آموزش رایگان کتیا (تصویری)

چگونه بلوتوث را فعال و با آن کار کنیم؟ (ویندوز 10 و 11)

این روزها بیشتر دستگاه های تلفن همراه دارای بلوتوث هستند. اگر یک لپ تاپ مدرن با ویندوز ۱۰ و 11 معقول دارید، پس بلوتوث دارد. اگر رایانه رومیزی دارید، ممکن است بلوتوث داشته باشد یا نداشته باشد، اما در صورت تمایل می توانید همیشه آن را به سیستم خود اضافه کنید. با فرض این که شما با سیستم خود به بلوتوث دسترسی دارید، در این قسمت از سایت نحوه روشن کردن آن و تنظیمات را به شما خواهیم گفت.

فعال کردن بلوتوث در ویندوز ۱۰ و ویندوز 11

برای اتصال یک دستگاه به رایانه، باید مطمئن شوید که بلوتوث فعال است. برای انجام این کار، با ضربه زدن به Win + I ، برنامه تنظیمات خود را باز کنید و سپس روی “دستگاه ها ” کلیک کنید.

بر روی گزینه دستگاه ها یا devices در تنظیمات کلیک کنید.

در صفحه دستگاه ها، “Bluetooth و سایر دستگاه ها ” را در سمت چپ انتخاب کنید و در سمت راست، مطمئن شوید که بلوتوث روشن شده است.

فعال کردن بلوتوث
از طرف دیگر، می توانید بلوتوث را با باز کردن مرکز اکشن سنتر خاموش و روشن کنید (روی Win + A بزنید یا روی نماد Action Center روی سیستم کلیک کنید). در این جا می توانید بلوتوث را از پنل Quick Actions فعال کنید. بسته به نحوه پیکربندی موارد شما، قرار گرفتن نماد بلوتوث ممکن است در یک سیستم نسبت به سیستم دیگر متفاوت باشد.

فعال و غیر فعال کردن بلوتوث در قسمت اکشن سنتر
جفت کردن دستگاه بلوتوث (اتصال دو دستگاه)

اکنون که بلوتوث روشن است، کمی جلو بروید و دستگاه مورد نظر خود را جفت کنید و آن را در حالت Pairing Mode یا Discovery Mode قرار دهید.

در رایانه شخصی شما، دستگاه باید در لیست سایر دستگاه ها در پنجره تنظیمات ظاهر شوند. بر روی دستگاه کلیک کرده و بر روی دکمه “جفت” کلیک کنید.

جفت کردن دستگاه بلوتوث در ویندوز

بسته به نوع دستگاهی که وصل می کنید، ممکن است یک پنجره تأیید در هر دو دستگاه ظاهر شود و از شما بپرسد آیا می خواهید دستگاه را جفت کنید؟ در این جا من تلفن خود را به رایانه شخصی خود وصل کردم و این پنجره به وجود آمد که مانع از اتصال هر کسی به رایانه خواهد شد. تأیید کنید که پین یکسان است و سپس بر روی دکمه “بله” کلیک نمایید.

مرحله تایید پین در جفت کردن دو دستگاه با بلوتوث
جفت شدن دستگاهی که به صورت خودکار نمایش داده نمی شود.

اگر به دلایلی دستگاه شما در زیر ظاهر نمی شود، روی دکمه “افزودن بلوتوث یا دستگاه دیگر” واقع در بالای پنجره تنظیمات کلیک کنید.

افزودن بلوتوث یا دستگاه دیگر در ویندوز
بعد نوع دستگاهی که می خواهید به آن وصل شوید را انتخاب کنید.

add divice
از لیست دستگاه های موجود، یکی که می خواهید اتصال برقرار کنید را انتخاب کنید.

انتخاب دستگاه مورد نظر در Add a device
این کار باید شما را به همان روال جفت سازی که در بخش قبلی درباره آن صحبت کردیم، سوق دهد.

استفاده از دستگاه بلوتوث برای ارسال و دریافت فایل ها

اکنون که دستگاه شما به رایانه شخصی شما وصل شده است، می توانید از اتصال بی سیم که اکنون تنظیم کرده اید، استفاده کنید. این کار باید اتوماتیک باشد. اگر مثلاً یک جفت هدفون بلوتوث را وصل کرده اید، ویندوز باید آنها را سریعاً به عنوان دستگاه پخش تشخیص دهد.

اگر تلفن یا دستگاهی دارید که توانایی ارسال و دریافت فایل را به شما متصل کرده است، می توانید عملکرد صفحه انتقال فایل بلوتوث را از صفحه تنظیمات بلوتوث راه اندازی کنید. به پایین بروید و روی پیوند “ارسال یا دریافت فایل ها از طریق بلوتوث” کلیک کنید.

send or receive files via bluetooth
آیا می خواهید پرونده ها را ارسال یا دریافت کنید؟ پس در پنجره انتقال، فایل بلوتوث را انتخاب نمایید.

transfer files using bluetooth

فیلم کوتاه آموزش کامل کار با بلوتوث ویندوز ۱۰

 

بسیار کاربردی برای ویندوز

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا