آموزش یوتیوب

حل مشكل كپي رايت در يوتيوب (تنها 5 روش موثر)

ویدیو و مقاله هاي زيادي در مورد استفاده منصفانه از يوتيوب وجود دارد، اما به نظر می رسد هیچ یک از آن ها به سوال هاي رایج یوتیوبرها پاسخ نمی دهند:

❓ چگونه مي توان از مطالب دارای قانون كپي رايت در ویدیوهای خود استفاده کنيم بدون اینکه از يوتيوب اخطار بگیريم؟

استفاده از میانبرها و هک ها راه آسانی به نظر مي رسد، اما در واقع می تواند شما را به سمت مشکلات قانونی یا بدتر از آن سوق دهد – مثلا باعث شود کانال يوتيوب خود را از دست بدهید.

هر بار که يوتيوب یکی از ویدیوهای شما را به دلیل نقض قانون كپي رايت علامت گذاري می کند، یک اخطار دریافت می کنید. درست مانند بازی بیسبال، سه اخطار كپي رايت برابر است با اخراج!

روش ادیت ویدیو برای یوتیوب+ فیلم آموزشی

به منظور جلوگیری از برخورد و شکایت های حقوقی كپي رايت، حتماً از قانون استفاده منصفانه پیروی کنید.

یوتیوب از قانون استفاده منصفانه برای تشخيص اینکه آیا یک ویدیو را از پلتفرم خود حذف کند یا خیر استفاده می کند.

همانطور که گفته شد، قانون استفاده منصفانه توسط دادگاه و وکلا ایجاد شده است نه يوتيوب. به عنوان یک كسب و كار، اولویت يوتيوب اجتناب از شکایت است. بنابراین، حتی اگر فکر می کنید که از قانون پیروی می کنید، همیشه این شانس وجود دارد که يوتيوب ویدیوی شما را فقط برای محافظت از خود حذف کند.

بعلاوه اگر منصف باشیم، پست کردن ویدیو در يوتيوب رایگان است، بنابراین آن ها می توانند تقریباً هر کاری که لازم است برای جلوگیری از شکایت انجام دهند. پس ضروری است که ما به‌ عنوان سازندگان، اصول استفاده منصفانه را دنبال کنیم.

5 روش برای ویدیوهایی که کپی رایت دارند

برای ایمني بیشتر و دور ماندن از اخطارهای كپي رايت در يوتيوب، هنگام استفاده از مطالب افراد دیگر در ویدیوهای خود، حتما این پنج نکته را رعايت کنید:

1. ويدئو را کوتاه نگه دارید

هیچ قانونی در مورد اينكه طول مطالب دارای كپي رايت چقدر بايد باشد وجود ندارد. با این حال، توصیه می کنيم این نوع کلیپ های صوتی یا تصویری را تا حد امکان کوتاه نگه دارید.

یک یا دو ثانیه ترجیح داده می شود، اما اگر مجبوريد از آن ها تا 30 ثانیه در ویدیوی خود استفاده كنيد، تمام نکات ذکر شده را دنبال کنید تا از دردسر دور بمانيد.

2. در مورد اثر دارای كپي رايت نظر دهید

یوتیو‌برها به دلیل استفاده از ویدیوها یا صوت هاي دارای حق كپي رايت بدنام هستند.

مثال قديمي دعوای یوتیوبرها جلوي دوربین و برش دادن کلیپ نمادین تاکسي را در نظر بگيريد. راننده: “تو با من صحبت می کنی؟”

در این حالت، کاربر یوتیوب باید با کلیپ درگیر شود و آن را متعلق به خود کند تا از اخطار كپي رايت جلوگیری شود.

3. آن را از هدف اصلي خارج کنید

دور کردن مطالب دارای كپي رايت از هدف اصلی آن یک راه آسان برای تغییر محتوا است. چنین تحولی به احتمال زیاد برای نجات از اخطار كپي رايت کافی خواهد بود.

نحوه دانلود از یوتیوب با سایت (۵ وبسایت رایگان)

4. نسخه اصلی را اصلاح کنید

گرفتن یک اثر هنری و ایجاد چیزی کاملاً جدید – چه یک مشاپ یا ریمیکس – بسیار آسان است و حتی می تواند ویدیوهای شما را بهبود بخشد! اگر به مدرکی نیاز دارید که اصلاح یک اثر هنری را از اخطار هاي كپي رايت نجات دهد، مورد Cariou vs. Prince را بررسی کنید. زمانی که ریچارد پرینس به عکسی که در اصل توسط پاتریک کاریو گرفته شده بود، نقاط آبی اضافه کرد، دادگاه در نهایت حکم داد که پرینس به اندازه کافی تصویر را تغییر داده است تا مطابق با دستورالعمل‌های استفاده منصفانه باشد.

یکی دیگر از نمونه‌های شناخته شده از این گونه تبديل ها شامل این مشاپ Ed Sheeranو Disturbed با عنوان “Shape of the Sickness” است. البته، دستکاری عکس‌ها، فیلم‌ها و صداها به روشی خلاقانه و متحول کننده کار زیادی می‌طلبد. با این حال، اگر می‌خواهید از اخطارهای كپي رايت در کانال خود جلوگیری کنید، انجام این کار ضروری است.

5. نسبت دادن

نکته شماره پنج فوق العاده آسان است:

حتماً ویدیو یا کلیپ صوتی را که استفاده می‌کنید به سازنده اصلی نسبت دهید. نسبت دادن به سادگی ذکر منبع اصلی است و در بدترین حالت، دفاع مناسبی در برابر اخطار كپي رايت يوتيوب است، به ویژه در رابطه با نکات 1-4.

بعلاوه با استفاده از فرمت رفرنس نويسي (#MLA) مي توانيد به راحتی اطلاعات سازندگان را در ويدئو وارد کنید: نام. عنوان. نام وب سایت. ناشر، تاریخ انتشار، URL

نمونه ای از استناد کامل MLA به شکل زیر است:

Neistat, Casey. I Got Hurt. CaseyNeistat. YouTube, August 18, 2018, https://www.youtube.com/watch?v=BOioqhnpakk&t=7s.

با نگه‌داشتن فهرستی از این پنج نکته و رعایت آن‌ها هر بار که محتوای دیگران را در ویدیوهای خود استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد می‌توانید از اخطار كپي رايت جلوگیری کنید.

نحوه دانلود از یوتیوب بدون نرم افزار (۴ روش ساده)

5 روش برای موسیقی ها (یا ویدیوهایی که از موسیقی خاصی استفاده می کنند) که کپی رایت دارند

اگر می‌خواهید از نقض قانون كپي رايت جلوگیری و محتوای خوب تولید كنيد، بايد از چه موسیقی در يوتيوب استفاده کنید؟ موسیقی بدون حق امتیاز را از کتابخانه خودشان و سایت‌های دیگر یا از سایت‌هایی مانند Lickd پيدا كنيد.

1. موسیقی را از سایت های موسیقی بدون حق امتیاز دریافت کنید

برای کمک به سازندگان با مشکل اخطار كپي رايت در يوتيوب، برخی از کتابخانه ‌های موسیقی موافقت كردند که موسیقی را بدون حق امتیاز مجوز دهند. این سرویس‌ها اين امكان را فراهم مي كنند كه برای استفاده از موسیقی هايشان هزینه ثابتی بپردازید. لازم نیست نگران نقض كپي رايت باشید. اگر از ویدیوی يوتيوب خود کسب درآمد کنید، نیازی به اشتراک درآمد ندارید.

موسیقی بدون حق امتیاز از کتابخانه صوتی يوتيوب

یوتیوب یک کتابخانه دارد که اجازه مي دهد از یک پایگاه داده عظیم از موسیقی بدون حق امتیاز استفاده کنید. فقط باید موسيقي را مستقیماً از کتابخانه به ویدیوهای خود اضافه کنید. این مورد ساده و مهمتر از همه رایگان است.

تنها مشکل این است که بی‌پایان نیست و شما در استفاده از آن تنها نیستید، بنابراین فقط می‌توانید از تعداد انگشت شماری موسيقي استفاده کنید که بقیه هم مي توانند استفاده كنند.

معرفی ۸ تا از بهترین نرم افزارهای ویرایش فیلم (رایگان)

سایر سایت های موسیقی بدون حق امتیاز

خبر خوب اینکه کتابخانه صوتی يوتيوب تنها کتابخانه موسیقی بدون حق امتیاز موجود نیست. سایت های ديگر موسيقي در ادامه آورده شده اند:

  • Lickd – موسیقی رایگان در اين سايت هیچ چیز عمومی پیدا نخواهید کرد. بلكه به یک اشتراک ماهانه با هزینه ي كم نیاز دارید و اگر کانال شما درآمدزایی داشته باشد، برای چند ماه اول رایگان است!
  • Pond5 اگر مي خواهيد مقداري پول هزينه كنيد، Pond5 مکانی عالی برای شروع است. می توانید در کتابخانه ای با بیش از 15000 آهنگ جستجو کنید و چیزی بین 20 تا 60 دلار هزينه كنيد. این سايت یک گزینه عالی برای موسیقی پس‌زمینه و جلوه‌های صوتی برای ویدیوهای يوتيوب است..
  • PremiumBeat این سايت متعلق به Shutterstock است، که اگر تا به حال برای چیزی نیاز به عکس داشته باشید احتمالاً نام او را شنیده اید. در اينجا مجموعه عظیمی از موسیقی‌ پیدا خواهید کرد، اما قیمت‌گذاری مقیاس‌پذیری ندارد. براي هر آهنگ 49 دلار بايد پرداخت كنيد كه بسيار زياد است.

خبر خوب اینکه کتابخانه های موسیقی بدون حق امتیاز می توانند به شما امکان دسترسی به آهنگ های پلتفرم های دیگر را نیز بدهند. می‌توانید موسیقی بدون حق امتیاز برای اینستاگرام یا آهنگ‌های بدون حق امتیاز برای فیس بوک را نیز به راحتی در اين سايت ها پيدا كنيد.

در حالی که کتابخانه‌های موسیقی سنتی بدون حق امتیاز می‌توانند كاربردي باشند اما اغلب موسیقی پس‌زمینه ناشناخته ارائه می‌کنند. به عنوان مثال، PremiumBeat طیف گسترده ای از موسیقی های ارسال شده توسط کاربر را ارائه می دهد. با این حال، بعید است که آهنگی از هنرمندان مشهور پیدا کنید. در حالی که موسیقی stock مطمئناً هدفی را دنبال می کند، گاهی می خواهید ویدیوهای خود را با یک آهنگ موفق متمایز کنید. در غیر این صورت، ویدیوهای شما شبیه ویدیوهای دیگران خواهد بود.

سایت های موسیقی بدون حق امتیاز

2. فقط از محتوایی استفاده کنید که خودتان ایجاد کرده اید

تا حد زیادی مطمئن ترین راه برای جلوگیری از نقض كپي رايت این است که فقط از محتوای خود در يوتيوب استفاده کنید. اگر فقط از موسیقی و ویدیوهایی استفاده می کنید که خودتان ایجاد کرده‌اید، دیگر نگران كپي رايت نخواهید بود زیرا مالک آن خواهید بود و برای محتوای خودتان، قوانین را تعیین می‌کنید. این ساده‌ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید، اما اگر قبلاً تلاش زیادی برای ایجاد محتوای فوق‌العاده خوب انجام داده‌اید، احتمالاً می‌خواهید آن را با یک آهنگ نمادین اصلاح کنید.

2 روش افزودن/فعالسازی زیرنویس در یوتیوب

3. به خط مشی «استفاده منصفانه» پایبند باشید

ممکن است اصطلاح «استفاده منصفانه» را شنیده باشید. شايد به نظر می رسد اين اصطلاح بلیط رایگان شما برای استفاده از هر آهنگی است که می خواهید در محتوای خود داشته باشید، اما اینطور نیست. استفاده منصفانه شايد اين امكان را فراهم كند كه آهنگی را اضافه کنید و اخطاري دریافت نکنید، اما بعید است.

به طور کلی اگر از محتوا درآمد کسب کنید، شامل استفاده منصفانه نمی شود. اگر یک ویدیوی کاملاً بدون سود برای اهداف آموزشی یا موارد مشابه می‌سازید، شايد استفاده منصفانه خوب باشد، اما به محض اینکه دکمه کسب درآمد را فشار دادید، ادعای استفاده منصفانه نقض مي شود.

شایان ذکر است که هر مورد استفاده منصفانه به گونه‌ای متفاوت مورد قضاوت قرار می‌گیرد، بنابراین آنچه ممکن است برای یک فرد به عنوان استفاده منصفانه باشد اما برای دیگری به عنوان استفاده منصفانه قضاوت نشود.

4. مجوز رسمی موسیقی

مجوز رسمی موسیقی بهترین راه برای افزودن ایمن موسیقی به محتوای خود است. وقتی برای مجوز موسیقی حق كپي رايت پرداخت می کنید، به برخی از بهترین آهنگ ها از بزرگترین هنرمندان دسترسی خواهید داشت. مجوز دادن به مطالب دارای كپي رايت به شما کمک می کند تا واقعاً از دیگران متمایز شوید، به گونه ای که یک کتابخانه ساده بدون حق امتیاز این کار را نمی کند.

براي مجوز رسمی یک آهنگ شايد نیاز باشد که مستقیماً با صاحبان اثر تماس بگیرید و خب اينكار نيازمند صرف زمان و هزینه است، به علاوه هیچ تضمیني برای پاسخ دادن آن ها وجود ندارد. اما اگر مجوز موسیقی را از طریق سایتی مانند Lickd كسب کنید، به آثار دارای كپي رايت دسترسی خواهید داشت، نیازی به پرداخت حق امتیاز نخواهید داشت، هزینه های صدور مجوز آهنگ ها پایین می ماند و نیازی به تماس با صاحبان اثر نخواهید داشت.

آموزش ساخت کانال در یوتیوب + ۲۳ نکته مهم موفقیت آن

اکنون می‌دانید که در يوتيوب چگونه اخطار كپي رايت دريافت نكنيد، می‌توانید از Lickd برای آهنگ هاي برتر استفاده کنید

Lickd مكاني خوب برای موسیقی هاي معروف برای سازندگان محتوا بدون نگرانی در مورد نقض كپي رايت در يوتيوب است. برخلاف کتابخانه‌های موسیقی استاندارد، Lickd دارای موسیقی هاي محبوبی است که مردم در یک لحظه آن را تشخیص می‌دهند و به ویدیوی شما قوت بیشتری مي بخشد.

موسیقی دارای حق چاپ را از بزرگترین هنرمندان با قیمت های مقرون به صرفه دریافت کنید و از نقض قانون كپي رايت خودداری کنید. می‌توانید در Lickd بر اساس هنرمند، موضوع، سبک یا حتی نوع ویدیویی که تولید می‌کنید جستجو کنید. برای ثبت نام به Lickd.com مراجعه کنید و بدون ترس از نقض كپي رايت، شروع به ایجاد محتوای با کیفیت بالا کنید و برای اولین موسيقي خود 25٪ تخفیف دریافت کنید.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا