به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش واتساپ

چرا تماس واتس اپ کار نمیکند؟ 21 روش حل مشکل

در این مطلب 21 روش حل مشکل تماس در واتساپ را آموزش می دهیم از اهمیت زیاد به اهمیت کم. احتمالا با 4-5 گام اول مشکل حل شود اما اگر نشد نیاز است گام های بعد را نیز انجام دهید.

1- راه اندازی مجدد دستگاه ها

شما باید با راه حل معمول راه اندازی مجدد اندروید یا iPhone خود شروع کنید. برای این منظور ، دستگاه را خاموش کرده و سپس آن را روشن کنید یا از گزینه راه اندازی مجدد محلی استفاده کنید. در صورت امکان ، router خود را نیز به مدت 20 ثانیه از برق بکشید و سپس آن را دوباره وصل کنید.

2- از اتصال به اینترنت خوب اطمینان حاصل کنید

واتس اپ برای کار به اینترنت نیاز دارد. پیام رسانی یا تماس باشد. اما ، برای تماس ، به یک اتصال پایدار و اگر از داده موبایل استفاده میکنید ، حداقل به شبکه 3G نیاز دارد. بررسی کنید که آیا اتصال اینترنت قوی دارید یا خیر. همچنین باید اتصال شبکه خود را خاموش و روشن کنید (Wi-Fi و mobile data) .

3- عوض کردن شبکه

گاهی اوقات ، این مسئله فقط در شبکه شما وجود دارد. بنابراین ، سعی کنید به یک شبکه دیگر متصل شوید. یعنی اگر از Wi-Fi استفاده می کنید ، از طریق داده تلفن همراه متصل شوید و بالعکس.

4- حالت هواپیما را فعال کنید

حالت هواپیما در موقعیت های خاص به عنوان یک نجات دهنده عمل می کند. گرچه برای مسدود کردن همه ارتباطات طراحی شده است ، اما در رفع مشکلات شبکه در تلفن نیز کمک می کند. بنابراین ، آن را به مدت 20 ثانیه بر روی تلفن خود فعال کنید و سپس آن را غیر فعال کنید. سپس ، سعی کنید با استفاده از واتساپ با مردم تماس بگیرید.

حالت هواپیما را با تنظیمات سریع در اندروید پیدا خواهید کرد.

در بخش settings> network نیز می توان به آن دسترسی داشت

airplane moode

فعال کردن حالت هواپیما در آیفون

فعال کردن حالت هواپیما در آیفون از تنظیمات

فعال کردن حالت هواپیما از کنترل سنتر

5- صرفه جویی در باتری غیرفعال

حالت صرفه جویی در مصرف باتری برنامه ها را در پس زمینه متوقف می کند. بررسی کنید آیا حالت صرفه جویی در مصرف باتری را در تلفن خود فعال کرده اید. در این صورت ، آن را غیرفعال کنید یا واتساپ را از آن حذف کنید. حالت را معمولاً در زیر تنظیمات باتری پیدا خواهید کرد.

6- بلوتوث را خاموش کنید

در بعضی مواقع ، حتی بلوتوث مسئول رفتار نامنظم تماس های واتس اپ است. مخصوصاً اگر به گوشی یا بلندگوی بی سیم متصل باشید. اگرچه اینگونه نیست ، اما برای عیب یابی واتساپ برای مدتی غیرفعال کردن آن مشکلی ندارد.

7- مجوزهای لازم برای واتساپ را اعطا کنید

دلیل اصلی مشکل در تماس واتساپ عدم دسترسی مناسب است. واتساپ برای برقراری تماس به میکروفون و سایر مجوزها نیاز دارد. بنابراین باید بررسی کنید آیا این مجوزها را دارد یا خیر.

مجوزهای واتساپ را در اندروید بررسی کنید

مرحله 1: setting را در تلفن خود باز کنید و به Apps یا Apps & nonfictions بروید.

Apps & nonfictions

مرحله 2: روی واتساپ در زیر All Apps ضربه بزنید.

tap on whats app

نکته 3: روی مجوزها ضربه بزنید. مجوزهای دوربین و میکروفن را اعطا کنید. برای این کار ، روی نام مجوز ضربه بزنید و اجازه دهید یا تغییر وضعیت را روشن کنید.

tap on permissions

بررسی مجوز های واتساپ در اندروید

مجوزهای واتساپ را در iPhone بررسی کنید

مرحله 1: برنامه Settings را باز کنید و به Privacy بروید.

tap on Privacy

مرحله 2: روی میکروفن ضربه بزنید. تغییر حالت را در کنار واتساپ فعال کنید. اگر از قبل روشن است ، آن را خاموش کرده و دوباره فعال کنید.

tap on microphoe

دسترسی واتساپ را غیرفعال کنید

چگونه شماره خود را در واتساپ پنهان کنیم؟ (3 روش ساده)

8- غیرفعال کردن حالت صرفه جویی در داده ها

وظیفه حالت ذخیره اطلاعات این است که داده کمتری مصرف کند. در حالی که این کار را انجام می دهید ، برخی از ویژگی های برنامه هایی مانند واتساپ را مسدود می کند. محافظ داده یا حالت داده کم را در اندروید و iPhone خود غیرفعال کنید. برای انجام این کار ، حالت جستجوگر داده را در جستجوی موجود در تنظیمات تایپ کنید. سپس ، آن را خاموش کنید.

غیرفعال کردن حالت صرفه جویی در داده ها

9- محدودیت ها را در مورد واتساپ بررسی کنید ( فقط IPHONE)

مرحله 1: Settings را باز کنید و روی Screen Time ضربه بزنید.

tap on Screen Time

مرحله 2: روی محدودیت های محتوا و حریم خصوصی ضربه بزنید. روی میکروفن ضربه بزنید.

tap on content& privacy restrictions

tap on microphone

مرحله 3: وضعیت کنار واتساپ را بررسی کنید.

باید سبز باشد. اگر اینگونه نیست ، روی «اAllow changes» ضربه بزنید و toggle را روشن کنید.

روی «اAllow changes» ضربه بزنید و toggle را روشن کنید.

10- تنظیمات پایین داده ها را تغییر دهید

واتساپ یک تنظیم بومی برای کاهش استفاده از داده فراهم می کند. باید سعی کنید آن را فعال یا غیرفعال کنید تا بررسی کنید آیا این مشکل برای شما برطرف شده است.

برای تغییر آن ، تنظیمات واتساپ را از برنامه باز کنید. روی داده و میزان استفاده از حافظه ضربه بزنید. وضعیت را در کنار «Low data usage » خاموش کنید.

tap on data and storage usage

 low data usage را فعال کنید

ارسال پیام در واتساپ بدون اضافه کردن طرف مقابل

11- استفاده از داده های زمینه را روشن کنید

برای انجام این کار در اندروید ، تنظیمات را باز کنید و به Apps> واتساپ بروید. روی «Data usage » یا «Mobile data » و «Wi-Fi» ضربه بزنید. داده های پس زمینه را فعال کنید.

استفاده از داده های زمینه را روشن کنید-1

استفاده از داده های زمینه را روشن کنید-2

در iPhone ، Settings را باز کنید و به واتساپ بروید. وضعیت را در کنار تازه سازی برنامه Background روشن کنید.

turn on whats app background app refresh

12- ALL واتساپ برای استفاده از داده های موبایل (IPHONE)

در iPhone ، می توانید برنامه ها را روی داده تلفن همراه محدود کنید. اگر تنظیمات مربوط به واتساپ فعال باشد ، با مشکل روبرو خواهید شد. برای رفع آن ، تنظیمات را در iPhone باز کنید. به پایین بروید و روی واتساپ ضربه بزنید. ضامن را در کنار داده تلفن همراه روشن کنید. همچنین باید نکات دیگری را برای حل برنامه هایی که فقط روی Wi-Fi کار می کنند و نه روی داده تلفن همراه ، امتحان کنید

ALL واتساپ برای استفاده از داده های موبایل آیفون

13- لغو نویز غیرفعال (IPHONE)

اگر در تماس های واتساپ مشکل صوتی وجود دارد ، سعی کنید لغو نویز را در iPhone غیرفعال کنید. برای آن ، این مراحل را دنبال کنید:

مرحله 1: برنامه تنظیمات را باز کنید و روی General ضربه بزنید.

روی General ضربه بزنید.

مرحله 2: روی قابلیت دسترسی ضربه بزنید. ضامن کنار تلفن لغو نویز را خاموش کنید.

روی accessibility ضربه بزنید

ضامن کنار تلفن لغو نویز را خاموش کنید

14- دستیار Wi-Fi را خاموش کنید (IPHONE)

برای انجام این کار ، تنظیمات را باز کنید و به Mobile Data بروید. با خاموش کردن تغییر وضعیت ، دستیار Wi-Fi را به پایین اسکرول کرده و غیرفعال کنید.

به Mobile Data بروید

wifi assist را فعال کنید.

15- پاک کردن حافظه پنهان (ANDROID)

پاک کردن حافظه پنهان هیچ اطلاعات شخصی را از تلفن شما پاک نمی کند. این فقط فایل های موقت را حذف می کند. با این حال ، روی پاک کردن فضای ذخیره سازی یا پاک کردن داده ضربه بزنید زیرا همه گپ های واتساپ شما را پاک می کند.

برای پاک کردن حافظه پنهان واتساپ ، تنظیمات را در تلفن خود باز کنید و به برنامه ها یا برنامه ها و اعلان ها بروید. در واتساپ در زیر همه برنامه ها ضربه بزنید. روی Storage و سپس Clear cache ضربه بزنید.

پاک کردن حافظه پنهان واتساپ-1

پاک کردن حافظه پنهان واتساپ-2

16- تنظیمات برگزیده برنامه را بازنشانی کنید (ANDROID)

در تلفن های اندروید ، باید تنظیمات برگزیده برنامه را نیز بازنشانی کنید. مشابه تنظیم مجدد تنظیمات شبکه ، هیچ داده ای را حذف نمی کند ، اما همه تنظیمات تلفن شما را به مقدار اصلی (تنظیمات کارخانه) باز می گرداند.

برای انجام این کار ، تنظیمات را باز کنید و به سیستم بروید. روی بازنشانی و به دنبال آن تنظیمات برگزیده تنظیم مجدد برنامه ضربه بزنید. متناوباً ، برای یافتن تنظیمات برگزیده برنامه ، از نوار جستجو در تنظیمات استفاده کنید.

reset app preferences

17- برنامه های شخص ثالث را بررسی کنید

آیا اخیراً برنامه تماس یا VPN نصب کرده اید؟ به برنامه های اخیراً نصب شده خود نگاهی بیندازید. ممکن است یکی از آنها در تماس واتساپ تداخل داشته باشد.

در تلفن های اندروید ، باید برنامه های امنیتی یا پاک سازی حافظه پنهان را که از قبل نصب شده اند بررسی کنید. گاهی اوقات ، برخی از مجوزهای مربوط به برنامه ها را تغییر می دهند ، بنابراین مشکلات ایجاد می کنند.

نشانه بلاک شدن در واتساپ چیست؟ 5 علامت واضح

18- واتساپ را به روز کنید

گاهی اوقات ، این مسئله در خود برنامه است و آخرین نسخه آن را برطرف می کند. بنابراین ، واتساپ را در App Store (iPhone) و Google Play Store (Android) باز کنید تا به روز شود. همچنین ، چگونگی دانستن اینکه آیا برنامه ای به به روزرسانی نیاز دارد ، را بیاموزید.

19- تنظیم مجدد شبکه را بازنشانی کنید

اندروید و iPhone هر دو یک تنظیم بومی را برای بازگرداندن تنظیمات شبکه به مقادیر اصلی خود فراهم می کنند. با این کار ، مشکلات مربوط به شبکه برطرف می شوند. بنابراین اگر تماس های واتساپ کار نمی کند ، آن را امتحان کنید. با بازنشانی تنظیمات شبکه ، هیچ داده ای از تلفن شما پاک نمی شود. با بازنشانی تنظیمات شبکه ، به طور دقیق بدانید چه اتفاقی می افتد.

برای بازنشانی تنظیمات شبکه در اندروید ، تنظیمات را باز کنید و به سیستم بروید. روی Reset ضربه بزنید و پس از آن Reset Wi-Fi ، تلفن همراه و بلوتوث را بازنشانی کنید. همچنین می توانید از نوار جستجو برای یافتن تنظیمات بازنشانی استفاده کنید.

tap on reset options

tap on Reset Wi-Fi

در iPhone ، به Settings> General> Reset> Reset network شبکه بروید.

Settings> General> Reset

tap on Reset network

20- نصب مجدد واتساپ

اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، واتساپ را از تلفن خود حذف نصب کنید. قبل از حذف برنامه ، از داده های خود پشتیبان تهیه کنید زیرا این برنامه چت های شما را حذف می کند. پس از نصب ، برنامه را دوباره نصب کنید.

21- میکروفون را جایگزین کنید

آیا اخیراً نمایشگر تلفن خود را تغییر داده اید؟ این ممکن است باعث مشکلات میکروفون شود. آن را به تعمیرگاه تلفن برگردانید و آن را برطرف کنید.

جمع بندی

اگر برای تماس های واتساپ اعلان دریافت نمی کنید ، ممکن است تنظیمات اعلان تغییر کرده باشد.

برای رفع آن در اندروید ، تنظیمات> برنامه ها> واتساپ را باز کنید. روی اعلان ها ضربه بزنید. اعلان ها را فعال کنید. همچنین اعلان های تماس را مشاهده خواهید کرد. فعالش کن. برای شخصی سازی بیشتر ، روی انواع اعلان ها ضربه بزنید.

فعال کردن اعلان واتساپ در اندروید

فعال کردن اعلان تماس واتساپ

در iPhone ، Settings < واتساپ < Notifications را باز کنید. نوع اعلان مورد نیاز را فعال کنید.

فعال کردن نوتیفیکشن واتساپ در آیفون

فعال کردن نوتیفیکشن واتساپ در آیفون -1

مشکل از شما نیست

اگر بعد از امتحان کردن همه چیز ، تماس های واتساپ همچنان به تأخیر ادامه می یابد یا شما قادر به شنیدن شخص دیگر نیستید ، ممکن است این پایان بازی باشد. سعی کنید با شخص دیگری تماس بگیرید و ببینید اوضاع چگونه پیش می رود. همچنین تماس واتس اپ در برخی کشورها مانند امارات مسدود شده است. بنابراین اگر می خواهید با افراد آنجا تماس بگیرید ، ممکن است با مشکلاتی روبرو شوید.

چرا صدای پیام واتساپ نمیاد؟ 7 راه حل

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا