به مدت محدود! اپلیکیشن "چرب زبان" با قیمت سال گذشته به فروش می رسد! (بهترین اپ آموزش زبان)

(اینجا کلیک کنید)
آموزش های متنوع دیگر

مدت زمان یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون

ظرف ۴۰ ساعت یک توسعه دهنده جدید باید بتواند اسکریپت های کاربردی اساسی را در پایتون بنویسد. این زمان برای یادگیری پایتون به شرح زیر است:

  • ۴ ساعت نصب پایتون و IDE
  • ۴ ساعت ایجاد یک اسکریپت “Hello World” و اجرای آن در کنسول IDE
  • ۸ ساعت یادگیری متغیرها، انواع داده و ورودی کنسول
  • ۸ ساعت یادگیری شرط ها
  • ۸ ساعت یادگیری حلقه ها
  • ۸ ساعت قرار دادن همه این موارد کنار هم برای نوشتن یک تابع

در اینجا قابلیت های میانی بیشتری وجود دارد که توسعه دهنده باید زمان بیشتری را برای یادگیری شروع به تسلط بر پایتون اختصاص دهد:

  • ساختارها و الگوریتم های داده
  • برنامه نویسی شی گرا برای حفظ حالت در برنامه
  • استفاده از کتابخانه استاندارد پایتون
  • ایجاد یک UI با PyQt / Tinker یا یک برنامه وب با Flask

با تمرین عملی مهارت های اساسی، یک توسعه دهنده جدید می تواند مفاهیم اصلی پایتون را که برای انجام کارهای اساسی در یک کار برنامه نویسی سطح ابتدایی مورد نیاز است، در مدت یک ماه بیاموزد.

یادگیری این مورد در پایتون سریع تر از یادگیری این مفاهیم در ++ C یا جاوا است زیرا اجرای مستقیم اسکریپت های پایتون بدون نیاز به کامپایل کد و چون نحو آن مانند انسان است، نوشتن کد را ساده تر می کند.

جزئیات بیشتر در مورد مدت زمان یادگیری پایتون

به طور معمول این مفاهیم برنامه نویسی در دانشگاه بیش از ۴ ماه در یک کلاس “مقدمه ای برای برنامه نویسی” در طول ترم اول مهندسی کامپیوتر تدریس می شود در حالی که کلاس های دیگری مانند طراحی دیجیتال و مدار منطقی را می گذرانید. افراد همچنین می توانند این موارد را در آموزشگاه های برنامه نویسی، بیاموزند. آموزشگاه های برنامه نویسی را می توان با هزینه متوسط با شرایط پذیرش آسان تر و بدون تعهد ۲ یا ۴ ساله دانشگاه مورد نیاز خود گرفت.

در آموزشگاه ها و برنامه نویسی دانشگاهی، برنامه نویسی جامع پایتون در عرض ۳-۴ ماه آموزش داده می شود. با آگاهی از عواملی که در یادگیری شما نقش دارند و با استفاده از نکاتی که در این مقاله توضیح داده شده است می توانید در نیمی از زمان پایتون را یاد بگیرید.

در این سطح شما می توانید بازی های متنی اساسی مانند دار بازی یا حدس عدد را بنویسید. همچنین باید بتوانید برنامه هایی مانند دفترچه آدرس یا ماشین حساب ایجاد کنید. در سطح بعدی افزودن ساختارهای داده و الگوریتم ها به برنامه تان، یکی دیگر از موانع یادگیری است که نیاز به چند ماه وقت دارد تا بتوانید به طور کامل آن ها را درک کنید. اما این باعث آسان شدن رشد و نگهداری برنامه ها می شود. برنامه های شما همچنین با یادگیری تکنیک های بهینه سازی کدگذاری سریع تر اجرا می شوند.

بهترین سایت برای یادگیری زبان برنامه نویسی

اما برای ایجاد برنامه های تحت وب به پیچیدگی گوگل، فیس بوک یا فناوری پیشرو در این وبلاگ و وردپرس، به موارد دیگری بیش از پایتون نیاز دارید. این امر به دانش اضافی در زمینه طراحی نرم افزار برنامه های توزیع شده، جاوا اسکریپت، پایگاه داده و همچنین چارچوب های یادگیری مانند Python flask، sql-alchemy و Python’s AWS client BOTO برای ایجاد خدمات ابری نیاز دارد. هر یک از این ها زمانی برای یادگیری خواهد داشت اما تلاش برای تسلط بر انواع فن آوری ها و مهارت ها شما را بیشتر به توسعه دهنده نرم افزار تبدیل می کند.

بنابراین همانطور که می بینید قبل از پاسخ به این سوال که یادگیری برنامه نویسی پایتون چه مدت طول می کشد، باید عوامل زیادی را بررسی کرد. همچنین این احتمال وجود دارد که بسته به اهداف شما، برای همه سوالات پاسخ یکسانی نداشته باشید، از جمله اینکه آیا می خواهید برنامه نویسی اولیه را یاد بگیرید، به عنوان یک فریلنسر فعالیت کنید، به یک استاد توسعه پایتون و نرم افزار تبدیل شوید، یا فقط مهارت های خود را ارتقا دهید.

با این حال اگرچه پاسخ به سوال اصلی ممکن است از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت باشد، اما یک واقعیت مشخص این است که برای شروع کار در پایتون به سال های طولانی مطالعه نیاز نیست. بنابراین، آرام باشید و عواملی را که در مدت زمان یادگیری پایتون و روش های یادگیری سریع پایتون با کنترل اهداف و تمرکز شما تأثیر می گذارد، بیشتر دنبال کنید.

عوامل مدت زمان یادگیری پایتون

عوامل اصلی مدت زمان یادگیری برنامه نویسی پایتون عبارتند از:

هدف یادگیری

هدفی که یک توسعه دهنده از آن برای یادگیری برنامه نویسی پایتون استفاده می کند، تعیین کننده مهم مدت و سطح بالقوه موفقیت وی است. آیا پایتون را یاد می گیرید تا بتوانید برنامه های اساسی را بنویسید و درک کنید؟ آیا می خواهید عمیق تر شوید و در یک زمینه تخصصی کار کنید که بتوان با آن کسب درآمد کرد؟ پاسخ شما حرف های زیادی برای گفتن دارد.

دانستن دلیل به شما این امکان را می دهد تا با ارائه هدف واضح و کمک به تمرکز بر روی آن، مدت زمان لازم برای رسیدن به هر هدفی را کاهش دهید. در کتاب اثر مرکب، دارن هاردی وقتی این مفهوم را با داستان چوب موازنه تقویت کرد، تأثیر عمیقی بر ما گذاشت. وی گفت: هر کسی می تواند از یک چوب موازنه ی وسیع عبور کند، زمانی که چند اینچ از زمین فاصله دارد. اما وقتی با بالا بردن چوب موازنه ۵۰ فوت در هوا و بین دو ساختمان، آن کار را چالش برانگیزتر کنید، بیشتر افراد دیگر به دلیل خطر شکست قادر به انجام این کار نخواهند بود یا انگیزه ای حتی برای امتحان آن ندارند. اما اگر در یک سمت ساختمان در آتش سوزی باشد و در سمت دیگر یکی از اعضای خانواده زخمی شده باشد، اکنون دلیل بسیار بهتری برای رسیدن به طرف دیگر دارید.

چالش برانگیزترین اهداف خود را به عنوان چوب موازنه که باید از آن عبور کنید، تصور کنید و دلیل آن را در سمت دیگر آن قرار دهید. حتی اگر از چوب موازنه ی خود بیفتید، به آن اندازه شدید نیست که در ارتفاع ۵۰ فوت از آن سقوط کنید. نگران نباشید، دوباره روی اهداف خود متمرکز شوید و تلاش کنید تا به اهداف خود برسید.

سرعت یادگیری

سرعت یادگیری

به طور کلی سرعت یادگیری افراد از فردی به فرد دیگر متفاوت است. سرعت درک ما از دانش جدید در همان سطح نیست. علاوه بر این، زمینه یادگیری تمرکز نقشی در سرعت یادگیری دارد، زیرا برخی از افراد در برخی زمینه ها سریع یاد می گیرند اما در برخی دیگر کند هستند. این یک مورد تعیین کننده بسیار مهم در مورد زمان صرف شده برای یادگیری پایتون است زیرا تلاش برای مقایسه خود با یک یادگیرنده سریع در صورت عدم موفقیت، باعث ناامیدی می شود و یادگیری شما را با مشکل مواجه می کند.

مدت زمانی که برای تسلط بر پایتون توسط هر یک از این دسته های یادگیرنده صرف می شود، قطعاً یکی با دیگری متفاوت خواهد بود. فکر می کنید به کدام دسته از زبان آموزان تعلق دارید؟ صادقانه بودن نسبت به سرعت یادگیری خود به شما کمک می کند تا اهداف قابل دستیابی و واقعی تری را تعیین کنید و خود را از مقایسه با دیگران دور نگه دارید.

شغل برنامه نویسی در آلمان (۵ شهر برتر)

از مقایسه خود با دیگران خودداری کنید و سعی کنید خود را در برابر معیار قابل اندازه گیری که در گذشته بدست آورده اید، بهبود ببخشید. سرعت دستیابی به اهداف شخصی یا فراتر رفتن از آن ها سرعت یادگیری شما را تعیین می کند. این می تواند با تمرین عملی و موفقیت های شخصی تسریع شود. در ابتدای هفته اهداف خود را تعیین کنید و هر هفته پیشرفت خود را در این زمینه بررسی کرده تا سرعت و سطح تمرکز خود را ارزیابی کنید. آیا دلیل نرسیدن به اهداف خود حواس پرتی بود؟ در این صورت، روش هایی پیدا کنید تا حواس پرتی را کنار بگذارید و روند یادگیری خود را در اولویت قرار دهید.

حتی اگر سرعت یادگیری کمتری داشته باشید، در بسیاری از مواقع روند یادگیری مانند قطار باری است که مدتی طول می کشد تا حرکت کند، اما با ادامه کار نمی توانید جلوی آن را بگیرید. شما فقط باید یک ذهنیت قوی “فکر می کنم می توانم” داشته باشید.

تعهد به یادگیری

تعهد به یادگیری

برنامه نویسی نیاز به زمان، توجه و ثبات دارد. همه این ها شاخه های تعهد است. مقدار زمان و کیفیت توجه به یادگیری پایتون نیز تا حدود زیادی حکایت از تسلط بر عمل دارد. این واقعیت نه تنها در مورد پایتون بلکه در سایر زبان های برنامه نویسی نیز صادق است. نکته ای در مورد برنامه نویسی این است که، بعد از چند روز وقفه در فرایند یادگیری، نیاز به مرور کامل دانش قبلی حس می شود. هنر کد نویسی به راحتی از حافظه انسان فرار می کند. بنابراین، تمرین مداوم مهم است.

بیشتر مشکلاتی که در عدم تعهد برای یادگیری بوجود می آیند می توانند ناشی از ترس از عدم رسیدن به اهداف بزرگ یا نبود دلیل کافی برای رسیدن به هدف باشد که منجر به عدم اولویت مطالعه یا کد نویسی شخصی می شود.

سطح پیشین برنامه نویسی

این عامل تعیین کننده مهم دیگری است که زمان لازم برای یادگیری پایتون را تعیین می کند. حتی اگر قبل از شروع یادگیری پایتون نیازی به داشتن سابقه برنامه نویسی نباشد، قطعاً نمی توان در همان چارچوب زمانی کسی که قبلاً دانش خوبی در مورد زبان برنامه نویسی دیگری مانند جاوا داشته است، تسلط پیدا کرد. جاوا اسکریپت، HTML ، CSS و غیره را یک تازه کار در برنامه نویسی ممکن است به مدت سه هفته یاد بگیرد، چیزی که شخصی با تسلط بر دانش قبلی در مدت یک هفته یاد می گیرد. بنابراین، پاسخی که در مورد مقوله ای که به آن تعلق دارید می دهید، شما را به پاسخ دادن به سوال اصلی نزدیک می کند.

اگر در برنامه نویسی تازه کار هستید، می توانید با غرق شدن در برنامه برنامه نویسی، مدت زمان لازم برای یادگیری برنامه را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. به ۱۰۰ روز چالش کد در توییتر بپیوندید، در گروه های برنامه نویسی مانند reddit’s r / learnprogramming فعال باشید، چالش های کد نویسی را در وب سایت هایی مانند leetcode انجام دهید و فیلم های کانال های برنامه نویسی را تماشا کنید.

مطالب یادگیری موجود

مطالب یادگیری موجود

مورد دیگر در زمان یادگیری پایتون، مطالب یادگیری موجود است. منابع مختلفی برای آموختن وجود دارد، به ویژه در این عصر و روزگار که جهان به یک دهکده جهانی تبدیل شده است. اینترنت با نسخه های نرم افزاری کتاب ها، فیلم ها و وب سایت های آموزشی کد نویسی زیادی وجود دارد، به همین دلیل کسب اطلاعات بیش از حد آسان است.

انتخاب هایی که از بین همه این منابع دانش انجام می دهید، زمان یادگیری را تعیین می کند. شخصی که فقط یک کتاب تصادفی را می خواند یا آموزش های یوتیوب را می بیند و با مطالب درگیر نمی شود، با همان سرعتی که شخصی وقت می گذارد و بهترین توصیه های کتاب را به دست می آورد، یادداشت برداری می کند و پروژه می سازد، یاد نمی گیرد.

شغل برنامه نویسی در آمریکا (همه نکات مهم)

نکته اصلی در اینجا این است که طبق گفته گوگل، مدیرعامل شرکت به طور متوسط ​​۶۰ کتاب در سال یا کمی بیشتر از یک کتاب در ماه می خواند. برای دستیابی به این مهم نیاز به تمرکز عالی، سرعت و توانایی بالای خواندن و کنار زدن حواس پرتی ها مانند نتفلیکس و بازی های ویدیویی است. اگر در زمینه کد نویسی و دستیابی به موقعیت شغلی مناسب جدی هستید، از تمام مطالب یادگیری که در دسترس دارید استفاده کنید.

هنگامی که از طریق یک کتاب یا آموزش برنامه نویسی کار می کنید، این کار را در مکانی ساکت و آرام انجام دهید که می توانید تمرکز خود را حفظ کنید و از مزاحمت های احتمالی مانند تلفن همراه، فیس بوک یا توییتر دور بمانید.

راهنمای کوتاه یادگیری سریع پایتون

اگر شخصی بتواند طبق این لیست پیش برود و روی آن تمرکز کند، می تواند طی دو تا چهار هفته بسیاری از توابع اصلی پایتون را بیاموزد.

۱- نصب و تنظیم پایتون

۲- نوشتن اسکریپت “Hello World” برای یادگیری نحوه اجرای برنامه و دیدن خروجی

۳- این کار را برای برنامه “حدس عدد” برای یادگیری نحوه ذخیره سازی ورودی در یک متغیر، ایجاد یک عدد تصادفی با وارد کردن تابع تصادفی از کتابخانه استاندارد پایتون و “if … else” ساده، گسترش دهید.

۴- یک کتاب آدرس ایجاد کنید که مخاطبین را در یک فایل بخواند و بنویسد. این کار به شما امکان می دهد با کار با کلاس “Person” اصول شی گرایی را یاد بگیرید.

۵- با استفاده از فریم ورک های TKinter یا PyQT، یک برنامه ساده ماشین حساب ایجاد کنید که دارای رابط کاربری گرافیکی باشد. از این طریق خواهید آموخت که چگونه برنامه های تعاملی جذاب بصری، کار با کتابخانه ها و تعامل با اجزای کاربر گرافیکی مانند دکمه هایی را که هنگام کلیک روی آن ها رویدادی رخ می دهد، ایجاد کنید.

برای گسترش این موضوع و آمادگی شغلی، ساختارهای اصلی داده ها و الگوریتم ها را بیاموزید و یک ماه دیگر را به تمرین کد نویسی در leetcode یا hacker rank اختصاص دهید.

نتیجه گیری

بنابراین، ما به پاسخ این سوال بزرگ بازگشتیم که یادگیری پایتون چه مدت طول می کشد؟ خب با تمام مواردی که تاکنون بحث شد، این فقط به یادگیرنده و اهدافش بستگی دارد. عوامل تعیین شده در بالا هنوز به توسعه دهنده پایتون وابسته هستند و اینکه چقدر خود را تحت فشار قرار می دهند تا از طریق تمرکز، اولویت بندی و تمرین سریع تر به اهداف برنامه نویسی خود برسند.

با این حال، در اینجا ایده ای وجود دارد که می تواند به هر فردی که این مقاله را می خواند کمک کند تا به یک پاسخ دقیق برسد اگر هر روز ۳ ساعت بگذارید و پایتون را با سرعت نسبی یاد می گیرید و تمرین می کنید، در عرض ۳ ماه، باید اصول را بدانید، اما شاید برای انجام کار کافی نیست. اگر در یک حوزه تخصص داشته باشید و دانش کافی از پایتون را برای یک کار کسب کنید، ممکن است ۴-۶ ماه یا بیشتر طول بکشد، در تعیین کننده هایی که در بالا ذکر شد. اگر می توانید تمام حواس پرتی ها را کنار بگذارید و روی راهنمای کوتاه برای یادگیری سریع پایتون تمرکز کنید، یک زبان آموز معمولی حتی می تواند در عرض ۴-۶ هفته پایتون را یاد بگیرد.

بهترین سایت برای یادگیری زبان برنامه نویسی

با تمام نکات بالا برای شما آرزوی موفقیت در رسیدن به تمام اهداف خود در یادگیری پایتون را داریم!

 

چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا