آموزش ترفندهای کامپیوتری

ساده ترین روش تغییر نام و تصویر کاربری در ویندوز ۷،۸ و ۱۰

Ready for Charb gif

در ویندوز های ۱۰ و ۸، می توانید حساب کاربری مایکروسافت و / یا یک حساب کاربری محلی داشته باشید. روش تغییر عکس یا رمز ورود در هر دو حساب به یک صورت است، اما تغییر نام کاربری به این شکل نیست اگر حساب کاربری محلی دارید می توانید به صورت محلی نامش را تغییر دهید اما اگر در حساب کاربری مایکروسافت خود وارد شده اید باید به صورت آنلاین تغییر دهید.

تغییر نام کاربری

برای تغییر نام حساب کاربری برای حساب کاربری محلی، بر روی Start کلیک کنید و User Accounts را تایپ کنید. ادامه دهید و بر روی لینک Change your account name link کلیک کنید.

change account name win 10

برای تغییر نام حساب کاربری برای حساب مایکروسافت خود، بر روی Start کلیک کنید، سپس بر روی تنظیمات بروید و بعد از آن بر روی Accounts کلیک کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

manage microsoft account بر روی Manage my Microsoft account کلیک کنید و در مرورگرتان یک صفحه ای با نام Microsoft Account باز می شود. وارد شوید و از آنجا می توانید نام خود را تغییر دهید.

change microsoft account

تغییر تصویر حساب کاربری

برای تغییر تصویر حساب کاربری در ویندوز ۱۰، از روش های بالا پیروی کنید: بر روی Start و سپس Settings کلیک کنید و بعد از آن بر روی Accounts بزنید. اگر صفحه را به سمت پایین بکشید می توانید در زیر نام کاربریتان، بخشی را بینید که نوشته است Your Picture. بر روی دکمه Browse کلیک کنید و عکس متفاوتی را انتخاب کنید.

change picture win 10

همچنین می توانید بر روی دکمه Camera کلیک کنید و اگر دوربین به لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزیتان متصل باشد می توانید از خودتان عکس بگیرید.

تغییر رمز عبور

برای نغییر رمزعبور در ویندوز ۱۰، می توانید از همان تنظیماتی که در بالا نشان داده شده پیروی کنید. به Start بروید، بر روی Settings کلیک کنید و سپس بر روی Accounts بزنید و سپس بر روی Sign-in options در سمت چپ بزنید.

change password pin

بر روی دکمه Change کلیک کنید و در قسمت Password، رمزعبورتان را تغییر دهید. حتی اگر با حساب کاربری مایکروسافتتان وارد شده اید، می توانید در داخل ویندوز رمزعبورتان را تغییر دهید. اگر در ویندوز ۱۰ تنظیمات PIN دارید، می توانید در این پنجره آن را حذف یا تغییر دهید.

تغییر نام کامپیوتر

برای تغییر نام کامپیوتر در ویندوز ۱۰، می توانید به ترتیب بر روی Start، Settings و System کلیک کنید و بعد از آن بر روی About در سمت چپ و در قسمت پایین کلیک کنید.

rename pc win 10

بر روی دکمه ی Rename PC کلیک کنید و در قسمت نام جدید، نامی را برای کامپیوترتان تایپ کنید. پیامی می گیرید که برای اعمال تغییرات جدید باید کامپیوتر خود را ری استارت کنید.

ویندوز ۸

برای ویندوزهای ۸، تمامی روش مشابه با ویندوز ۱۰ است، اما روش نمایش پیغام ها به صورت دیگری است به این دلیل که ویندوز ۸ دکمه ی Start مشابه با ویندوز ۱۰ ندارد.

در هر جایی که در ویندوز ۱۰ بر روی Start و سپس Settings کلیک می کردید، در ویندوزهای ۸ مجبورید که بر روی Start کلیک کنید که صفحه نمایش Start باز می شود و بعد باید PC Settings تایپ شود.

https://www.online-tech-tips.com/wp-content/uploads/2010/01/windows-8-pc-settings.png

در قسمت PC Settings، تغییر نام کاربر، رمزعبور و عکس حساب کاربری آسان است. بر روی Accounts کلیک کنید و سپس از طریق Your Account نام کاربری حساب مایکروسافتتان و همچنین عکستان را تغییر دهید.

windows 8 account picture

اگر از حساب کاربری محلی استفاده می کنید، می توانید از طریق کنترل پنل، نام حساب را به روش مشابه ویندوز ۱۰ تغییر دهید. بر روی دکمه Start کلیک کنید و User Accounts را تایپ کنید. برای تغییر رمزعبور حساب کاربری یا PIN در ویندوز ۸، PC Settings را باز کنید بر روی Accounts کلیک کنید و درست مثل ویندوز ۱۰ بر روی Sign-in options کلیک کنید.

تفاوت اصلی بین ویندوز ۱۰ و ویندوز ۸ در زمانی است که می خواهید نام کامپیوتر را تغییر دهید. در ویندوز ۸، PC Settings را باز می کنید سپس بر روی PC and Devices کلیک می کنید و در نهایت بر روی PC Info کلیک می کنید.

windows 8 pc name

ویندوز ۷

تغییر نام کاربری، رمزعبور و عکس

تغییر هر چیزی در ویندوز ۷ واقعا راحت است. بر روی Start کلیک کنید و User Accounts را تایپ کنید تا قسمت کنترل پنل را نشان دهد.

windows 7 change user

در اینجا می توانید رمزعبور، تصویر حساب کاربری و نام حسابتان را تغییر دهید. به همین راحتی! برای تغییر نام کامپیوتر در ویندوز ۷، به کنترل پنل بروید و وارد بخش System شوید. می توانید لینک Change Settings را در قسمت پایین در کنار نام کامپیوتر ببینید.

windows 7 change name

با کلیک بر روی آن، پنجره ی دیگری باز می شود که باید بر روی دکمه Change کلیک کنید. بعد از این کار، می توانید نام جدیدی برای کامپیوترتان تایپ کنید.

change computer name

تمامش همین بود. کارهای ساده ای هستند، اما چون همیشه این کار را انجام نمی دهید ممکن است فراموش کنید.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا