به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
اندروید

اندروید سیستم وب ویو چیست؟ کاربرد و آیا باید حذفش کنیم؟

هنگام به روز رسانی برنامه های خود در Play Store ممکن است با Android System WebView برخورد کنید. اگر درباره این برنامه اطلاعاتی نداشته باشید ممکن است تصمیم بگیرید آن را حذف یا غیرفعال کنید. اما شما نباید این کار را انجام دهید. اگر می خواهید بدانید چرا نباید این برنامه را حذف یا غیر فعال کنید این مقاله را مطالعه کنید.

در نسخه های جدیدتر Android ، بعد از Nougat ،Android System WebView به عنوان یک برنامه جداگانه در کشوی برنامه ها ذکر نشده است. در این مقاله توضیح می دهیم که Android System WebView چیست و چرا در تلفن هوشمند شما وجود دارد.

Android System WebView چیست؟

Android System WebView

Android System WebView برنامه ای است که به طور پیش فرض با دستگاه Android شما ارائه می شود و محتوای وب را در دستگاه شما بدون باز کردن مرورگر وب نمایش می دهد. به عبارت ساده تر، Android System WebView نسخه کوچکتر Chrome است که به شما اجازه می دهد لینک های وب را بدون استفاده از هیچ مرورگر وب اختصاصی باز کنید.

وقتی در یک برنامه روی یک لینک کلیک می کنید،System WebView باز می شود، درست مانند اینکه مرورگری در برنامه وجود داشته باشد. البته ممکن است برخی برنامه ها از آن استفاده نکنند یا از چیزی مشابه آن استفاده کنند. به همین دلیل است که برخی از برنامه ها در مرورگر باز می شوند نه در WebView.

آیا به Android System WebView نیاز داریم؟ آیا باید آن را غیرفعال کنیم؟

بله، شما به Android System WebView در تلفن هوشمند خود نیاز دارید. با این حال، اگر از نسخه Android 7.0 یا بالاتر استفاده می کنید، می توانید آن را با خیال راحت غیرفعال کنید. اما اگر از Android 7.0 یا بالاتر استفاده نمی کنید، بهتر است آن را غیر فعال نکنید.

اگر در اندروید خود Chrome را ندارید یا آن را غیرفعال کرده اید، توصیه می شود Android System WebView را بدون در نظر گرفتن نسخه Android خود، نگه دارید. اگر قصد دارید از مرورگر دیگری استفاده کنید، نباید برنامه WebView را غیرفعال کنید. در کل بهتر است Android System WebView را در دستگاه خود غیرفعال نکنید.

چگونه Android System WebView را غیرفعال کنیم؟

غیر فعال کردنAndroid System WebView در دستگاه هایی که از Android 7.0 یا بالاتر استفاده نمی کنند پیشنهاد نمی شود. اما اگر دستگاه Android شما 7.0 یا بالاتر از آن است، می توانید آن را غیرفعال کنید.

برای غیرفعال کردن Android System WebView ، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

1- به Settings دستگاه خود بروید.

2- روی Apps/Applications ضربه بزنید.

3- گزینه More یا منوی سه نقطه را انتخاب کنید.

4- گزینه Show System apps یا Show all apps را انتخاب کنید.

5- در لیست Android System WebView را جستجو کرده و روی آن ضربه بزنید.

6- گزینه Disable را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن Android System WebView

این مراحل Android System WebView را در دستگاه Android شما غیرفعال می کنند.

شما نمی توانید Android System WebView را در دستگاه خود حذف نصب کنید، اما می توانید آن را غیرفعال کرده یا به روز رسانی های آن را تا حدودی حذف کنید. حذف به روزرسانی ها به صرفه جویی در فضای ذخیره سازی تلفن هوشمند شما کمک می کند. به این مسئله توجه داشته باشید که این به روز رسانی ها به رفع برخی از اشکالات کمک می کنند، بنابراین بهتر است آنها را غیرفعال نکنید.

16 اپلیکیشن کاملا ضروری برای اندروید

Android System WebView (از نظر فنی) چیست؟

Android System WebView جزئی از سیستم عامل Androidاست و محتوای وب را در داخل یک برنامه بدون خروج از آن نمایش می دهد. در نسخه های قبلی اندروید، WebView تنها از طریق به روزرسانی های اندروید قابلیت بروزرسانی داشت. با راه اندازی اندروید 5.0 ، Google این برنامه را به عنوان یکی از اجزای اصلی سیستم جدا کرد تا از طریق فروشگاه Google Play به روز شود.

در Android 7.0، گوگل WebView را به Android 7.0 Nougat منتقل کرد. در نتیجه این کار، System WebView با به روز رسانی Chrome می تواند به روز شود. به زودی با ارائه اندروید 10، گوگل این برنامه را به عنوان یک برنامه جداگانه در نظر خواهد گرفت.

جمع بندی

امیدواریم این مقاله توانسته باشد به شما کمک کند همه چیز را درباره Android System WebView درک کنید. به طور کلی اگر در مورد برنامه ای مانند این اطلاعات ندارید، بهتر است قبل از هر اقدامی در مورد آن بیشتر تحقیق کنید.

توصیه می شود برنامه های نصب شده خود را گاه به گاه بررسی کنید تا از ورود برنامه های مشکوک جلوگیری شود.WebView برنامه نگران کننده و مشکوکی نیست. بلکه یکی برنامه هایGoogle و بخشی از سیستم Android است.

پاسخ به پرسش های متداول

اگر Android System Webview را غیرفعال کنیم چه اتفاقی می افتد؟

در بسیاری از نسخه ها Android System Webview بصورت پیش فرض غیرفعال است. با غیرفعال کردن برنامه، می توانید در مصرف باتری صرفه جویی کنید و سرعت برنامه های در حال اجرا در پس زمینه را افزایش دهید.

آیا غیرفعال کردنAndroid System Webview بی خطر است؟

پاسخ کوتاه به این سوال بله است. مگر اینکه به آن نیاز داشته باشید. در صورتی که از Android 7.0 Nougat ، Android 8.0 Oreo یا Android 9.0 Pie استفاده می کنید، می توانید با خیال راحت برنامه را در تلفن خود غیرفعال کنید بدون اینکه دچار عواقب نامطلوب شوید.

Android System Webview چیست و آیا به آن نیاز داریم؟

به بیان ساده ، Android System Webview به برنامه های Android اجازه می دهد محتوای وب را نمایش دهند. آن را مانند یک مرورگر تنظیم کننده Chrome در برنامه ها در نظر بگیرید.

اندروید باکس چیست؟ چطور کار می کند؟

آیا واقعاً به Android System Webview نیاز داریم؟

برای حفظ عملکرد مناسب، باید این برنامه را نگه دارید. به خصوص اگر دستگاه Android شما Marshmallow 6.0 و پایین تر باشد باید Android System WebView را نگه دارید، در غیر این صورت برای باز کردن هر صفحه ای که در برنامه های شخص ثالث مانند فیس بوک یا اینستاگرام نشان داده می شود، باید از روش های پیچیده ای استفاده کنید.

Android System Webview چیست و چرا غیرفعال است؟

Android System Webview همیشه کار می کند به این معنی که همیشه آماده بازکردن لینک در هر زمان به صورت پیش فرض است. به همین دلیل انرژی و حافظه تلفن را مصرف می کند.

Android System Webview برای چیست؟

Android WebView جزئی از سیستم عامل Android (OS) است که به برنامه های Android اجازه می دهد محتوای وب را مستقیما در داخل یک برنامه نمایش دهند. این خبر خوبی برای کاربرانی است که دستگاه های اندرویدی آنها نسخه های جدیدتر سیستم عامل را اجرا می کنند.

WebView در اندروید چه کاربردی دارد؟

کلاس WebView یک اکستنشن (افزونه) از کلاس Andriod’s Viewاست که به شما اجازه می دهد صفحات وب را به عنوان بخشی از فعالیت خود نمایش دهید. این برنامه شامل ویژگی های مرورگرهای وب نیست (مانند نوار آدرس) و تنها کاری که انجام می دهد، نمایش صفحات وب است.

آیا نرم افزار جاسوسی روی گوشی اندرویدی من وجود دارد؟

مرحله 1- به تنظیمات تلفن هوشمند Android خود بروید. مرحله 2- روی Apps یا Applications کلیک کنید. مرحله 3- روی سه نقطه عمودی در بالا سمت راست کلیک کنید (بسته به تلفن Android شما ممکن است متفاوت باشد). مرحله 4- روی show system apps کلیک کنید تا همه برنامه های تلفن هوشمند خود را مشاهده کنید.

چرا Android System WebView به روز نمی شود؟

حافظه پنهان و فضای ذخیره سازی را پاک کرده و برنامه را متوقف کنید.

اگر برنامه دارای حافظه پنهان زیادی باشد، ممکن است مانع از بروزرسانی آن شود. در چنین شرایطی، باید حافظه پنهان و فضای ذخیره سازی را پاک کنید. برای force stop برنامه در تلفن Android OS: Settings دستگاه اندروید خود را باز کنید.

آیا Chrome از WebView استفاده می کند؟

Android 4.4 KitKat برای اولین بار در سال 2013 یک مولفه WebView مبتنی بر Chromium را معرفی کرد.

80 اصطلاح رایج تکنولوژی که باید بلد باشید

آیا باید Android System Webview را به روز کنیم؟

آیا باید هر بار آن را به روز کنیم؟ پاسخ بله است. Android System Webview یک برنامه مهم است که توسط برنامه های تلفن همراه شما استفاده می شود! برای مثال: فیس بوک، توییتر و غیره.

Android Accessibility Suite چیست و آیا به آن نیاز داریم؟

Android Accessibility Suite یا Google Talkback سابق یک ویژگی قابلیت دسترسی است. هدف این ویژگی کمک به افراد کم بینا جهت حرکت در دستگاه های خود است. می توانید آن را از طریق منوی تنظیمات فعال کنید. این برنامه به افراد کم بینا در تعامل با دستگاه های خود کمک می کند.

چگونه می توان Android System Webview غیرفعال شده را فعال کرد؟

برای انجام این کار، Play store را باز کنید برنامه های موجود در خانه خود را پیمایش کنید و Android System Webview را پیدا کنید. روی Open کلیک کنید. دکمه غیرفعال (disable) را مشاهده خواهید کرد، روی Enable کلیک کنید.

آیا به خدمات Google Play نیاز دارم؟

بله. زیرا این برنامه یا API (رابط برنامه نویسی نرم افزار)، هرچه نامش را بگذارید، برای عملکرد بهتر دستگاه Android شما مورد نیاز است. خدمات Google Play تجربه کلی Android شما را بهبود می بخشد.

چگونه Webview را در Android فعال کنیم؟

نحوه فعال کردن برنامه Android System Webview در Android 5 و بالاتر: به تنظیمات تلفن هوشمند یا تبلت خود بروید و Settings> Apps را باز کنید ؛ در لیست برنامه ها Android System Webview را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید ؛ اگر دکمه ENABLEفعال است ، روی آن ضربه بزنید. برنامه باید راه اندازی شود.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام..فقط میخواستم از شما خواهش کنم راهنمایی کنید که از کجا بدانم که گوشیم حک شده و سوال بعدی اینکه از کجا بدانم نرم افزار جاسوسی داخل گوشیم فعال نیست…. سپاسگزارم از شما ا

  2. نیاز به مشورت و راهنمایی بصورت خصوصی با شما دارم لطف کنید و بهم بگیدچجوری باهاتون تماس بگیرم که بتونم مشکلم رو باهاتون در میون بذارم واقعا نیاز شدیدی به کمک و راهنماییتون دارم خواهش میکنم هرچه زودتر بهم بگید چطوری باهاتون صحبت کنم سپاسگذار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا