آموزش ترفندهای کامپیوتری

روش ساخت پی دی اف (گوشی کامپیوتر آنلاین)

wind

فرمت PDF یک نوع سند مهم در تجارت است. با این حال ، چگونه یک فایل PDF بسازم ؟ برای این کار اغلب به یک ابزار PDF مانند Adobe Acrobat نیاز دارید. یا می توانید از گزینه بهتر و ساده تری مثل PDFelemet استفاده کنید. در اینجا روش های مختلفی در مورد نحوه ساخت گام به گام فایل PDF ارائه می دهیم.

ساخت پی دی اف در گوشی

سایر روشها (نرم افزار کامپیوتر و سایت آنلاین)

روش اول: با کمک نرم افزار PDF Element

مرحله 1. روی فایل مد نظر راست کلیک کنید

فایل مورد نظر خود را در کامپیوتری که می خواهید برای آن PDF درست کنید، پیدا کرده، سپس روی آن کلیک راست کنید و “Create to PDF” را از فهرست انتخاب کنید. فایل مورد نظر می تواند یک word ، excel ، ppt یا تصویر و غیره باشد.

how to create pdf file

مرحله 2. یک فایل PDF درست کنید

PDFelement به طور خودکار راه اندازی می شود و سپس فایل ایجاد شده در PDFelement باز می شود. می توانید روی دکمه “File”> “Save” کلیک کنید تا در کامپیوتر ذخیره شود.

how to create a pdf

روش دیگر ساخت PDF با نرم افزار pdf element

مرحله 1. PDFelement را باز کنید

ابتدا PDFelement را دانلود کنید. سپس آن را باز کرده و بر روی گزینه Create PDF” در پنجره Home کلیک کنید.

create pdf file

مرحله 2. ساخت PDF

فایلی را که می خواهید به PDF تبدیل شود بررسی کرده و انتخاب کنید و برای شروع مراحل ساخت ، روی دکمه “Open” کلیک کنید.

create pdf document

از Word فایل های PDF درست کنید

اگر می خواهید PDF را از یک سند ورد بسازید ، یک سند ورد را از درایو محلی خود انتخاب کرده و آن را باز کنید. به یک فایل PDF تبدیل شده و مستقیماً در PDFelement باز می شود.

PDF را از تصاویر ایجاد کنید

تصاویر همچنین می توانند به صورت PDF ایجاد شوند. یک فایل تصویری را بررسی کرده و انتخاب کنید تا در PDFelement باز شود. به یک document PDF تبدیل می شود.

فایلهای PDF را از HTML بسازید

از PDFelement می توان برای ساخت یک فایل PDF از یک فایل HTML هم استفاده کرد.

مرحله 3. فایل PDF ایجاد شده را ویرایش کنید

بعد از ساخت ، فایل PDF ایجاد شده در PDFelement باز می شود و می توانید بر روی دکمه ” Edit ” کلیک کنید تا PDF به راحتی ویرایش شود.

how to create pdf file

مرحله 4. سند PDF ساخته شده را ذخیره کنید

فراموش نکنید که با کلیک روی دکمه “Save As” که هنگام انتخاب “File” ظاهر می شود ، فایل را ذخیره کنید. فایلها را می توان تغییر نام داد و در هر مکانی در کامپیوتر ذخیره کرد.

download pdf creator

روش 2: ساخت پی دی اف با کمک سایت آنلاین

کافی ست وارد صفحه smallpdf شوید (کلیک کنید). سپس مانند تصویر زیر فایل های تان را داخل پنجره آن بکشید. این سایت خودبخود آنها را تبدیل به پی دی اف می کند. در مرحله بعد می توانید پی دی اف را ویرایش کنید و نهایتا آن را دانلود کنید. استفاده از این سایت رایگان است:

روش 3: روش های جایگزین برای ساخت فایل PDF

1. ساخت فایل PDF با Google Chrome

اگر می خواهید یک فایل PDF از یک عکس یا صفحه وب بسازید ، می توانید ابتدا آن را در کروم باز کنید. روی دکمه ” Print ” در کروم کلیک کنید ، سپس گزینه “Save as PDF” ر ا انتخاب کنید تا در کامپیوتر ذخیره شود. از این طریق می توانید یک فایل PDF ایجاد کنید. یا صفحه ای که می خواهید تبدیل به پی دی اف کنید را باز کنید و دکمه های کنترل و P کیبورد را همزمان بزنید تا به صورت پی دی اف ذخیره شود.

how do you create a pdf file

2. ایجاد فایل PDF در خود ویندوز

اگر می خواهید از یک فایل متنی یک فایل PDF بسازید ، می توانید ابتدا آن را با نوت پد باز کنید ، در آن روی دکمه “File”> “Print ” کلیک کنید. سپس “Microsoft Print to PDF” را به عنوان چاپگر برای چاپ انتخاب کنید ، آن را به صورت PDF در کامپیوتر خود ذخیره کنید.

how to create a pdf document

در ادامه بخوانید: ساده ترین روش کاهش حجم فایل Pdf بدون افت کیفیت

pc-internet
wind

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا