمام زبان های موجود که می توانید در دستگاه خود استفاده کنید نشان داده خواهد شد. در صورت نیاز به پایین پیمایش کنید و زبان مورد نظر را پیدا کنید. برای تسهیل کار در این مرحله هر زبان به زبان خاص خود نوشته شده است. در این راهنما ما Espanol (Estados Unidos) را انتخاب کردیم. شما می توانید هر زبانی را که می خواهید اضافه کنید. وقتی زبان مورد نظر خود را پیدا کردید، روی آن ضربه بزنید.

android_language_5

برخی از زبان ها بیش از یک نسخه در دسترس دارند که براساس مناطق مختلفی که از آنها استفاده می شود است. زبان مورد نظر خود را در لیست All languages پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید تا صفحه ای باز شود که نسخه های موجود آن زبان در دستگاه Android شما را نشان می دهد. برای اسپانیایی، Espana, Estados Unidos و Mexico را داریم. روی نسخه زبانی که می خواهید در تلفن هوشمند یا تبلت خود استفاده کنید ضربه بزنید.

android_language_6

پس از ضربه زدن روی زبان (و نسخه) مورد نظر خود، به صفحه Languages ​​بازگردانده می شوید، انتخاب شما فورا به لیست اضافه خواهد شد.

android_language_7

می توانید مراحل این بخش را تکرار کنید و هر تعداد زبانی که می خواهید را اضافه کنید. برای آگاهی از چگونگی استفاده از زبان تازه اضافه شده، به مطالعه این مقاله ادامه دهید.

مهم: لیست زبانهای پشتیبانی شده به نسخه Android شما، تلفن هوشمند (یا تبلت) خاصی که استفاده می کنید، سازنده آن و اپراتور تلفن همراه بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر تلفن هوشمندی دارید که از اپراتور تلفن همراه محل خود خریداری کرده اید، سیستم عامل موجود در آن ممکن است به شما امکان دسترسی به لیست محدودی از زبان های صفحه نمایش را بدهد.

نحوه تغییر زبان در اندروید

اکنون شما زبان (های) دلخواه خود را اضافه کرده اید. اما زبان نمایش پیش فرض همچنان همان زبان قبلی است – در مورد ما، انگلیسی (ایالات متحده). برای تغییر زبان فعلی، روی یکی از مواردی که می خواهید استفاده کنید ضربه بزنید آن را نگه دارید سپس به بالای لیست بکشید.

نحوه تغییر زبان در اندروید

به محض انجام این کار، زبان انتخابی شما باید در لیست ظاهر شود. در این صورت می توانید تنظیمات را ببندید.

انتخاب زبان مورد نظر

اگر زبان تغییر نکرد، دستگاه Android خود را مجددا راه اندازی کنید تا تغییرات اعمال شود.

نحوه تغییر زبان در گوشی های سامسونگ

اگر می خواهید زبان تلفن هوشمند یا تبلت سامسونگ خود را تغییر دهید، مراحل کمی متفاوت خواهند بود. تنظیمات (Settings) را باز کنید، به پایین پیمایش کنید و روی General management ضربه بزنید. نماد آن همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید مانند سه نوار افقی موازی است.

General management

در تنظیمات General management، روی اولین گزینه در لیست ضربه بزنید: Language and input

Language and input

سپس روی Language (اولین گزینه) ضربه بزنید.

Language

گزینه Add language در کنار علامت (+) سبز رنگ را فشار دهید.

Add language

16 تا از کاربردی ترین اپلیکیشن های اندروید

زبان خود را در لیست پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.

انتخاب زبان مورد نظر از لیست

برای استفاده از زبان قبلی روی Keep current در سمت چپ کلیک کنید و در صورتی که می خواهید زبان جدید را جایگزین کنید روی گزینه Set as default در سمت راست کلیک کنید.

نکته: اگر زبان تلفن هوشمند شما از راست به چپ خوانده می شود، گزینه Set as default در سمت چپ مشاهده خواهد شد.

Set as default

برای تغییر زبان دستگاه خود، زبان مورد نظر را انتخاب کرده سپس روی Apply در پایین ضربه بزنید.

tap on apply

نکته: در سمت راست بالای صفحه Language روی Edit ضربه بزنید و از فلش های سمت راست برای مرتب سازی مجدد زبان های موجود استفاده کنید. همچنین می توانید از صفحه Edit برای حذف زبان های نصب شده در دستگاه Samsung خود استفاده کنید.

نحوه حذف زبان در گوشی های Android

اگر به زبان خاصی روی دستگاه خود نیاز ندارید، می توانید آن را حذف کنید. به صفحه Languages ​​صفحه ای که زبانهای نصب شده و مورد استفاده دستگاه شما را نشان می دهد بروید و روی سه نقطه عمودی در گوشه بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید.

توجه: در دستگاه های سامسونگ، این بخش Language نامیده می شود و شما گزینه Edit را در گوشه بالا سمت راست مشاهده می کنید. روی آن ضربه بزنید سپس مرحله بعدی را رد (skip) کنید.

نحوه حذف زبان در گوشی های Android

۲۰ تا از بهترین ترفندهای گوشی سامسونگ (کاربردی ترینها)

روی تنها گزینه موجود در فهرست ضربه بزنید: Remove.

tap on remove

مرحله بعدی در سامسونگ و برندهای دیگر مشابه خواهد بود. اندروید در کنار نام هر زبان نصب شده یک کادر تأیید نشان می دهد. برای حذف هر زبان کادر کناری را علامت بزنید. به خاطر داشته باشید که نمی توانید همه زبان ها را حذف کنید، زیرا Android برای نمایش رابط کاربری شما مجبور است یکی از آنها را نگه دارد. سپس، روی دکمه Remove با نماد سطل آشغال ضربه بزنید. این نماد در دستگاه های سامسونگ در گوشه بالا سمت راست صفحه یا حتی در پایین صفحه – دیده می شود.

حذف زبان در اندروید

از شما خواسته می شود تایید کنید که می خواهید زبان (های) انتخاب شده را حذف کنید. روی OK – یا Remove در سامسونگ – ضربه بزنید.

tap on ok

زبان فورا از لیست حذف خواهد شد. به همین سادگی!

روش ایجاد سامسونگ اکانت یا حذف آن (گام به گام)

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام خسته نباشید من گوشی A7-2017 دارم رام اندرویدش را تبدیل کردم به کاستوم رام و الان سامسونگ کیبوردش فقط از چهار زبان پشتیبانی میکنه که فارسی توش نیست. چطوری میتونم زبان فارسی را اضافه بکنم. چند تا کیبورد سامسونگ نسخه های جدید و قدیم هم دانلود کردم ولی نصب نشد ممنون میشم راهنماییم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا