به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
ترفندهای کامپیوتری

رایت سی دی در ویندوز 7 و 10 و 11 (و همه نکات کاربردی)

پس از معرفی دستگاه های ذخیره سازی نوری مانند CD یا DVD برای اولین بار در سال 1935 از آنها به طور گسترده استفاده شد. امروزه نیز به دلیل قابلیت اطمینان آنها برای ذخیره داده ها بسیار کاربر دارند. وقتی فایل ها در دستگاه ذخیره سازی نوری (CD/DVD) رایت می شوند، به طور دائم روی آن قرار می گیرند و به فایل های فقط خواندنی تبدیل می شوند.

تنها راه حذف فایل ها از بین بردن دستگاه ذخیره سازی (CD/DVD) است. این قابلیت اطمینان در سیستم های ذخیره سازی نوری یکی از اصلی ترین دلایلی استفاده از آنها است در حالیکه سیستم های ذخیره سازی پیشرفته زیادی در دسترس وجود دارد.

در این مقاله این ویژگی جذاب سیستم های ذخیره سازی نوری را بررسی می کنیم و نحوه رایت فایل ها روی CD و DVD در ویندوز 10 و 11 (که کاملا شبیه هستند) را توضیح خواهیم داد.

پیش نیازها

تنها چیزی که برای رایت فایل ها روی CD یا DVD نیاز دارید یک کامپیوتر با رایتر CD/DVD سازگار با ویندوز 10 یا 11 و یک دیسک خالی (CD/DVD) است.

مطمئن شوید که یک نوع دیسک مناسب را خریداری می کنید. به عنوان مثال ممکنه از سی دی که برای برای رایت فایل ها استفاده می کنید، نتوانید به عنوان DVD استفاده کنید و بالعکس. بنابراین مطمئن شوید که به دنبال چه چیزی هستید و یک نوع دیسک خالی مناسب براساس نیاز خود خریداری کنید.

آموزش ویدیویی (ویندوز 7)

 

نحوه رایت فایل های رسانه روی CD یا DVD

مرحله 1: رایتر دیسک کامپیوتر خود را باز کرده و دیسک خالی را در آن قرار دهید.

رایتر دیسک کامپیوتر خود را باز کرده و دیسک خالی را در آن قرار دهید.

مرحله 2: بلافاصله پس از قرار دادن دیسک خالی یک پیغام روی سیستم خود دریافت خواهید کرد. از شما می پرسد که می خواهید با دیسک چه کار کنید. روی آن کلیک کرده سپس روی گزینه Burn files to disc برای رایت فایل ها روی دیسک کلیک کنید.

روی گزینه Burn files to disc برای رایت فایل ها روی دیسک کلیک کنید.

اگر این پیغام را دریافت نکردید، کافیست به This PC بروید و سپس روی درایو نشان دهنده CD/DVD دوبار کلیک کنید.

یک پنجره باز خواهد شد و نام دیسک و نوع استفاده از آن را می پرسد (معمولا همون گزینه پیش فرض بهتره یا multimedia یا media یا dvd player.

۸ تا از بهترین نرم افزارهای بهینه ساز و افزایش سرعت کامپیوتر و لپ تاب ویندوزی

مرحله 3: نام دیسک را در قسمت name در بالا وارد کنید. عنوان دیسک می تواند حداکثر 16 کاراکتر داشته باشد. سپس گزینه With a CD/DVD player را از پایین پنجره انتخاب کنید.

گزینه With a CD/DVD player را از پایین پنجره انتخاب کنید

مرحله 4: به پوشه حاوی فایل های رسانه ای مورد نظر برای رایت بروید و آنها را انتخاب کنید. برای انتخاب همه فایل ها می توانید از کلیدهای میانبر Ctrl + A روی صفحه کلید استفاده کنید. سپس با فشار دادن کلیدهای Ctrl + C آنها را کپی کنید یا کلیک راست و copy بزنید.

کپی فایل های مورد نظر برای رایت

مرحله 5: به پنجره رایت برگردید و فایل های کپی شده را روی دیسک جایگذاری (paste) کنید. می توانید این کار را با فشار دادن کلیدهای Ctrl + V انجام دهید یا کلیک راست و Paste.

پیست کردن فایل های مورد نظر در پنجره رایت

مرحله 6: هنوز فایل ها رایت نشده اند بلکه نشان می دهد که آماده رایت هستند. برای رایت به تب Manage از Drive tools در بالای پنجره بروید.

به تب Manage از Drive tools در بالای پنجره بروید.

مرحله 7: در زیر تب Manage قسمت Finish burning با یک آیکون دایره ای قرمز رنگ نشان داده شده است. روی Finish burning  کلیک کنید.

مرحله 8: یک کادر جدید باز می شود. برای ویرایش دوباره دیسک می توانید عنوان دیسک و همچنین سرعت رایت را نیز از اینجا تنظیم کنید. در غیر اینصورت آنها را همانطور بگذارید. تنظیمات پیشفرض مشکلی ندارد. روی Next در پایین سمت راست پنجره کلیک کنید تا فرآیند رایت فایل ها روی درایو شروع شود.

روی Next در پایین سمت راست پنجره کلیک کنید

مرحله 9: براساس اندازه فایل ها ممکنه فرایند رایت چند دقیقه طول بکشد. پس از اتمام روی دکمه Finish در گوشه سمت راست پایین کادر کلیک کنید.

پس از اتمام روی دکمه Finish در گوشه سمت راست پایین کادر کلیک کنید.

پنجره بسته می شود و دیسک آماده استفاده می باشد. با استفاده از این روش می توانید فایل های موزیک، عکس و فیلم را روی CD یا DVD رایت کنید.

آموزش تصویری و کامل کار با نرو (برنامه رایت سی دی) بهمراه فیلم آموزشی

نحوه رایت فایل های Iso روی CD/DVD

فایل های Iso کمی متفاوتتر از سایر فایل های رسانه ای می باشند. یک فایل ایمیج iso یک کپی فشرده از یک CD یا DVD است. این نوع فایل ها بیشتر برای توزیع نرم افزار، بازی ها و سایر فایل های رسانه ای با اندازه های خیلی بزرگ استفاده می شوند. مانند فایل های رسانه ای فایل های iso نیز می توانند روی CD یا DVD رایت شوند، مثل مواردی که از اینترنت دانلود می کنید. در ادامه نحوه رایت فایل های Iso را روی CD یا DVD توضیح می دهیم.

مرحله 1: رایت فایل های iso برخلاف فایل های رسانه ای بسیار ساده تر است. به همین دلیل فایل های iso به طور گسترده برای توزیع فایل های بزرگ استفاده می شود. یک CD یا DVD خالی را در رایتر کامپیوتر خود قرار دهید و آن را ببندید.

رایت فایل های Iso روی CD/DVD

مرحله 2: در صورت باز شدن هرگونه پیغامی آن را نادیده بگیرید. همچنین در صورت باز شدن هر پنجره ای آن را ببندید.

بستن پنجره و اعلان های باز شده

مرحله 3: به فایل iso برای رایت بروید. سپس با کلیک روی فایل iso آن را انتخاب کنید.

فایل iso آن را انتخاب کنید.

مرحله 4: پس از انتخاب فایل روی تب Manage در زیر ابزار Disc image tools در گوشه سمت چپ- بالای پنجره کلیک کنید.

مرحله 5: در تب Manage دو گزینه مشاهده خواهید کرد. روی Burn کلیک کنید، یک پنجره باز می شود.

مرحله 6: اگر فقط یک درایو CD/DVD RW روی کامپیوتر خود دارید، همان به طور خودکار به عنوان رایتر در گزینه Disc burner انتخاب شده است.

اما چندین درایو CD/DVD RW وجود داشته باشد، درایو CD/DVD RW حاوی دیسک خالی را به عنوان رایتر از بین گزینه های Disc burner انتخاب کنید.

درایو CD/DVD RW حاوی دیسک خالی را به عنوان رایتر از بین گزینه های Disc burner انتخاب کنید.

مرحله 7: برای بررسی اینکه آیا فرآیند رایت به درستی کامل شده است، تیک گزینه Verify disc after burning را بزنید. توجه داشته باشید که با فعال کردن این گزینه فرایند رایت کمی بیشتر طول می کشد. بنابراین اگر عجله دارید آن را نادیده بگیرید.

تیک گزینه Verify disc after burning را بزنید.

مرحله 8: سپس روی Burn در گوشه پایین- سمت چپ پنجره کلیک کرده و منتظر بمانید.

روی Burn در گوشه پایین- سمت چپ پنجره کلیک کرده و منتظر بمانید.

مرحله 9: پس از کامل شده فرآیند رایت روی دکمه Close کلیک کنید تا فرآیند آن به پایان برسد.

در نهایت فایل iso با موفقیت در CD یا DVD رایت شده است.

آموزش تصویری رایت CD یا DVD در ویندوز ۷ (بدون هیچ نرم افزاری)

امیدواریم یک تصویر کامل از نحوه رایت فایل ها در درایو CD/DVD پیدا کرده باشید. همانطور که دیدیم برای رایت فایل ها روی CD یا DVD در ویندوز 10 به هیچگونه نرم افزاری نیاز ندارید. حتما از نوع دیسک مناسب براساس هدف خود استفاده می کنید. در غیر این صورت ممکنه نتوانید از فایل های رایت شده به خوبی استفاده کنید.

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا