آیفون و ios

ساده ترین روش اسکرین شات گرفتن در آیفون و آیپد اپل

گرفتن اسکرین شات (عکس از صفحه) یا ضبط فیلم از صفحه در آیفون یا آیپد بسیار ساده است ، سپس میتوانید این عکس یا فیلم را ویرایش کنید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.در اینجا نحوه ی گرفتن اسکرین شات در آیفون XS ، XR و X و iPad Pro 2018 که دکمه Homeندارند ، ارائه شده است.

چگونگی گرفتن اسکرین شات در در آیفون یا آیپد

دو روش وجود دارد و روشی که استفاده خواهید کرد بستگی به این دارد که آیا دستگاه شما دارای دکمه Home است یا خیر. این دکمه دایره ای زیر صفحه است.

آیفون X ، XR ، XS و XS Max وهمچنین iPad Pro 2018 این دکمه را ندارند. برای این دستگاه ها باید به قسمت بعدی بروید. تمام آیفون ها و آیپد های دیگر این دکمه را دارند و در ابتدا به آنها می پردازیم.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

اگر دستگاه شما دارای دکمه Home است

  1. دکمه کناری آیفون (که برای روشن و خاموش کردن صفحه نمایشگر استفاده می‌کنید) را فشار دهید
  2. همزمان دکمه Home آیفون را نیز فشار دهید

با فرض اینکه نسخه جدیدی از سیستم عامل iOS را اجرا می کنید ، خواهید دید تصویر کوچک اسکرین شات در گوشه پایین وسمت چپ صفحه نمایش داده می شود. می توانید برای دیدن گزینه های ویرایش و اشتراک گذاری روی آن ضربه بزنید ، آن را به سمت چپ بکشید تا ناپدید شود ، یا فقط صبر کنید تا به خودی خود برود.

اگر این تصویر کوچک قبل از انتخاب شما ناپدید شد ، یا اگر نسخه قدیمی iOS را دارید و به طور کلی این تصویر کوچک برای شما نشان داده نمیشود ، نگران نباشید – اسکرین شات در Photos ذخیره میشود.برای یافتن آن، برنامه ی Photos را باز کنید، روی Albums ضربه بزنید، سپس به پایین بروید و از بین انواع رسانه ها روی Screenshots ضربه بزنید.

نحوه گرفتن عکس در iPhone XS (و سایر دستگاه های بدون دکمه Home از جمله iPad Pro)

آیفون X ، XR ، XS و XS Max وهمچنین iPad Pro 2018 دکمه Home را ندارند.

برای گرفتن اسکرین شات در این دستگاه ها، دکمه کناری (سمت راست) و دکمه افزایش صدا (سمت چپ، بالایی) آیفون را با هم و به‌طور همزمان فشار دهید و آن دو را چند لحظه نگه دارید.بقیه ی موارد شامل ادیت و اشتراک گذاری و مکان ذخیره شدن اسکرین شات ها همانند قسمت قبل است.

ویرایش و اشتراک گذاری اسکرین شات ها

با فرض اینکه سیستم عامل ۱۱iOS یا بالاتر از آن را اجرا می کنید ، خواهید دید تصویر کوچک اسکرین شات در گوشه پایین وسمت چپ صفحه نمایش داده می شود. می توانید برای دیدن گزینه های ویرایش و اشتراک گذاری روی آن ضربه بزنید. اینجا می توانید ویرایشهای ساده را اعمال کرده و به طیف وسیعی از گزینه های اشتراک گذاری دسترسی پیدا کنید.

شما به تعداد زیادی ابزار نشانه گذاری از جمله قلم ، مداد ، هایلایتر و موارد دیگر دسترسی خواهید داشت. این بسیار مفید است ، زیرا بیشتر اوقات چیز خاصی در تصویر وجود دارد که می خواهید آنرا برجسته کنید ، و این کار به شما امکان می دهد بدون استفاده از برنامه شخص ثالث این کار را انجام دهید.

برای برش دادن (کراپ) جزئیات اسکرین شات، گوشه ها و یا کناره های اسکرین شات را بکشید تا سایز اسکرین شات را تغییر دهید. روی آیکون + که می توانید آن را در گوشه ی سمت راست و پایین صفحه میبینید ضربه بزنید تا گزینه های بیشتری برای ویرایش در اختیار شما قرار بگیرد. با استفاده از این گزینه ها می توانید روی اسکرین شات گرفته شده Text ومتن اضافه کنید، با دست خودتان دست نوشته ای را به تصویر اضافه کنید و یا روی آن را امضا بزنید، می توانید از ابزار بزرگنمایی استفاده کنید که آن را با نام Magnifier می توانید ببینید.

با استفاده از فلش خمیده به سمت چپ (Undo)، می توانید هرگونه ویرایش را خنثی کنید.

برای به اشتراک گذاشتن اسکرین شات روی آیکون اشتراک گذاری (فلشی که از یک کادر مربع بیرون آمده) ضربه بزنید. گزینه های معمول اشتراک گذاری را مشاهده خواهید کرد: AirDrop ، پیام ، ایمیل و غیره. برای خارج شدن از صفحه اشتراک گذاری ، روی Cancel ضربه بزنید.

در آخر ، روی Done ضربه بزنید. در این مرحله می توانید گزینه “Save to Photos” را انتخاب کرده یا آن را حذف کنید (cancel) ، تا از پرشدن Photos با اسکرین شات هایی که دیگر به آنها احتیاج ندارید، جلوگیری کنید.

ویرایش و اشتراک گذاری اسکرین شات ها در Photos

اگر تصویر کوچک قبل از انتخاب شما ناپدید شد ، یا اگر نسخه قدیمی iOS را دارید و به طور کلی این تصویر کوچک برای شما نشان داده نمیشود ، میتوانید اسکرین شات ها را در Photos پیدا کرده و آنها را ادیت کنید و به اشتراک بگذارید.

اسکرین شات را پیدا کرده و آن را باز کنید. گزینه های اشتراک گذاری از طریق آیکونی به شکل ” فلشی که از مربع خارج شده” و در پایین سمت چپ صفحه، در دسترس هستند.اگر روی گزینه ی Edit که آیکون آن کنار Cancel است، ضربه بزنید، می توانید گوشه ها و یا کناره های اسکرین شات را بکشید تا سایز تصویر گرفته شده را تغییر دهید.

با این وجود ، برای سایر گزینه های مفید ویرایش ، باید حالت نشانه گذاری(markup mode) را انتخاب کنید. اگر دستگاه شما از این ویژگی پشتیبانی می کند ، در حالت ویرایش یک دایره با سه نقطه مشاهده خواهید کرد. برای دیدن گزینه های بیشتر روی این دایره ضربه بزنید و سپس Markup را بزنید. اکنون میتوانید روی اسکرین شات گرفته شده Text ومتن اضافه کنید، با دست خودتان دست نوشته ای را به تصویر اضافه کنید و یا روی آن را امضا بزنید.

تنها تفاوت ها در این است که پس زمینه تیره تر است ، و گزینه های اشتراک گذاری وجود ندارد – برای اشتراک گذاری نیاز خواهید داشت که روی Done ضربه بزنید تا از حالت نشانه گذاری خارج شوید.سپس دوباره روی Done (یا Cancel) برای خارج شدن از حالت ویرایش ضربه بزنید.

در صورت عدم کارکردن دکمه ها ، یک اسکرین شات بگیرید.

اگر دکمه ی Power یا دکمه ی Home آیفون یا آیپد شما به درستی کار نمیکند، گرفتن اسکرین شات هنوز امکان پذیر است.

نگاهی به راه حل ما برای دکمه ی power آیفون که شکسته است، بیندازید. این ترفند ساده چگونگی ایجاد یک دکمه نرم افزاری را در صفحه آیفون یا آیپد نمایش می دهد که در صورت خراب بودن دکمه های سخت افزاری می توانید از آن استفاده کنید. مطمئناً ، از این دکمه نرم افزاری می توان برای گرفتن اسکرین شات نیز استفاده کرد.

به قسمت Settings > General > Accessibility رفته و سپس به پایین بروید تا گزینه ی AssistiveTouch را بیابید و این ویژگی را فعال کنید. این اقدمات یک دایره کوچک روی صفحه ایجاد می کند ، که میتوانید روی آن ضربه بزنید تا گزینه ها را نشان دهد.روی Device و سپس More ضربه بزنید، یک گزینه ی Screenshot خواهید دید. بر روی آن ضربه بزنید و iOS اسکرین شات خواهد گرفت.

نحوه گرفتن اسکرین شات بدون صدا

اگر تاکنون در قطار شلوغی اسکرین شات گرفته اید و سپس وقتی صدای آن موجب شده باشد که دیگران فکر کنند از آنها عکس گرفته اید، احساس شرمندگی کرده اید، ممکن است بخواهید با نحوه ی گرفتن اسکرین شات بدون صدا آشنا شوید.

برای گرفتن یک اسکرین شات بدون صدا، آیفون یا آیپد خود را در حالت بی صدا (mute) قرار دهید.

چگونگی تبدیل فرمت اسکرین شان های آیفون و آیپد از png. به jpg.

به سادگی آن را از طریق مک خود AirDrop کنید) و آن را درPreview یا یک برنامه ی ویرایش تصویر دیگر باز کنید.

برای تبدیل تصویر خود به Jpeg درPreview ، این مراحل را دنبال کنید:

  1. اسکرین شات را در Preview باز کنید
  2. روی File > Export کلیک کنید
  3. روی Format در قسمت منوی کشویی کلیک کنید و JPEG را انتخاب کرده و آن را ذخیره کنید.

حتما بخوانید

۸ تا از جالب ترین برنامه های گوشی آیفون که حتما باید داشته باشید!

۱۲ روش ساده برای افزایش کارایی باتری گوشی های آیفون (کاملا موثر)

بهترین اپلیکیشن های گوشی آیفون اپل برای اینکه راحت تر بخوابید!

دانلود ۳ تا از بهترین اپلیکیشن ها برای ترجمه متون در آیفون و آیپد

میلاد حیدری

سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا