اندروید

تعیین مود تاریک و روشن هر برنامه جداگانه در اندروید (30 اپ معروف)

ما بخش زیادی از روزمان را با خیره شدن به صفحه نمایش می گذرانیم. بر اساس آمار ؛ بزرگسالان ایالات متحده روزانه به مدت حدودا 3 ساعت و 10 دقیقه به گوشی های تلفن همراه شان خیره می شوند که این میزان بیشتر از تماشای تلویزیون است.

این همه نور و روشنایی که به کره چشم شما می رسد، تاثیر منفی دارد. نور آبی می تواند مغز شما را در مورد زمان روز گیج و خواب تان را مختل کند. با این حال، کنار گذاشتن گوشی های همراه واقعا برای همه امکان پذیر نیست و وادارتان می کند تا به فیلتر های نور آبی یا عینک ‌های نور آبی روی بیاورید. همچنین می ‌توانید پس‌زمینه ‌های سفید را با رنگ ‌های خاکستری و مشکی عوض کنید تا به چشمان تان استراحت بدهید.

همه برنامه ‌ها حالت تاریک را ارائه نمی‌ دهند، اما بسیاری از آن ها در سال ‌های اخیر به این تکنولوژی دست یافته ‌اند. اگر حداقل ورژن سیستم عامل دستگاه تان iOS 13 یا Android 10 باشد، از حالت تاریک در آن سیستم پشتیبانی می شود .

۶ تا از بهترین برنامه های کیبورد فارسی اندروید

اگر سیستم عامل قدیمی تری دارید، ناراحت نباشید. گوشی‌ های سامسونگ با اندروید نسخه 9/Pieاز نسخه محدود تری از حالت تاریک پشتیبانی می ‌کنند و برخی از برنامه ‌ها با حالت تاریک خاص خودشان ممکن است که در سیستم ‌عامل‌ های قدیمی ‌تر پشتیبانی شوند.

چه در استفاده از حالت تاریک تازه کار هستید و چه می خواهید گزینه های مربوط به این حالت را در یک دستگاه قدیمی پیدا کنید، ادامه این مقاله که در مورد نحوه روشن کردن آن در برخی از اپلیکیشن های مورد علاقه تان است را تا آخر بخوانید.

مدیریت پیامک اندروید (Android messages)

مدیریت پیامک اندروید

در پیام ها، روی منوی سه نقطه ای ضربه بزنید و‏‏گزینه Choose Theme ‏‏را از منوی کشویی انتخاب کنید. سپس می توانید برنامه را روشن یا تاریک کنید، یا حتی آن را با تم پیش فرض سیستم مطابقت کنید.‏

جیمیل

دارک مود در جیمیل

جیمیل مدت ‌ها است که از تم ‌ها در وبسایتش پشتیبانی می ‌کند. این برنامه منو ها را تغییر می دهد اما صندوق ورودی سفید باقی می ماند. اگر می‌ خواهید حالت تاریک را در گوشی تان داشته باشید، توانایی شما برای انجام این کار به گوشی و سیستم ‌عاملش بستگی دارد. در گوشی های اندرویدی، به منوی تنظیمات بروید و ببینید که آیا گزینه Theme را دارید یا خیر. اگر نه، ممکن است به حالت تاریک در سطح سیستم عامل برای جیمیل تان محدود شوید. گزینه Theme معمولا در تنظیمات Gmail در iOS یا OnePlus 5 وجود ندارد.

۱۲ اپلیکیشن ضروری که هر کاربرد اندروید در ایران نیاز دارد

تقویم گوگل

دارک مود در تقویم گوگل

در گوشی های اندروید روی منوی همبرگر در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید و Settings > General > Theme را انتخاب کنید. بین یک تم روشن یا تیره یکی را انتخاب کنید یا آن را به تم پیش فرض سیستم تغییر بدهید. هیچ کنترل کننده ای برای حالت تاریک در نسخه iOS برنامه وجود ندارد، اما اگر بخواهید که حالت تاریک در سراسر سیستم را تنظیم کنید ، تقویم Google هم چنان می ‌تواند تاریک شود و هیچ موردی وجود ندارد .

گوگل درایو (فقط اندروید)

دارک مود در گوگل درایو

با باز کردن منوی همبرگری و انتخاب Settings > Theme حالت تاریک را در نسخه Android Google Drive روشن کنید، سپس حالت نور پیش ‌فرض، حالت تاریک را انتخاب کرده یا آن را با حالت صرفه‌ جویی در باتری دستگاه تنظیم کنید. حالت تاریک مستقل هنوز در iOS در دسترس نیست.

گوگل داکز

دارک مود در گوگل داکز

برای حالت تاریک در برنامه ‌های Docs، Sheets و Slides Google برای اندروید و iOS منوی همبرگری را باز کنید و روی Settings > Theme ضربه بزنید و تاریک، روشن یا پیش‌فرض سیستم را انتخاب کنید. اگر علاقه ای به خواندن اسناد در حالت تاریک ندارید، می توانید پیش نمایش کارتان را در تم روشن مشاهده کنید. با باز کردن یک سند، روی نماد سه نقطه و روی View in Light Theme ضربه بزنید. این به طور موقت صفحه را سفید می کند در حالی که منو و حاشیه سیاه باقی می مانند .

۱۰ اپلیکیشن ضد جاسوسی برتر موبایل

گوگل مپ

دارک مود در  گوگل مپ

بعد از سال ‌ها ارائه تم شب محدود، Google Maps بالاخره یک حالت تاریک کامل برای اندروید بیرون آمد. با ضربه زدن روی عکس نمایه تان در گوشه سمت راست بالا و رفتن به Settings > Theme آن را روشن کنید. در آن جا می ‌توانید حالت تاریک را روشن یا آن را مطابق با تم دستگاه تنظیم کنید.

دارک مود در  گوگل مپ-2

در حال حاضر، کاربران آیفون و آیپد هم چنان باید از تم Navigation استفاده کنند که فقط در حالت ناوبری کار می کند. به قسمتِ Settings > Navigation بروید و قسمت Map Display را پیدا کنید. سپس می ‌توانید تم برنامه را تغییر دهید تا یا تاریک شود یا با زمان روز مطابقت داشته باشد، اما فقط زمانی شروع می ‌شود که به طور فعال دستورالعمل ‌ها را دنبال کنید.

اینستاگرام

دارک مود در اینستاگرام

به نظر می رسد که برنامه اینستاگرام بسته به سیستم عامل انتخابی شما، حالت تاریک را به طور متفاوتی مدیریت می کند. برای کاربران آیفون، این برنامه صرفا با تم پیش‌فرض سیستم هماهنگ می شود، اما کاربران اندروید می‌توانند یک تم سفارشی تنظیم کنند. روی تصویر نمایه تان در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید و منوی همبرگری را در بالا سمت راست باز کنید. به Settings >Theme بروید. شما می توانید روشن یا تیره را انتخاب کنید یا با پیش فرض سیستم پیش بروید.

حتما دانلود کنید: بهترین برنامه های آنتی ویروس گوشی اندروید

Reddit

دارک مود رد Reddit

دو راه برای روشن کردن حالت تاریک در برنامه Reddit وجود دارد. ساده ترین راه این است که روی نمایه کاربری تان در گوشه سمت چپ بالا ضربه بزنید و نماد ماه را در پایین منوی خروجی انتخاب کنید. با این کار تم روی مشکی تنظیم می شود . یا در منوی خروجی روی Settings ضربه بزنید، سپس به قسمت Dark Mode بروید. Reddit به شما امکان می دهد تا حالت تاریک را روشن کنید، تم تیره را تغییر بدهید و این ویژگی را با زمان روز یا پیشفرض سیستم هماهنگ کنید.

سیگنال

دارک مود در سیگنال

سیگنال پیام های شما را ایمن نگه می دارد. روی نمایه تان در گوشه سمت چپ ضربه بزنید، سپس Appearance >Theme را انتخاب کنید تا بین روشن و تاریک بتوانید سوئیچ نمایید. همچنین می توانید تم را طوری تنظیم کنید که با پیش فرض سیستم دستگاه تان مطابقت داشته باشد.

اسکایپ

دارک مو در اسکایپ

در اسکایپ، روی نماد نمایه کاربری تان در بالا ضربه بزنید و Settings > Appearance > Dark را انتخاب کنید تا برنامه کم نور شود. شما همچنین می توانید رنگ های تاکیدی سفارشی را انتخاب کنید.

چطور گوگل را مشکی کنیم؟ (در کامپیوتر و گوشی)

تلگرام

دارک مود در تلگرام

در اندروید، منوی همبرگری را باز کنید و روی نماد ماه در گوشه بالای منو ضربه بزنید تا بتوانید به سرعت بین حالت روشن و تاریک سوئیچ کنید . برای سفارشی کردن بیشتر حالت تاریک، روی Settings > Chat Settings ضربه بزنید، سپس تم رنگی دلخواه و رنگ ‌های تاکیدی تان را انتخاب کنید. کاربران iOS امکان تعویض سریع ندارند. برای ایجاد تغییرات در تم رنگ و رنگ های تاکیدی به Settings > Appearance بروید. هر دو نسخه برنامه دارای گزینه ای برای روشن کردن حالت تاریک در زمان های خاص هستند.

دارک مود در تلگرام-2

توییتر

دارک مو در توییتر

برای فعال کردن حالت تاریک در توییتر، روی نماد نمایه تان ضربه بزنید و Settings and Privacy > Display and sound > Dark mode را انتخاب کنید. در اندروید می توانید آن را بچرخانید یا تنظیم کنید تا به طور خودکار با زمان روز مطابقت داشته باشد . برنامه iOS دارای یک سوئیچ برای روشن کردن حالت تاریک و یک سوئیچ برای مطابقت با تنظیمات سیستم است. اگر تم آبی تیره برای شما به اندازه کافی تیره نیست ، Lights Out یک تم سیاه واقعی را ارائه می دهد.

ردیابی شماره موبایل از طریق گوگل مپ

وایبر

دارک مود رد وایبر

سرویس پیام ‌رسان Viber ؛ به طور پیش فرض یک تم تیره دارد که می ‌توانید با کلیک کردن روی More > Settings > Appearance آن را روشن کنید. سپس می ‌توانید بین تم ‌های Dark Blue یا Black یکی را انتخاب کنید و پس ‌زمینه پیش ‌فرض چت را تغییر دهید.

وِیز Waze

دارک مود رد ویز

با ضربه زدن روی Search >Settings >Map Display حالت تاریک را بر روی نقشه راهیابی Waze اعمال کنید، سپس طرح رنگ را به Night تغییر دهید . استفاده از Auto، تم را بر اساس ساعات روز تغییر می ‌دهد. با این حال، منو های برنامه، سفید باقی خواهند ماند.

واتس اپ

دارک مود در واتساپ

واتس اپ از حالت تاریک پشتیبانی می کند، اما بین دستگاه های اندروید و iOS متفاوت عمل می کند. اگر صاحب گوشی های اندرویدی هستید، روی نماد سه نقطه ضربه بزنید و Settings > Chats> Theme را انتخاب کنید، سپس بین حالت تاریک یا پیش فرض سیستم تصمیم بگیرید. به ‌طور پیش ‌فرض، تم واتس‌اپ به آبی تیره نزدیک ‌تر است تا سیاه واقعی، اما می ‌توانید با کم ‌نور کردن تصویر زمینه، چت ‌ها را تیره ‌تر کنید. روی Wallpaper ضربه بزنید و نوار لغزنده را در زیر Wallpaper Dimming به سمت راست بکشید تا یک پس‌ زمینه سیاه و سفید برایتان ایجاد شود.

کاربران آیفون و آیپد تنها با تنظیم کلی سیستم می توانند از حالت تاریک برخوردار شوند. با این حال، تصاویر پس زمینه را هم چنان می‌توان در زیر Settings > Chats > Chat Wallpaper اضافه و تنظیم کرد.

جالب و کاربردی: پیدا کردن نام و عکس صاحب شماره موبایل با 4 اپلیکیشن 

یوتیوب

دارک مود در یوتیوب

هنگام تماشای ویدیو از ویدیو در یوتیوب هوای چشمان تان را داشته باشید. در اندروید ، روی عکس نمایه تان در بالای صفحه ضربه بزنید و Settings > General > Dark Theme را انتخاب کنید تا روشن شود. در آیفون یا آیپد روی عکس نمایه تان در بالا ضربه بزنید، سپس Settings > Appearance > Dark Theme را انتخاب کنید.

مرورگر های وب

دارک مود در مرورگر های وب

کروم، فایرفاکس، سافاری و مایکروسافت اج جدید همگی به یک شکل از حالت تاریک پشتیبانی می کنند. شما می توانید از این قابلیت در مرورگر های دسکتاپ و موبایل تان هم استفاده کنید.

دانلود کنید: 14 بهترین برنامه های پاکسازی فایل اضافی گوشی

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا