آموزش اینستاگرام

اگر پسورد اینستاگرام تان را فراموش کرده اید این راهنمای گام به گام را مطالعه کنید!

از این که یک تلفن همراه جدید بخرم؛ متنفرم! می دانید چرا؟ چون باید پسوردهایم را به خاطر بیاورم و در اغلب اوقات آنها را فراموش کرده ام.

اگر رمز اینستاگرام را فراموش کرده باشیم؛ چگونه می توانیم وارد شویم؟

۱- اینستاگرام را باز کرده و بر روی گزینه ی “Get help signing in” (برای ورود به سیستم کمک بگیرید) ضربه بزنید.

۲- نام کاربری اینستاگرام یا آدرس ایمیل تان را وارد کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

۳- بر روی گزینه “Send email” (ارسال ایمیل) کلیک کنید.

۴- حساب کاربری ایمیل تان را باز کنید.

۵- در ایمیلی که از اینستاگرام دریافت کرده اید؛ بر روی دکمه ی log in (ورود) کلیک کنید.

۶- یک پسورد IG جدید وارد کنید.

۷- بر روی گزینه ی “Reset password” (بازنشانی پسورد) ضربه بزنید.

آیا رمز اینستاگرام تان را فراموش کرده اید؟ دستورات قدم به قدم زیر را برای بازیابی آن دنبال کنید.

بدون شک اینستاگرام، پلتفرم شبکه اجتماعی محبوب من است.

بنابراین ، تصور کنید که وقتی هفته گذشته من گوشی سامسونگ گلکسی S9 جدید و براق خود را گرفتم، فقط به دلیل فراموش کردن رمزهای عبور دو حساب کاربری اینستاگرامم؛ دچار چه وحشتی شدم.

این اتفاقی است که تقریباً برای همه ما رخ می دهد. برای مثال ممکن است مانند من یک دستگاه جدید خریده باشید. شاید بخواهید رمزعبور اینستاگرام خود را دوباره تنظیم کنید، اما نمی توانید رمز عبور فعلی خود را برای این کار به خاطر بسپارید. شاید در اینستاگرام برای کسب کار خود، در حال انجام بازاریابی باشید و شخصی که این حساب را برایتان تنظیم کرده، از شرکت رفته است.

حتما بخوانید: دو روش ساده برای یافتن کسانی که در اینستاگرام شما را فالوبک نکرده اند! 

دلیل شما هر چه باشد ، وقتی متوجه می شوید که درحال تلاش برای به یاد آوردن گذرواژه اینستاگرام خود هستید و موفق نمی شوید؛ باید به مراحل زیر متوسل شوید.

این دستورالعمل های مرحله به مرحله باعث می شود که بتوانید از طریق آدرس ایمیل، بازیابی پسورد اینستاگرام خود را انجام دهید. اگر نمی توانید آدرس ایمیل خود را به خاطر بسپارید، بخش سؤالات متداول در زیر به شما کمک می کند.

۱- اینستاگرام را باز کنید

اینستاگرام را از طریق تلفن یا رایانه خود باز کنید و روی ” Get help signing in (دریافت کمک برای ورود به سیستم)” کلیک کنید.

forgot-instagram-password

توجه: اگر اطلاعات ورود به حساب کاربری تان را اشتباه وارد کرده باشید؛ تصویر زیر ظاهر می شود. بر روی گزینه ی “Send Email” کلیک کنید و سپس به مرحله ۴ بروید.

instagram-wrong-password-message

۲- نام کاربری یا آدرس ایمیل اینستاگرام خود را وارد کنید

اینستاگرام از شما می خواهد که نام کاربری، آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید. (اگر در به یاد آوردن کاراکتر های دقیقی را که استفاده کرده اید مشکل دارید؛ می توانید از یکی از دوستان تان که شما را دنبال (فالو) می کنند؛ بپرسید.)

پس از وارد کردن نام کاربری یا آدرس ایمیل خود ، روی دکمه آبی Next که به معنای مرحله “بعدی” است کلیک کنید.

instagram-login-help

۳- درخواست ارسال یک ایمیل از طرف اینستاگرام

در مرحله بعدی از شما سؤال می شود که آیا می خواهید اینستاگرام برای شما ایمیلی بفرستد یا می خواهید با از طریق فیسبوک تان وارد شوید.

در این آموزش، ما نحوه ورود به سیستم با یک آدرس ایمیل را نشان می دهیم. این روشی است که من برای بازیابی رمز عبور ترجیح می دهم. از آنجا که چندین حساب کاربری اینستاگرام دارم، همه آنها با پروفایل فیسبوک من در ارتباط نیستند.

ایمیل همچنین روشی ارجح برای بازیابی رمز ورود اینستاگرام شما هنگام اجرای یک حساب کاربری است.

با توجه به این مورد ، روی دکمه Send email “ارسال یک ایمیل” ضربه بزنید.

forgot-instagram-password-send-email

(اگر ایمیل آدرس تان را به یاد می آورید، بخش بعدی با عنوان سؤالات پر تکرار را بررسی کنید).

سپس یک پیام روی گوشی تان ظاهر می شود و به شما اطلاع می دهد که ایمیل برای تان ارسال شده است.

access-instagram-account

۴- ایمیلی که برای تان ارسال شده است را باز کنید.

بعد از چند دقیقه به آدرس ایمیل تان وارد شوید، مشاهده می کنید که در صندوق دریافت تان یک ایمیل از اینستاگرام آمده است (پوشه تبلیغات (promotions) و هرزنامه (spam) را نیز بررسی کنید).

email-from-instagram

۵- بر روی دکمه Instagram log in کلیک کنید.

زمانی که ایمیل اینستاگرام تان را باز کردید؛ یک دکمه آبی با نام کاربری حساب اینستاگرام تان مشاهده می کنید.

بر روی این دکمه کلیک کنید.

ig-login-button

۶- یک رمز عبور IG جدید ایجاد کنید.

پسورد جدید اینستاگرام تان را وارد کنید و بر روی دکمه “Reset password” (بازنشانی پسورد) کلیک کنید.

new-instagram-password

توجه: دکمه “بازنشانی گذرواژه” پس از تایپ کردن رمز جدیدتان، آبی رنگ می شود. قبل از این ، شما نمی توانید روی آن کلیک کنید.

پس از اتمام این مراحل ، دوباره وارد حساب اینستاگرام خود خواهید شد.

اکنون ، مطمئن شوید که گذرواژه جدید اینستاگرام خود را حتماً در جایی ایمن یادداشت کنید.

سؤالات متداول در مورد فراموش کردن رمز عبور اینستاگرام (FAQs)

هنوز برای ورود به حساب کاربری اینستاگرام خود در تلاش هستید و موفق نمی شود؟ شاید ایمیلی که اینستاگرام برای تان ارسال کرده است را از دست داده باشید و یا شاید به آدرس ایمیل اینستاگرام خود که به آن نیاز دارید، دسترسی ندارید. در هر صورت راه حلی که به کارتان می آید را در اینجا پیدا خواهید کرد.

چرا ایمیل تنظیم مجدد رمز عبور را از اینستاگرام دریافت نکردم؟

اگر برای تنظیم مجدد رمز خود؛ ایمیل را از اینستاگرام دریافت نکرده اید، چند دقیقه صبر کنید و صبور باشید. (سخت است، می دانم!)

اگر ۱۰ دقیقه به آن فرصت داده اید و هنوز منتظر هستید، احتمالاً به اینترنت قوی دسترسی ندارید. اگر در یک مکان با WiFi یا اینترنت ضعیف قرار دارید، به مرحله شماره ۳ برگردید و دوباره درخواست ارسال ایمیل خودکار اینستاگرام را ارسال کنید.

در مرحله بعد ، وقت آن است که سایر پوشه ها را در صندوق ورودی ایمیل خود بررسی کنید. به عنوان مثال ، من از سیستم جی میل استفاده می کنم و ایمیل رمزعبور فراموش شده من از اینستاگرام به پوشه “تبلیغات” رفته است.

email-from-instagram-not-sent

حتماً همه پوشه های احتمالی را در حساب ایمیل خود بررسی کنید. اگر هنوز ایمیل را نمی بینید ، ممکن است نیاز به تنظیم مجدد فیلتر اسپم خود داشته باشید. سپس به عقب برگردید و مراحل بالا را برای درخواست ایمیل رمز عبور جدید از اینستاگرام دوباره دنبال کنید.

اگر رمز و آدرس ایمیل اینستاگرام خود را فراموش کنم ، چه اتفاقی می افتد؟

آیا آدرس ایمیل خود را به خاطر نمی آورید؟ خوب؛ اکنون نمی خواهیم شما را قضاوت کنیم! من در حال حاضر شش آدرس ایمیل را مدیریت می کنم (تقریباً…!.) بنابراین کاملاً می فهمم که چگونه ممکن است آدرس ایمیل مربوط به حساب اینستاگرام تان را فراموش کنید.

امیدوارم اگر نمی توانید آدرس ایمیل خود را به خاطر آورید، حداقل بتوانید نام کاربری، شماره تلفن یا حساب فیسبوک تان را که مرتبط با حساب کاربری اینستاگرام شماست ، به خاطر بیاورید.

به این ترتیب می توانید رمزعبور اینستاگرام خود را با کمک شماره تلفن یا حساب فیسبوک تان بازنشانی کنید.

مراحل مانند دستورالعمل هایی که در بالا توضیح داده شده ساده خواهد بود.

نحوه بازیابی رمز عبور اینستاگرام با فیسبوک؟

برای ورود به اینستاگرام با استفاده از فیسبوک، حساب فیسبوک تان را باز کرده و روی ” Get help signing in (دریافت کمک برای ورود)” ، همانطور که در مرحله شماره ۲ در بالا نشان داده شده است ، ضربه بزنید.

سپس بر روی صفحه ای که برای تان به نمایش در می آید؛ روی گزینه “log in with facebook” (ورود با فیسبوک) ضربه بزنید.

retrieve-instagram-password-facebook

از آنجا از شما خواسته می شود جزئیات ورود به فیسبوک تان را وارد کنید. سپس می توانید یک رمز عبور جدید وارد کرده و ذخیره کنید.

نحوه بازیابی رمز عبور اینستاگرام با شماره تلفن؟

اگر از ورود به سیستم عامل های دیجیتال خسته شده اید (و آن حساب های ایمیل و رمزهای عبور فیسبوک را به خاطر می آورید!) می توانید با استفاده از شماره تلفن خود رمزعبور تان را دوباره تنظیم کنید.

هنگامی که گذرواژه اینستاگرام خود را فراموش کردید، در اینجا نحوه ورود به سیستم با استفاده از یک پیام متنی مفید آمده است: اینستاگرام را باز کنید و روی ” Get helping signing in (دریافت کمک برای ورود به سیستم” ضربه بزنید.

در صفحه بعدی که ظاهر می شود ، (مرحله شماره ۲ ، همانطور که در تصویر بالا آمده است) شماره تلفن مرتبط با حساب اینستاگرام خود را وارد کنید.

سپس یک پیامک (پیام متنی SMS) از اینستاگرام دریافت خواهید کرد. از اینجا می توانید رمز ورود اینستاگرام خود را مجددا تنظیم کنید.

من نمی توانم به آدرس ایمیل مرتبط با حساب اینستاگرام خود دسترسی پیدا کنم. چکار کنم؟

اگر دیگر به آدرس ایمیل مرتبط با حساب IG خود دسترسی ندارید ، می توانید همانطور که در بالا مطرح کردیم، یک رمز عبور جدید با استفاده از شماره تلفن یا حساب فیسبوک خود ایجاد کنید.

هنگامی که آن راهها به بن بست هم به بن بست بخورد، اینستاگرام توصیه می کند با ارائه دهنده ایمیل خود تماس بگیرید.

حتما بخوانید: آموزش برگرداندن اکانت اینستاگرام (بدون ایمیل و با ایمیل)

چه اتفاقی می افتد اگر پسورد IG خود را به تعداد زیاد اشتباه وارد کنم؟

اگر بسیار مطمئن هستید که گذرواژه اینستاگرام خود را می شناسید، اما به نظر می رسد که نمی توانید این کاراکترها را به درستی وارد کنید، اینستاگرام به شما اجازه می دهد که به دفعات تلاش کنید.

هنگامی که بارها و بارها با رمز اشتباه سعی در ورود به سیستم دارید، اینستاگرام به طور موقت دسترسی شما را به حساب خودتان قفل می کند. در صفحه شما ، یک اعلان ظاهر می شود و درخواست می شود متنی را به شماره تلفن اینستاگرام خود ارسال کنید. سپس باید حساب خود را از طریق آن پیام متنی تأیید کنید.

میلاد حیدری

سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا