آیفون و ios

روش حذف اطلاعات مکانی تصاویر گرفته شده با گوشی های آیفون

قبلاً در مقاله‌ای مشاهده‌ی متادیتای (فرا داده) عکس‌های آیفون از جمله داده‌های EXIF و GPS را به شما نشان دادیم. دیدن متادیتای عکس‌های آیفون خودتان فوق العاده است ولی حذف این متادیتا و مهم‌تر از آن حذف تگ‌های اطلاعات مکانی این عکس‌ها مفیدتر است.

دلایل زیادی برای حذف متادیتای عکس‌هایتان وجود دارد ولی مهم‌ترین آنها حذف اطلاعات مکانی GPS برای عدم ردیابی مکان دقیق گرفتن عکس به وسیله‌ی دیگران است.

در این آموزش نحوه‌ی پاک کردن متادیتای عکس‌های آیفون را به شما آموزش می‌دهیم تا از شر داده‌هایی مثل EXIF یا اطلاعات مکانی خلاص شوید. ما از اپلیکیشن رایگان Exif Metadata استفاده کردیم. سایر اپلیکیشن ها هم امکان حذف تگ‌های GPS از عکس‌های آیفون را می‌دهند ولی ما فقط از یک مورد استفاده کردیم.

charb-app

مطمئن شوید که آیفون شما، اطلاعات مکانی را به عکسهایتان اضافه نمی‌کند

شما می‌توانید مانع از تگ گذاری خودکار عکس‌هایتان شوید در ابتدا به مسیر Settings>Privacy>Location Serrices>Camera بروید و گزینه‌ی Never را انتخاب کنید تا اپلیکیشن Camera نتواند موقعیت مکانی (Location) شما را تگ کند. ادامه‌ی این آموزش برای هر عکسی (حتی اگر با آیفون گرفته نشده هم) قابل استفاده است.

پاک کردن تگ‌های موقعیت مکانی از روی عکس‌های گرفته شده به وسیله‌ی آیفون خودتان

  1. اپلیکیشن Exif Metadata را از App Store دانلود کنید.
  2. اپلیکیشن را نصب کرده و اجازه‌ی دسترسی به عکس‌های روی آیفون را به آن بدهید.
  3. روی آیکون «+» در مرکز صفحه بزنید تا به Photo Library دسترسی پیدا کنید.
  4. به دنبال تصویری بروید که می‌خواهید اطلاعات GPS آنرا پاک کنید و آنرا درون اپلیکیشن باز کنید.
  5. این کار متادیتای عکس از جمله اطلاعات GPS را ارائه خواهد کرد. کمی پایین‌تر بروید و روی دکمه‌ی Remove Location در زیر نقشه بزنید. این کار تمامی اطلاعات مکانی این عکس را پاک خواهد کرد.

https://media.idownloadblog.com/wp-content/uploads/2019/04/remove-GPS-location-of-photo.jpg

۶-حالا هرگونه داده‌ی مکانی قابل شناسایی پاک شده و می‌توانید بدون نگرانی از سوء استفاده‌ی سایر افراد، آنرا به طور آنلاین به اشتراک بگذارید.

https://media.idownloadblog.com/wp-content/uploads/2019/04/geolocation-removed-from-photo.jpg

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا