آموزش یوتیوب

آموزش ساخت کانال در یوتیوب + نکات مهم برای موفقیت در آن

یوتیوب یک شبکه ویدئویی زیر نظر گوگل است که میلیارد ها مخاطب دارد و تقریباً یک سوم از همه افرادی که از اینترنت استفاده می کنند ، مخاطب یوتیوب هستند و هر روز صد ها میلیون ساعت ویدئو توسط افراد در یوتیوب دیده می‌ شود و میلیارد ها بازدید می خورد.

چیزی که جالب است، این است که فقط ۹ درصد از تجارت های کوچک در آمریکا به طور فعال از یوتیوب استفاده می کنند‌ به همین دلیل این پلتفرم در کل جهان مخاطبان بسیار زیادی دارد.

بنابراین چرا تجارت ها روی یوتیوب به عنوان بخشی از استراتژی رسانه اجتماعی سرمایه گذاری نمی کنند؟ به طور خلاصه می توان گفت زیرا ساخت ویدئو سخت تر از پست های نوشتاری و تصویری است. یا حداقل درک ما از این مسئله این گونه است.

اما شاید در حقیقت ساخت ویدئو راحت تر و ارزان تر هم باشد. به همین دلیل فرصت های زیادی برای تجارت در یوتیوب وجود دارد. اگر در مورد این که در یوتیوب شروع به کار کنید، شک دارید بهتر است که در این مقاله ما را همراهی کنید.

چگونه یک کانال یوتیوب بسازیم؟

ساخت کانال یوتیوب با استفاده از حساب گوگل

اگر یک حساب کاربری گوگل دارید، می توانید کامنت‌ ها را روی محتوای یوتیوب ببینید و آن ها را به اشتراک بگذارید. اگر چه حساب های گوگل به طور اتوماتیک کانال های یوتیوب را ایجاد نمی‌ کنند، اما برای داشتن یک کانال جدید در یوتیوب کافی است یک فرآیند ساده و سریع زیر را طی کنید.

۱- وارد یوتیوب شوید و ثبت نام کنید.

وارد سایت یوتیوب شوید. روی ثبت نام یا sign in در قسمت گوشه سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.

وارد حساب گوگل شوید که دوست دارید از طریق آن کانال یوتیوب بسازید.

google-account

۲- وارد تنظیمات یوتیوب شوید.

در گوشه سمت راست و بالای صفحه روی آیکون پروفایل کلیک کنید و سپس وارد تنظیمات یا setting شوید.

۳- کانال خود را ایجاد کنید.

زیر تنظیمات گزینه ایجاد کانال یا create a channel را مشاهده می کنید. روی این لینک کلیک کنید.

create-a-youtube-channel

اکنون در این قسمت یک گزینه خواهید داشت که می توانید از طریق آن کانال شخصی را بسازید و یا یک کانالی با استفاده از اسم یک تجارت با یک نام دیگر ایجاد کنید. مثلاً برای این قسمت ما گزینه تجاری را انتخاب کردیم :

youtube-channel

اکنون زمان انتخاب نام کانال و یک دسته بندی است. گزینه های در دسترس برای کانال شامل موارد زیر است:

  • نام محصول یا برند
  • نام سازمان یا نام کمپانی
  • نام هنر، سرگرمی یاورزش
  • غیره

youtube-channel-name

نکته : صفحه گوگل پلاس جدید می‌ تواند برای برند شما نیز ساخته شود.

تبریک!  یک کانال یوتیوب ایجاد کردید.

youtube-channel-complete

حال باید همه اطلاعات را پر کنید و یک مقداری ترفند هنری روی کانال خود بزنید تا صفحه شما جذاب تر به نظر برسد.

چگونه بدون داشتن حساب گوگل یک کانال یوتیوب ایجاد کنیم؟

اگر هم اکنون حساب گوگل ندارید، باید قبل از شروع به ساخت کانال یوتیوب، یک حساب گوگل بسازید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید :

۱-وارد سایت یوتیوب شوید.

۲-روی ثبت نام یا sign in کلیک کنید.

۳-اکنون گزینه ایجاد حساب گوگل یا create a Google account را انتخاب کنید.

۴-مراحل ساخت حساب گوگل را دنبال کنید.

اکنون حساب گوگل به طور کامل تنظیم شده و می توانید مراحل بالا را برای ساخت کانال یوتیوب دنبال کنید.

چگونه کانال یوتیوب را هنری کنیم؟

بخش هنری کانال یوتیوب لزوماً یک ورژن از یوتیوب است که مانند فیسبوک عکس هایی برای کاور دارد. ویژگی‌ های هنری کانال در یک مکان برجسته‌ ای در کانال یوتیوب به معنای این است که برای منحصر به فرد بودن بسیار لازم و ضروری است تا بتوانید در مورد شخصیت خود یا چیزهای بیشتری در مورد برند به مخاطبان خود ارائه دهید.

در این قسمت نمونه ای از یک کانال هنری یوتیوب Gary Vaynerchuk را به شما نشان می دهیم:

گاری یک سخنران معروف در کنفرانس ها است . او چیزی را که در مورد مارکتینگ و ساخت بیزینس های بزرگ می‌ داند را با مخاطبانش به اشتراک می‌ گذارد همین موضوع را در عکس‌ کاور هم انعکاس داده است که در حال سخنرانی کردن است و نشان می‌ دهد که در یک محفل بسیار بزرگ قرار دارد.

نام برند او به نام @garyvee به مخاطبان کمک می کند تا او را بشناسند و همچنین روی کانال های اجتماعی دیگر و پلتفرم های مختلف، او را شناسایی کنند‌.

در این قسمت چیزهایی که برای ساخت یک کانال هنری در یوتیوب باید بدانید را به شما معرفی می کنیم…

بهترین سایز ها برای کانال های هنری یوتیوب

بهترین مکان برای شروع ایجاد ویژگی هنری کانال، این است که از یک سایز مناسب عکس استفاده کنید که بتواند روی دستگاه‌ های مختلف کاملاً متناسب باشد . برای این که بهترین نتیجه را بگیرید، پیشنهاد می دهیم که یک عکس جداگانه با پیکسل ۲۵۶۰ × ۱۴۴۰ آپلود کنید.

  • پهنای حداقلی: ۲۰۴۸ × ۱۱۵۲ پیکسل یک اندازه مناسب است و به گونه ای است که عکس، متن و لوگو ها هیچ گاه بریده نمی شوند ؛ حتی زمانی که در دستگاه‌ های مختلف نمایش داده شوند.
  • پهنای حداکثری : ۲۵۶۰ × ۴۲۳ پیکسل. این هم یک ناحیه امن محسوب می شود که همیشه قابل رویت خواهد بود. البته این که هر جایی از نواحی عکس کاملا مشخص باشد یا نه، بستگی به سایز مرورگر بازدید کننده دارد.
  • سایز فایل: ۴ مگابایت یا کم تر پیشنهاد می شود.

یوتیوب همچنین فرمت های PSD و PNG را پیشنهاد می‌ کند تا بتوانید بهترین صفحه آرایی را برای کانال در پلتفرم های مختلف داشته باشید .

channel-art-template-fireworks

این جا هم یک نمونه از چیزی است که خود من برای بعد هنری کانال خود در حساب یوتیوب ایجاد کردم.

و در این قسمت هم نشان دادم که این عکس در زمان های مختلف چگونه به نظر می رسد:

channel-art

۲ تا از بهترین راهکارها برای بعد هنری کانال یوتیوب

۱- مطمئن شوید که هر متن و لوگو در ناحیه امن باشد.

متن و لوگو داخل فضای امن در یک فضای ۱۵۴۶ × ۴۲۳ پیکسل در مرکز کانال یوتیوب قرار دارد. اینجا قسمتی است که هنگامی که کانال روی صفحه دسکتاپ نمایش داده می شود، قابل رویت خواهد بود.

دقت کنید که هر گونه اطلاعات مهم مثل برند، متن، قسمت های تگ شده و تصاویر کلیدی باید در این فضا باشند و همیشه به عنوان بخشی از کانال نشان داده شود.

۲- لینک های کانال را در نظر بگیرید

یوتیوب شما را قادر می‌ سازد تا لینک ها را به کانال اضافه کنید که این گزینه ها در قسمت پایین و سمت راست کانال دیده می شود. مثلاً آن را در قسمت پایین و سمت راست کاور کانال در زیر می بینید:

channel-links

زمانی که قسمت هنری کانال را ایجاد می کنید ، بسیار مهم است که در مورد فضایی که این لینک ها قرار گرفته اند، دقت کنید و مطمئن شوید که هیچ چیز مهمی مانند لوگو در دیزاین گم نشده است .

چگونه کانال یوتیوب را کمی هنری تر کنیم؟

اگر به تازگی کانال یوتیوب ایجاد کرده‌ اید ، قطعاً متوجه شده‌ اید که قسمت هنری کانال خالی است‌.

blank-channel-art

زمانی که روی این لینک کلیک می کنید، یک پنجره باز می شود که گزینه هایی را برای آپلود هنر شخصی خودتان در کانال در اختیار قرار می دهد. اگر مایل هستید، می توانید گزینه های مختلف در این قسمت را از گالری انتخاب کنید و یکی از عکس ها را از گوگل پلاس آپلود کنید.

upload-channel-art

تنظیم برش

زمانی که قسمت هنری کانال را آپلود کردید ، یوتیوب به شما اجازه می دهد که برش های عکس را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که همه چیز خطوط منظم و صحیحی دارند.‌

ابزارهای کامل را برای ساخت برند را امتحان کنید.

در این قسمت ابزارهای کامل شبکه اجتماعی را ساخته ایم که به برندهای مدرن کمک می کند تا آگاهی، انگیزه و فروش را بالا ببرد.

این صفحه برش داده شده برای بررسی چگونگی به نظر رسیدن طراحی روی پلتفرم های مختلف مناسب است. این بخش در قسمت وسط نشان می دهد محتوایی که قرار است روی دسکتاپ یا موبایل نمایش داده شود، چگونه تصاویر را نشان می دهد . همچنین برای نمایش آن روی صفحه تلویزیون هم نشان داده است.

art-adjust-crop

زمانی که از کاور و ظاهر هنری صفحه راضی بودید، روی گزینه انتخاب یا select کلیک کنید تا این عکس به کانال شما اضافه شده و ذخیره شود.

تغییر قسمت هنری کانال

اگر هم اکنون این قسمت را انجام داده اید و می خواهید آن را آپدیت کنید، وارد صفحه خانه کانال یا homepage شوید. از این جا با موس به سمت کاور بروید. سپس یک گزینه کوچک مربوط به ویرایش در گوشه سمت راست و بالا مشاهده خواهید کرد .

زمانی که روی این آیکون کلیک کنید، می توانید تصویر کانال را آپدیت کنید.

چگونه آیکون کانال را اضافه کنیم؟

همچنین هر کانال فضایی برای آیکون پروفایل دارد. آیکون پروفایل بنر کانال را نشان می دهد. این یک آیکون است که کنار ویدئو و کانال یوتیوب برای تماشای صفحات قرار گرفته است. نکته کلیدی در این قسمت این است که می‌ توانید مواردی را انتخاب کنید که حتی با رزولوشن بسیار پایین هم خوب ظاهر شوند. بسیاری از برندها برای لوگو از این قسمت استفاده می‌ کنند.

آیکون کانال شما باید ۸۰۰ × ۸۰۰ پیکسل باشد و یکی از فرمت های زیر را داشته باشد: فایل JPG، GIF، BMP یا PNG ( بدون گیف های متحرک )

برای آپدیت کردن آیکون کانال وارد صفحه خانه یاهوم پیج کانال شوید و سپس آیکون کنونی کانال را تا جایی انتخاب کنید که به آیکون ویرایش یا Edit برسید. سپس روی آن کلیک کنید. در این قسمت قادر خواهید بود یک آیکون جدید آپلود کنید.

edit-channel-ico

۵ روش برای ارتقای کانال

۱- بهینه سازی توضیحات

فضایی را بر روی کانال در اختیار قرار می دهد که بتوانید مقدار کمی در مورد برند و محتوایی که قرار است برند را به اشتراک بگذارید، بنویسید. این توضیحات تا هزار حرف می توانند نوشته شوند‌. بنابراین فضای کمی برای خلاق بودن دارید.

اگر در این قسمت بخواهید متن را کپی کنید ، چیزی روی صفحه کانال ظاهر نخواهد شد. این متن توسط موتورهای جستجو فهرست می شود و می تواند به عنوان یک دسته بندی پیشنهادی در کانال یوتیوب در قسمت ویژگی ها قرار بگیرد. راه حل مناسب این است که کلمات کلیدی مرتبط و CTA ها را داخل خطوط باز توضیحات قرار دهید.

۲- لینک ها را به کانال اضافه کنید.

channel-links

به طور خلاصه قبلا اشاره کردیم که لینک های کانال چگونه هستند. من عاشق این هستم که این موضوع را با شما به اشتراک بگذارم که چگونه این لینک ها را با چهار راهکار سریع اضافه کنید:

۱- مرحله اول این است که وارد صفحه خانه یا homepage کانال شوید و روی آیکون cog کلیک کنید که کنار حساب مشترک یا subscriber قرار دارد.

settings-icon

۲- در مرحله بعد یک جعبه مربوط به تنظیمات کانال را مشاهده خواهید کرد که در این قسمت باید روی گزینه برچسب زده شده ” شخصی سازی صفحه آرایی کانال ” یا “Customize the layout of your channel” کلیک کنید.

channel-options

۳- اکنون قادر خواهید بود قسمت های شخصی سازی شده روی کانال را مشاهده کنید. به هوم پیج کانال برگردید. اکنون گزینه ‌ای به نام ویرایش لینک ها یا Edit links را زیر منوی تنظیمات مشاهده خواهید کرد.

edit-links

۴- روی ویرایش لینک ها کلیک کنید. سپس می توانید وارد بخش درباره یا About کانال خود شوید. در این قسمت گزینه ای برای اضافه کردن لینک ها در اختیار خواهید داشت و می توانید انتخاب کنید که چند عدد لینک روی قسمت کاور نمایش داده شوند.

edit-links

۳- تریلر و یا تبلیغ کانال را اضافه کنید

هم زمان که بازدید کننده ها وارد کانال می شوند ، قطعاً دوست دارید که تصویری از محتوای موجود در کانال خود را در قسمت کامل به آن ها نشان دهید تا آن ها را ترغیب به دنبال کردن صفحه و ویدیو ها کند.

یک تریلر کانال، بهترین راه برای انجام این کار است که کاملا مرتبط با موضوع و کوتاه باشد. همچنین می‌ تواند یک راه عالی برای معرفی محتوا به افراد دیگر باشد.

تریلر کانال باید توجه افراد را به خوبی جلب کند و بتواند نوع محتوای ایجاد شده در یوتیوب را به خوبی ارائه دهد. بسیار مهم است در مورد توضیحاتی که به ویدیو خود اضافه می کنید، خوب فکر کنید تا بتوانید ویژگی برجسته ای را در قسمت هوم پیج کانال نشان دهید. این تریلر ها فقط برای افرادی قابل رویت هست که هنوز کانال شما را سابسکرایب یا دنبال نکرده اند.

۴- جزئیات محتوا را اضافه کنید. ( آدرس ایمیل )

اگر از یوتیوب به عنوان یک بستر تجاری استفاده می کنید، بهترین راه این است جزئیات مخاطبانی که به کار شما علاقه مند هستند را بدانید. یوتیوب دارای بخشی برای هر پروفایل کانال است که می توانید جزئیات مربوط به لیست مخاطبین را وارد کنید.

این قسمت در زیربخش ” درباره کانال ” وجود دارد. برای پیدا کردن آن برای بار دوم وارد صفحه کانال شوید . روی درباره یا About از قسمت جهت یابی کلیک کنید و سپس کمی پایین بیایید تا به جزئیات یاDetails برسید. در این قسمت گزینه ای را می‌ بیننید که برای اشتراک گذازی آدرس ایمیل قرار داده شده است.

email-address

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا