آموزش ساخت انیمیشن

معرفی ۴ نرم افزار برتر دنیا برای ساخت انیمیشن+نمونه انیمیشن های برتر

یکی از بهترین کاربردهای کامپیوتر در دنیای امروز، توانایی پردازش قوی آنها جهت خلق فیلم و انیمیشن می باشد. در این پست، ۴ نرم افزار برتر حال حاضر در دنیا، جهت تولید انیمیشن را به شما معرفی می کنیم و انیمیشن های برتر تهیه شده توسط هر نرم افزار را بعنوان نمونه برای قضاوت بهتر شما قرار می دهیم.

مقدمه

پویانمایی یا نقاشی متحرک یا انیمیشن (Animation) نمایش تند و پیوسته تصاویری دوبعدی، یا موقعیت‌های مدل‌های واقعی، برای ایجاد توهم حرکت است. حرکت روان تصاویر پویا در انیمیشن، ناشی از یک خطای دید است که به دلیل پدیدهٔ ماندگاری تصاویر بوجود می‌آید. پویانمایی می‌تواند در قالب هر دو رسانهٔ آنالوگ مانند فیلم متحرک، نوار ویدئو یا در رسانه‌های دیجیتال؛ پویانمایی فِلش، ویدئوی دیجیتال ضبط شده یا “GIF” پویا باشد. قدیمی‌ترین نمونه‌های تلاش برای بدست آوردن توهم حرکت در طراحی ایستا را می‌توان در نقاشی‌های دوران نوسنگی غارها پیدا کرد، در جائیکه حیوانات با چندین شکل پای روی‌هم افتاده مجسم شده‌اند، که آشکارا کوششی برای رساندن احساس حرکت است.

سفالینه‌ای متعلق به مردم شهر سوخته یافت شده‌است که نقوش روی این جام، تکراری هدفمند دارد و حرکت را نشان می‌دهد. تکراری که پایه و اساس هنر انیمیشن امروز است. در حال حاضر اگر نخواهیم انیمیشن را با کمک نرم افزارهای پیشرفته تولید کنیم، بیش از ۲۰ روش تقریبا وقت گیر و دشوار وجود دارد. اما در حال حاضر، نرم افزارهای جدیدی وجود دارند که کار تهیه انیمیشن را بسیار راحت تر کرده اند. اگر طراح، معمار، کارگردان و … هستید، نرم افزارهایی که در این پست به شما معرفی می کنیم برایتان بسیار مفید خواهد بود.

سیستم حداقلی مورد نیاز برای کار با نرم افزارهای انیمیشن

به این موضوع دقت کنید که هر نرم افزاری بسته به سیستم موتور رندرینگ و … ممکن است به سیستم قوی تری نیاز داشته باشد. مثلا در این لیست نرم افزار لومیون به سیستم قوی نیاز ندارد ولی مثلا تری دی مکس یا بلندر برای تهیه یک رندر انیمیشن ۲ دقیقه ای ممکن است ۴ روز سیستم شما را مشغول کنند! حداقل سیستم پیشنهادی به زبان ساده:

 • پردازنده اینتل نسل ششم به بعد و حداقل core i5 (اگر لبتاب دارید حداقل به core i7 نیاز خواهید داشت)
 • پردازنده گرافیکی انویدیا ۹۵۰ (بطور خلاصه کارت گرافیک شما باید از نوع ddr5 به بالا باشد)
 • رم ۱۲ گیگابایت از نوع ddr4
 • حافظه (هارد) از نوع SSD با ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت به بالا

۱- نرم افزار لومیون Lumion- ساده و سریع

lumion for animation

لومیون که عمدتا توسط طراحان داخلی، معماران و کسانی که انیمیشن را برای معرفی مختصر کارهایشان می خواهند، استفاده می شود، نرم افزاری نسبتا جدید و قدرتمند است که با سایر نرم افزارهای طراحی همچون ۳dsmax، Rhino ، اسکچاپ و … سازگاری کامل دارد. سیستم مورد نیاز در این نرم افزار در حد متوسط بوده و با یک کامپیوتر معمولی می توانید رندرهای خوبی خلق کنید. کافی است مدل خود را در نرم افزار رویت، اسکچاپ، تری دی مکس، راینو و … تهیه کنید و وارد نرم افزار کنید و براحتی آن را انیمیت کنید. جدیدترین نسخه آن Lumion 8 می باشد.

point ico   برای یادگیری در کمتر از ۱ ماه  از این بسته آموزشی فوق العاده استفاده کنید!

دانلود  لینک دانلود جدیدترین نسخه

نمونه انیمیشن تولید شده توسط این نرم افزار

۲- نرم افزار تری دی مکس ۳dsmax- منعطف و کاملا سازگار

تری دی مکس نرم افزاری است که بسیار گسترده بوده و تقریبا با تمامی نرم افزارهای سه بعدی سازی موجود در بازار سازگار می باشد. نکته بسیار مهم در مورد تری دی مکس این است که شما هم کار سه بعدی سازی و هم انیمیشن را می توانید در داخل خود نرم افزار انجام دهید (در لومیون باید مدل سه بعدی را از بیرون وارد کنید). ضمنا مدل های آماده (میز، صندلی، درخت، ماشین و…) و حتی متریال های آماده زیادی برای تری دی مکس بصورت آماده در بازار توسط شرکت های مختلف تهیه شده است که بصورت آماده می توانید در کار خود استفاده کنید و سرعت سه بعدی کردن را افزایش دهید. یک نکته ای که در مورد نرم افزار تری دی مکس باید مدنظر داشته باشید این است که این نرم افزار برای نورپردازی، رندر و ساخت انیمیشن، یک کامپیوتر قوی نیاز دارد و بعضی رند تصاویر حتی ممکن است تا ۳ ساعت طول بکشند. جدیدترین نسخه آن در حال حاضر تری دی مکس ۲۰۱۸ می باشد. ضمنا حتما باید از پلاگین Vray در این نرم افزار استفاده کنید تا نتایج بهتری دریافت کنید.

point ico   برای یادگیری در کمتر از ۴ ماه  از این بسته آموزشی فوق العاده استفاده کنید!

دانلود  لینک دانلود جدیدترین نسخه

نمونه انیمیشن تولید شده توسط این نرم افزار

۳- نرم افزار مایا-قدرتمند و جدید

Maya badge

یکی از جدیدترین نرم افزارهای مدلینگ و ساخت انیمیشن، نرم افزار مایا می باشد. با سایر نرم افزارهای طراحی همچون ۳dsmax، Rhino ، اسکچاپ و … سازگاری کامل دارد و در زمینه سه بعدی کردن بسیار قدرتمند است (در این زمینه از تری دی مکس آسان تر است). مانند تری دی مکس، باید از پلاگین Vray برای طبیعی تر کردن انیمیشن های خود استفاده کنید. نقطه ضعف آن نسبت به تری دی مکس این است که مدل های آماده و متریال های از پیش ساخته برای آن در بازار کمتر تولید شده اند. برای خلق یک انیمیشن در این نرم افزار به یک سیستم متوسط رو به بالا نیاز دارید و جدیدترین و بهترین نسخه آن نسخه ۲۰۱۷ می باشد.

point ico   برای یادگیری در کمتر از ۳ ماه  از این بسته آموزشی فوق العاده استفاده کنید!

دانلود  لینک دانلود جدیدترین نسخه

نمونه انیمیشن تولید شده توسط این نرم افزار

۴- نرم افزار بلندر Blender – رایگان و دارای افکت های فراوان

Blender badge

این نرم افزار رایگان که معمولا برای ساخت بازی های مختلف هم مورد استفاده قرار می گیرد، بهترین نرم افزار رایگان برای ساخت انیمیشن است اما در مقایسه با ۳ نرم افزار بالا، ضعف هایی دارد. اگر افکت های فراوان و جلوه های ویژه مختلف موجود در این نرم افزار متن باز را نادیده بگیریم، سرعت کار با آن کمی در قیاس با سه نرم افزار بالا کمتر است ولی نتایج آن دست کمی از نرم افزارهای بالا ندارد و حتی گاهی کیفیت انیمیشن های تولید شده بهتر است. سیستم مورد نیاز در این نرم افزار در حد متوسط بوده و با یک کامپیوتر معمولی می توانید رندرهای خوبی خلق کنید. می توانید مدل خود را در خود نرم افزار بسازید و سپس متحرک کنید و می توانید مدل خود را از سایر نرم افزارها وارد کنید. جدیدترین نسخه Blender 2.7.9 می باشد.

point ico   برای یادگیری به حدود ۳ ماه زمان نیاز دارید.

دانلود  لینک دانلود جدیدترین نسخه

نمونه انیمیشن تولید شده توسط این نرم افزار

 

نکته مهم! بیش از ۱۰۰ نرم افزار برای تولید انیمیشن در دنیا وجود دارند. اما بنده به واسطه تجربه بیش از ۱۰ ساله کار در زمینه انیمیشن، این ۴ نرم افزار را به شما پیشنهاد می کنم. اگر می خواهید لیست کاملی از نرم افزارهای ساخت انیمیشن را ببینید، روی این لینک کلیک کنید!

جمع بندی

دقت کنید که هر کدام از نرم افزارهای فوق را یاد بگیرید، اشتباه نکرده اید! قبل از شروع به یادگیری، سیستم کامپیوتری خود، هدف از یادگیری و میزان زمان لازم برای یادگیری را در نظر بگیرید و از بین این چهار مورد یکی را انتخاب کنید. هر چند بنظر بنده، برای کار در شرکت های بزرگ، تری دی مکس، برای کارهای شخصی و سریع، لومیون و برای شرکت در مسابقات طراحی و انجام کارهای پیچیده تر، مایا بهترین گزینه هستند.

هر سوالی در این زمینه دارید در بخش نظرات مطرح کنید تا به آن پاسخ دهیم.

Animation-min

نوشته های مشابه

‫۱۵۷ نظرها

 1. سلام مرسی از سایت خوبتون یک سوال داشتم کارتن om nom با چه نرم افزاری ساخته شده؟؟ om nom یا هر کارتونی که تو این سبک باشه

 2. سلام من دبیرستانی کامپیوتر تصویر سازی هستم کتاب فلش مکس ۲۰۰۴ برا تولید انیمیشن داریم فکر کنم قدیمیه در مقایسه با نرم افزار هایی که شما پیشنهاد کردید

 3. سلام
  ۳dmax رو روی لپ تاپ معمولی میشه نصب کرد؟
  جاهایی که آموزش ۳dmax میدن، اگه سیستم قوی در اختیارمون نذارن، به نظر شما این آموزش به درد میخوره؟ چون فکر کنم با لپ تاپ نشه رندر کرد…!

  1. درود هیچ مشکلی نیست با لب تاب هم می توانید با تری دی مکس کار کنید. اما اگر بخواهید رندر سنگین بگیرید، حتی سیستم های دسکتاپ حرفه ای هم کند هستند!

 4. سلام میخواستم انیمیشن سازی رو یاد بگیرم حتی حرفه ای
  ممنون میشم راهنماییم کنید از کجا شروع کنم و چه چیزهایی رو تمیرین کنم و یاد یگیرم
  کارشناسی مهندسی نرم افزار خوندم

  1. درود. از یک بسته خودآموز موجود در سایت استفاده کنید و بعد ازیادگیری برای رفع مشکل یا سوالات دیگر، یک جلسه خصوصی با یک استاد انیمیشن سازی بروید.

  2. اول باید بتونی بانرم افزار های فتوشاپ وایلاستریتور کشیدن رویادبگیری بعدبانرم افزار۳D MAXیواش یواش کارکنی

 5. سلام خسته نباشید انیمیشن های مانند big heru شرک پسر باگنده مینیون ها ماشین ها و… رو با چه نرم افزاری میسازند

  1. درود. این کارتون ها را با مایا هم می توان ساخت اما ظاهرا چنین کارتون هایی بطور تخصصی در استودیو های دیزنی و با نرم افزارهایی که هنوز وارد بازار نشده اند مثل Silver Lake ساخته می شوند

 6. ۱ میخواستم موشن گرافیک انجام بدم کدوم نرم افزار پیشنهاد میکنی آیا با مایا میشه ۲ انیمیشن دوبعدی میخوام درست کنم کدوم نرم افزار خوبه

 7. سلام خسته نباشید ممنون از راهنمایتون میخواستم ببینم این انیمشینای کارتونی هست که عکس افراد میدن شکل خواننده یا دکتر و معلم و با موزیک میاد اون از چه نرم افزاری استفاده شده ممنون میشم راهنمایی کنید

 8. سلام ببخشید برای ساخت انیمیشن های ۲ بعدی مثل ابشار جاذبه از چه برنامه ای میشه استفاده کرد و اینکه ایا بسته اموزشی برای این کار دارید?

 9. سلام ممنون از سایت خوبتون میخواستم بدونم برای ساخت یک انیمیش ۲بعدی برای آهنگ بهتر است از چه نرم افزاری استفاده کنیم?

  1. اگر بخواید انیمیشن ساده که عنصر ها تکون بخورن موشن گرافیک در افتر افکت رو پیشنهاد می کنم.

 10. سلام
  خسته نباشید
  میخواستم در زمینه انیمیشن دو بعدی فعالیت کنم بیشتر در زمینه طنز کوتاه، چه نرم افزاری خوب و مناسبه و چه مدت نیاز هست که در این کار به سطح خوبی برسم. ممنون

  1. نرم افزار انیمه استودیو یا موهو خوبه. اگر روزی ۲ یا ۳ ساعت آموزش ببینی، ۱ ماه تا ۲ ماه.

 11. سلام خیلی ممنون از توضیحات خوبتون می خواستم بپرسم آیا با لومیون میشه انیمیشن های ماجراجویی ساخت یا فقط به درد طراحی های معماری میخوره ؟؟؟

 12. سلام و درود
  ببخشید میشه بگید برای ساخت یه انیمیشن داستانی و طولانی به سبک فیلم ارباب حلقه ها چ نرم افزاری رو پیشنهاد میکنید که هم کار باهاش راحت باشه هم سریع.

 13. سلام ممنون بابت معرفی ها، میخواستم بدونم بازی munument velly رو یا سبک اونو با چه نرف افزاری ساخته شده، اگه ندیدید این لینک تریلر بازیشه https://www.monumentvalleygame.com/mv2
  و این که برنامه لومیون متریال های معماری مشخصی داره؟ یعنی میشه معماری های سنتی ایرانی رو هم باهاش ساخت؟

  1. عرض ادب. ببینید چنین شبیه سازی هایی توسط نرم افزارهای مدلینگ مثل تری دی مکس انجام می شود و سپس توسط پلاگین های مختلف مکس مثل مکس ول و … شبیه سازی می کنند. تقریبا با همه این نرم افزارهای چنین کاری می شود انجام داد. دقت کنید که لومیون تعدادی متریال از پیش آماده در خود دارد ولی شما می توانید به راحتی مثل تری دی مکس متریال را در داخل خود لومیون بسازید یا بصورت آماده ایمپورت کنید.

 14. سلام، آیا میشه با یه سیستم معمولی رندر انیمیشن در بلندر گرفت؟ رندر انیمیشن بلندر مثل لومیون سریع ساخته میشه یا مثل مکس زمانبر هست؟

  1. درود. رندر انیمیشن در هر صورتی نیاز به سیستم قدرتمند دارد. دقت کنید یک رندر یک دقیقه ای در تری دی مکس ممکن است ۳ روز به طول بینجامد ولی در لومیون همان رندر با یک روز انجام شود و در بلندر حدود یک و نیم روز. هر چه سیستم شما قوی تر باشد زمان رندر پایین تر است و این بستگی به شما دارد

 15. سلام
  وقت به خیر
  می خواستم بدونم برای شبیه سازی فرآیند یک دستگاه ، چه نرم افزاری مناسبه؟(یک فایل cad ازش ساختم و میخوام شبیه سازی کنم عملکردشو)
  و دوم اینکه با نرم افزار ادمز هم شبیه سازی کردم اما رندر نداره این نرم افزار . راهی هست از ادمز خروجی بگیرم برای این نرم افزار ها؟
  ممنون

 16. درود
  پیشنهاد میکنم یه مطلب درمورد این که هر انیمیشن با چه نرم افزاری ساخته شده تهیه کنید(البته میدونم برایساخت انیمیشن ها از چند نرم افزار مختلف و چند رندر مختلف استفاده میشه). من هیج جا همچین مطلبی ندیدم. خیلی میتونه مفید باشه

  ممنون میشم بعد از تهیه لینکش رو برام ایمیل کنید

 17. سلام عرض ادب و تشکر بابت موضوع خوبتون من سال اخر رشته تصویر سازی و جلوه های ویژه رایانه ای ام و میخواستم بدونم انیمیشن های والت دیزنی که حرف ندارند رو با چه نرم افزار هایی میسازن … دیدگاه ها رو خوندم و نرم افزار Silver Lake رو اموزشی براش پیدا نکردم . نرم افزار هایی هستن که بتون در حد Silver Lake و بقیه نرم افزار های والت دیزنی انیمیشن بسازن ؟ ۳ یا ۲ شونو معرفی کنید ممنون

 18. سلام ببخشید من قصد مهاجرت دارم
  به نظر شما چه نرم افزارهایی برای ساخت انیمیشن در خارج از ایران مثلن کانادا کاربردی تر هستن?

 19. سلام
  به نظر شما برای نشون دادن یک طرح شهرسازی در وسعت یک محله یا منطقه به صورت یک انیمیشن روان و خوب از چه برنامه ای استفاده کنیم بهتره؟

 20. سلام وقت بخیر
  رشته من گرافیک دیزاینر.
  دستم برای طراحی دستی ضعیف هست. به ساخت انیمیشن علاقه مندم و فقط یک انیمیشن ۳۰ثانیه ای ساختم در نرم افزار افتر افکت.
  در شیراز آموزشگاهی می شناسید برای یادگیری؟ و اینکه باید طراحی دستی خوبی داشت برای خلق کرکتر؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 21. سلام وقت بخیر
  اطلاعاتی در مورد بازار کار کانادا برای افرادی که در زمینه ساخت انیمیشن فعالیت دارند دارید؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 22. سلام وقت بخیر .

  خواستم نظرتون رو در مورد نرم افزار انیمه استودیو بدونم.
  چون نرم افزار بسیار سبکی هست و کار طراحی و انیمیت رو در بخش دو بعدی و تا حدودی سه بعدی هم انجام میده ولی شما اشاره ای به این نرم افزار نکردین.

 23. سلام
  امیدوارم که حتما بتونید جواب من رو بدید
  الان من ۱۷ سالم هست و خواستم بدونم دیر نیست که از الان بخوام تری دی مکس رو شروع به یادگیری کنم؟
  هدفم بیشتر کار های بزرگ و گروهی هست

  1. درود بسیاری از افراد از سنین ۲۵ سال و بالاتر شروع به یادگیری تری دی مکس می کنند. هر چند یادگیری کامل آن حدود ۷-۸ سال طول خواهد کشید ولی شما در سن ایده آلی برای یادگیری هستید

 24. با سلام.

  بنده ۱۶ سال دارم و برای یک پروژه و داستانی که در ذهنم هست میخوام یه انیمیشن ۳ دقیقه ای بسازم موضوعش هم نمیشه گفت جنگی هست اما یه جورایی مثل جنگی میمونه. به نظر شما مایا برای این زمینه خوب هست؟

 25. سلام ، حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای نرم افزار های معرفی شده باید چقد باشه ؟؟ هارد ؟ رم ؟ سی پی یو ؟ گرافیک؟

 26. با کدوم نرم افزار میشه روی شخصیت انیمیشن تاکید کرد؟
  مثلا لباش تکون بخوره برای حرف زدن و…؟
  و همه چی برای ساخت انیمیشن مانند دیگر انیمیشن ها فراهم باشه؟
  و اینکه زیاد سخت نباشه؟

 27. درود بر شما دوست گرامی
  شما به صورت آنلاین تدریس خصوصی نرم افزار های انیمیشن ساز رو هم انجام میدید؟
  بین این نرم افزار هالومیون هم مثل تری دی مکس امکان حجم سازی رو داره یا بایستی تری دی مکس رو یادبگیرم به همراه لومیون و یا مایا؟

 28. سلام و خسته نباشید
  این طور که من در چندین مقاله خوندم، یادگیری مایا تنها زیر نظر یک استاد امکان پذیر است و حداقل ۱۰ سال زمان می برد که استاد مایا بشید، همچنین از ۳Dmax برای مدل سازی و مایا بیستر متحرک سازی استفاده می شود، البته مایا امکان سخت افزاری خاصتی مانند سنسورهای حرکتی دارد که شرکت هایی مانند دیزنی توان خرید آن را داند، که تکنیک فلش کپچر و متحرک سازی رو بسیار ساده می کند.
  یک سوال داشتم، انیمه های ژاپنی مانند Fate/Stay – One Piece و… همچنان با روش سل انیمیشن و دستی ساخته می شوند، یا از نرم افزار خواستی استفاده می شود؟
  با تشکر

 29. سلام ! با عرض خسته نباشید خدمت شما ،
  کارتون آزدها سواران رو با چه برنامه ای ساخته اند ؟
  در ضمن آخرین نرم افزارBlender رو توضیح ندادین برای چه کاری خوبه ؟
  من برای تکه انیمیشن میخواهم کدوم بهتره میخام ازش بتونم کسب درامد کنم ؟

 30. باسلام
  ممنون بابت این نرم افزار ها

  میخواستم یک فیلم درباره ی سلامت بهداشت-روانی درست کنم برای شرکت در مسابقه دانش آموزی…
  به نظر شما میشه با نرم افزار لومیون انجام داد یا با مایه بهتره؟؟؟
  ممنون میشم جواب بدید

 31. سلام. برای ساخت انیمیشن بازی های ورزشی با مدل انسان از کدام نرم افزار بهتره استفاده کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

   1. سلام وقت شما بخیر . ببخشید من می خوام یک کاراکتر انسان دوبعدی ساده بکشم که خودش ثابت هست ولی درونش حرکت جریان خون رو بتونم نشون بدم با چه نرام افزاری و چطور باید بکشمش؟

 32. سلام ممنون بابت سایت خوبتون
  برای ساخت انمیشن هایی که بتوانیم باهاشون یه مطلب درسی رو در سطح دانشگاه که شکل های پیچیده و سه بعدی دارند کدوم نرم افزار خوبه؟؟

 33. سلام.لطفا به این سوال جواب بدید واقعا فکرمو درگیر کرده،و واقعا لازم دارم،خدا جزای خیر بهتون بده.
  انیمیشنی مثل بروتو که کیفیت و گرافیک بالایی داره و بدون ایراد هست و خیلی دقیق، میدونید با چه برنامه ای میشه همچین چیزی ساخت؟
  ممنون.

 34. سلام و خدا قوت
  تشکر بابت توضیحات خوبتون
  میشه بفرمایید که فاصله و جایگاه ایران با شرکت های بزرگ انیمیشن سازی چقدر هست اگه امکانش هست توضیح بدید.
  نقاط ضعف ایران و اینکه چه معیار هایی هست که باید برای رسیدن به این شرکت ها در صنعت انیمیشن ما بوجود بیاد.
  پیشاپیش ممنون بابت وقتی که میزارید.

 35. سلام
  من چجوری می تونم فیلم نامه ام رو برای یکی از شرکت های بزرگ ساخت انیمیشن مثل دیزنی بفرستم

 36. سلام ببخشید میخواستم بدونم آیا تو فیلد کاری انیمیشن چه زمینه های درامد ی هست ؟ یعنی آیا میشه درامد خیلی بالایی داشت

 37. درود.
  من وارد محیط مایا شدم و دیدم کار با موس و کیبرد خیلی محدوده و باید مختصات وارد کنم.
  کدوم یک از این نرم افزار هابا موس و کیبرد کار میکنن؟

  1. روش مختصاتی یکی از روشهای کار کردن در مایا و سایر نرم افزارهاست که کسی ازش استفاده نمی کنه. همه شون قابلیت کار با موس و کیبورد رو دارن

 38. سلام
  اگر بخواهیم با دوربین های موشن کپچر یک حرکت رو فیلم برداری کنیم و این حرکت رو به شخصیتی که طراحی کردیم متناظر کنیم.
  چه نرم افزاری برای این کار متداول/مناسب هست؟ آیا بلندر چنیین قابلیتی داره؟
  امکانش هست به من ایمیل بزنید؟
  ممنون از شما

 39. سلام
  میخواستم یه برنامه برام معرفی کنید که انیمیشن چند دقیقه ای بسازم و طراحی شکل شخصیت به دلخواه خودم باشه
  مثلا
  https://www.aparat.com/v/Ze52R
  این ویدیو رو ببینید تقریبا مثل این کوتاه باشه و شکل شخصیت رو خودم طراحی کنم
  ممنون میشم به برنامه معرفی کنید

 40. سلام من برای جایی کار میکنم که برای ارائه پروژهامون نیاز به انیمیشن داریم(مثلا حرکت چند کشتی تو اب و شلیک هواپیماها به اونها) لطفا بفرمایید از چه نرم افزاری برای ساخت چنین انیمیشنی که الزاما زیاد واقعی باشه استفاده کنم؟

 41. با سلام ممنون از سایت خوبتون
  بنده معلم ابتدایی هستم و میخوام برای بچه ها انیمیشن در حد واقعی درست کنم تا مطالب رو به کمک اون به بچه ها بفهمونم میشه بگید با کدوم نرم افزار کار کنم که راحت و واقعی و جذاب باشه؟(تمام نظرات رو هم خوندم) با تشکر

 42. سلام
  با تشکر از مطالب عالی سایت
  ۱_ میتونم بپرسم انیمیشنی مثل _Klaus 2019_ باچه نرم افزارهایی ساخته شده؟
  ۲_اگر سیستم های قوی هم توان رندر گیری از max رو ندارند، ارزش داره که سیستم قوی تهیه کرد؟
  ۳ _توی فرایند انیمیشن سازی قلم های نوری کجا هستند؟ کی استفاده میشن؟
  ممنون از وقتی که اختصاص میدید.

 43. ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
  من با نرم افزار های افترافکت و فتوشاپ میتونم کار کنم ولی میخواستم بدونم به جز این نرم افزار ها برای تولید یه انیمیشن معرفی محصول یا تبلیغاتی که حدودا ۳ الی ۴ دقیقه باشه و تو سبک رئیس مزرعه یا شرک و انیمیشنای روز باشن چه نرم افزارایی رو پیشنهاد میدین
  ایلستریتور و و ۳d max رو با آموزشای اینترکتیو دارم یاد میگیرم به نظرتون کار سازن یا باید کلاس برم؟

 44. ۱٫سلام.برنامه Lumion نیاز به اینترنت داره؟

  ۲٫وارد برنامه میشم اولش ی چیز خارجی میخواد.رمزی یا ی همچین چیزی میخواد.چیکار کنم؟؟

 45. سلام
  خسته نباشید
  لطفا حداقل سیستم مورد نظر
  برای کار با نرم افزار هایی که معرفی کردید رو هم بفرمایید و در سایت اضافه کنید تا کاربران مثل بنده منظور از سیستم متوسط یا حرفه ای رو بهتر متوجه بشیم

 46. سلام روزبخیر یسوال داشتم عصریخبندان و پاندا کونگ فوکار باچه نرم افزارهایی طراحی شدن باتشکر از سایت خوبتون

 47. ببخشید دوتا سوال داشتم
  یکی اینکه انیمه هارو یا همون انیمیشن های دو بعدی رو با چی میسازن؟
  دومی اینکه هر کسی میتونه با نرم افزار ها کار کنه یا حتما باید شغلش این باشه
  یعنی راحته یا سخت؟

  1. سلام. کار سختی نیست فقط زمانبر هست. اون انیمه های دو بعدی رو با چندین نرم افزار میشه ساخت از جمله همینهایی که در همین لیست می بینید

 48. درود. من ایمونولوژیست هستم و میخوام بدونم با چه نرم افزاری میتونم سلول و بافت بدن و خیلی چیزای دیگه که در مقالات و کتابهای پزشکی نمایش داده میشه رو طراحی کنم. ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

  1. انیمیشن هایی مثل داستان اسباب بازی ها، بچه رئیس، پاندای کونگ فوکار، تبلیغ بازی گیاهان علیه زامبی، و …

 49. سلام برا ساخت انیمیشن ۲بعدی کارتونی در حد ۵ دقیقه کدوم نرم افزار رو پیشنهاد میدید؟

  1. انیمه استودیو پرو ( موهو ) از همه بهتر است ، کارتون های معروف ۲ بعدی زیادی از این برنامه استفاده کردند

 50. سلام ببخشید یه سوال داشتم برای ساخت انیمیشن های دوبعدی یا استیکمنی چه برنامه ایی مناسب است؟

 51. سلام استاد
  یه راهنمایی میخواستم
  من داستان نویس هستم و تاحالا خیلی داستان نوشتن و حتی شخصیت هایی خیالی زیادی طرح کردم و خلاصه به انمیشن سازی علاقه دارم
  میخواستم که بگم یکی از داستان هام رو میخواستم ازش یه انمیشن بسازم حدودا ۱ ساعت و باکیفیت بالا و میخوام که خودم شخصیت هاش بسازم و وارد صحنه ها کنم و شخصیت هایی که من طراحی میکنم از اونا استفاده کنم و میخوام برنامه هم مانند برنامه های بالا رایگان باشه شما برنامه ای پیشنهاد میکنید که این قابلیت هارو داشته باشهو دقیقا برنامه پیشنهادی شما با چه دستگاهی (کامپیوتر یا لبپاپ و..) کار میکند ….باتشکر از لطفتون .آرزومند موفقیت

  1. برای ساخت انیمیشن های معروفی که میبینیم یه تیم بیش از صد نفر کار میکنن تا به نتیجه برسه اونم توی مدت زمان بیش از چند ماه تا چند سال شما تنهایی میخوای طراحی کنی متحرک کنی صدا گذاری کنی رندر کنی اونم یک ساعت فیلم . شدنی هست ولی چند سالی طول میکشه درضمن درآخر مجبوری یه تیم صدا پیشه استخدام کنی تا برات صدا گذاری کنن درضمن اگر تمام یک نرم افزار انیمیشن رو هم یادبگیری و استادش هم باشی در اخر باید یه برنامه تدوین هم تمام و کمال بلد باشی یعنی اول باید طراحی بلد باشی و شخصیت ها رو توی فتوشاپ طراحی کنی بعد بدی مایا برای متحرک سازی بعد که رندر گرفتی باید بدی ادوبی پریمیر تا اونجا حذف و اضافه و جلوه و خیلی کارای تدوین دیگه رو انجام بدی صداش هم باید اول با برنامه های حرفه ای مخصوص صدا درست کنی همراه تصویر بدی به پریمیر تا اونجا درپایان به یک فیلم برسی معمولا تمام این برنامه ها رو یک نفر یاد نمیگیره چون اصلا منطقی نیست چون اینجوری باعث میشه توی هیچ کدومش اوستای کار نشی یا باید طراح خوبی باشی یا انیمیشن ساز خوب یا تدوین گر خوب یا کار با صدا یعنی همین چهار عمل اصلی برای انیمیشن هرکدوم به چند نفر به عنوان یک تیم احتیاج داره اگر تنهایی تمام این کارهارو انجام بدی مطمئن باش اون انیمیشن فقط و فقط برای خودت جذابیت داره من این راه رو رفتم و دیدم با چشم

 52. سلام ببخشید خواستم ببینم که ایا انیمیشن سازی و برنامه نویسی هیچ ربطی به هم دارن؟اگه کسی برنامه نویسی بلد باشه تو انیمیشن سازی بدردش میخوره؟

 53. سلام ایا میشه تنهایی یه انیمیشن خوب و با کیفیت درست کرد مثلا درحد داستان اسباب بازی ها یا اگه در حد داستان اسباب بازی نمیشه درست کرد در حد باب اسفنجی میشه؟

 54. سلام و درود.میخواستم بدونم کدوم یکی از برنامه های انیمیشن سازسی که معرفی کردید طبیعی تر انیمیشن میسازن؟؟؟ و دارای قابلیت ۳بعدی سازی خوبی دارن؟؟؟

  1. سلام همه این نرم افزارها از یک پلاگین مشترک برای رندر یا کیفیت خروجی استفاده می کنن بنابراین خیلی فرقی در طبیعی سازی ندارند ولی برای مدلینک مایا بهترینه

 55. سلام اگه برنامه مایا رو کاملا یاد بگیرم چقد طول میکشه دو دقیقه از یه انیمیشن مثل همونی که گذاشتین برا نمونش رو درست کنم.من خودم تنها میخوام کار کنم به نظرتون کدوم برنامه رو یاد؟

 56. سلام چند تا سوال داشتم ۱-برا من که تازه کارم چه برنامه ای رو معرفی میکنین برا ساختن انیمیشن های تخیلی؟۲-قبل از شروع کردن به یادگیری انیمیشن سازی چیزی هست که باید یاد بگیرم پیشنیازی چیزی لازم نیست؟۳-چقد طول میکشه تا تنهایی بتونم یه انیمیشن سینمایی با کیفیت مثل نژا درست کنم با روزی ۶-۸ ساعت وقت گزاشتن؟۴-اگه دو نفر باشیم چقد واسه ساختنش باید وقت بزاریم؟ممنون بابت وقتی که میزارین

 57. سلام
  خسته نباشید
  شاید یکم مسخره باشه ولی میخواستم بدونم تبلیغ پنیر صباح رو با چه نرم افزاری ساختن
  به نظرم خیلی رَوون و با کیفیته

 58. سلام مطلب خیلی مفید بود. من در مایا پیشرفت کردم، اما دیگر ادامه ی آموزش مثلار اینکه قشنگ جوینت ها رو تکون بدیم یا مثلا مثل داستان اسباب بازی ها قشنگ ادیت رو یاد بدن و قشنگ آموزش درست حسابی تو ایران و خارج نیست. انیمیشن رو می سازن، ولی یاد نمی دن. خواهش می کنم اگر آموزش درست حسابی دارید لینکش رو برام بفرستید. با تشکر.

 59. درود.
  من قصد دارم برای درس زیست شناسی دبیرستان انیمیشن دو بعدی بسازم یا اگر نیاز بود ۳بعدی به صورت محدود.میخواستم لطف کنید بفرمایید چه نرم افزاری مناسبه که بشه تو مدت زمان محدود اموختش.
  پیشاپیش ممنون از پاسخ شما

 60. در بین نرم افزار های cinema 4d, 3ds max, maya, blende کدام یک برای ساخت انیمیشن ماین کرافت مناسب است ؟
  یعنی متحرک سازی با آن آسون باشه.
  خودش یک نرم افزار مخصوص داره که کار کردن با هاش اسونه و حجمش هم ۱۰ مگ است اما بخش هایی مثل فیزیک، افکت، موج دریا و صحنه های از قبیل انفجار ندارد، اسمش هم (ماین ایماتور mine imator) است.
  حالا من یک نرک افزار می خوام که یاد گرفتنش اسون باشه و بتوانم صحنه های احساسی، عاطفی، خشم و عصبانیت بسازم و همینطور حرکت های طبیعی یک انسان( ولی به شکل بازی ) و رندرینگ ان هم زیاد طول نکشه مثلا برای ۱۰ دقیقه انیمیشن ۶ ساعت رندرینگ مناسبه مثل خود (ماین ایماتور)

 61. سلام از خدمتتون سوالی داشتم میخواستم ببینم انیمیشینی مثل علاءالدین برای سال ۱۹۹۲ از چه نرم افزاری میتونم یه همچین کارتونی به این سبک بسازم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید که چه طور میتونم این کار انجام بدم

 62. سلام من میخواستم بپرسم انیمیشن هتل ترانسیلوانیا ۳ با چه برنامه ای ساخته شده ؟ اگه بگید ممنون میشم

 63. سلام ممنون از سایت خوبتون چند تا سوال داشتم
  برای یاد گرفتن انیمیشن سازی باید چه آموزش هایی را فرا گرفته باشیم؟
  چه وسایلی لازم است؟
  من دانش آموز رشته ی ریاضی هستم ولی عاشق انیمیشن سازی هستم لطفاراهنمایی کنید

 64. سلام
  چرا اسم نرم افزار هایی مثل سینمافوردی و هودینی نیست؟؟!
  تا جایی که من میدونم سینمافوردی بهتر از بلندر و لومیون باشه

 65. ببخشید بهترین نرم افزار یا برنامه برای تبدیل کردن فریم ها در نرم افزار مایا به فیلم چیست

 66. سلام ممنونم از سایت خوبتون میخواستم بدونم برای ساخت عکس هایی که شبیه انیمیشن هستن با چه برنامه ای بسازیم متظورم این نیست که عکس رو کارتونی کنیم منظورم اینه که یه عکسی باشه مثلا یه شیر توش باشه که شبیه نقاشی هستش و انیمیشن

 67. ممنون از شما

  من تخصصم تکلا استراکچر و سال های زیادی که تجربه دارم با این برنامه و به تازگی کارهای خودم برای ارائه با لومیون انجام میدم.

  اما خیلی وقته به انیمیشن دارم فکر میکنم که به نظر من با توجه با توضیحات خوب شما مایا خیلی گزینه خوبیه.

  ممنونم

 68. با سلام سوال داشتم
  سوالم اینه که انیمیشن هایی مانند انیمیشن نگهبانان قصه محصول ۲۰۱۲ یا انیمیشن فروزن و هتل ترانسیوانیا و انیمیشن هایی در این سبک با همچین کیفیت عالی با چه برنامه ایی ساخته میشوند؟ میشه پاسخ بدین

 69. سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون من یک کار انیمیشن دوبعدی انجام دادم ولی برای انیمیت حرکتهای راه رفتن… مشکل دارم بخصوص مشکل زمان آیا نرم افزاری وجود دارد که طرح اصلی و کلیدهارا به نرم افزار بدیم و between انجام بده یعنی انیمیت کامل حرکت انجام بدهد اگر هست لطفا معرفی کنید ممنون

 70. سلام.
  ببخشید برای انیمیشن هایی مثل شیر شاه (نسخه ی جدید)از چه برنامه هایی استفاده میشه؟
  وهمچنین برای ورود به عرصه ی ساخت همچین انیمیشن هایی از کجا باید شروع کنم.
  ممنون میشم پاسخگو باشید.

 71. سلام
  من چیزی از انمیشن سازی نمیدونم اما خیلی بهش علاقه دارم میشه برنامه ایی معرفی کنید؟
  البته واسه رو گوشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا