آموزش های متنوع دیگر

راهنمای خرید ظرفشویی بوش (و مدل های مختلف آن)

ماشین‌ های ظرفشویی بوش هم مثل سایر لوزام خانگی این برند فوق ‌العاده محبوب هستند. خط تولید بوش در طول سال ها پیشرفت زیادی کرده است، اما امروزه کامل ‌تر شده و محصولاتش را در رنگ ‌ها، دسته ‌ها و با ویژگی ‌های خاص ‌تری عرضه می ‌کند.

اما نکته ‌ای که هنگام خرید این محصولات توجه تان را جلب خواهد کرد، نام ‌های گیج ‌کننده آن ها است. برای مشتریان عادی، ماشین ‌های سری 500 بوش دقیقا مثل سری 800 هستند و با کد هایی مثل SHXM63WS5N وSHPM65W55N نام گذاری می ‌شوند. اما این نام‌گذاری ‌های دقیقا به چه معنا هستند و چرا اهمیت دارند؟

در ادامه این مقاله تفاوت‌ های بین سری ‌های ماشین ظرفشویی بوش و نحوه تشخیص آن ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

سری‌ های ماشین‌ ظرفشویی بوش

سری‌ های مختلف ماشین ظرفشویی بوش به ترتیب از سطح ساده تا پیشرفته عبارتند از: Ascenta، سری 100، سری 300 ، سری 500، سری 800، سری 800 پریمیوم و Benchmark هستند. سری 800 همواره در صدر فهرست بهترین ماشین‌ های ظرفشویی ما قرار دارد و SHPM88Z75N در حال حاضر سردمدار ماشین‌ های بوش است.

راهنمای خرید مایکروفر ال جی: نکات خرید و 3 مدل برتر

ویژگی ‌هایی که تمام ماشین ظرفشویی بوش دارند

همه ماشین ‌های ظرفشویی بوش چند ویژگی مشترک دارند: می ‌توان آن ‌ها را به صورت توکار نصب و با سطح کابینت ‌ها ترازشان کرد، همه آن ها دارای گواهی Energy-Star هستند و یک ظرف مخصوص برای قرص‌ های ظرفشویی دارند.

به ‌علاوه سری ‌های 300، 500، 800 و بنچمارک از سیستم موتور و پمپ یکسانی استفاده می ‌کنند.

تمام ماشین ظرفشویی 300، 500، 800 و بنچمارک (و همین طور برخی از مدل‌ هایAscenta ) مجهز به تکنولوژی RackMaticهستند. این قفسه قابل تنظیم دارای سه سطح ارتفاع و 9 حالت شیب است که به کاربران امکان می ‌دهد تا ظروف بلندتر را در قفسه پایین یا میانی قرار دهند.

بسیاری از ماشین‌ های ظرفشویی بوش، قفسه سومی هم دارند. این قفسه‌ های فوق‌العاده روان و متحرک، گذاشتن ظرف در ماشین ‌های ظرفشویی بوش را آسان ‌تر و تضمین می ‌کنند که همه چیز با حداقل چرخه شستشو تمیز ‌شود. این انعطاف ‌پذیری به شستشوی خود ماشین ظرفشویی هم کمک می ‌کند.

ماشین ‌هایی که پنل‌ کنترل مخفی دارند از ویژگی InfoLight بوش برخوردارند. کاری که InfoLight می‌ کند این است که نوری را روی زمین می ‌تاباند تا به شما اطلاع دهد که ماشین ظرفشویی در حال کار است. برخی از ماشین ظرفشویی ‌های سری بنچمارک دارای TimeLight هستند که زمان باقی‌ مانده واقعی را مقابل ماشین ظرفشویی و روی کف زمین نمایش می ‌دهد.

با این که میزان واقعی صدا با دسی بل ارائه‌ شده در مشخصات ماشین ‌های ظرفشویی بوش متفاوت است، اما به طور کلی همه آن ها کم سر و صدا هستند. در واقع، بوش بی‌ صداترین برند ماشین ظرفشویی موجود در بازار باشد.

7 بهترین مارک های جاروبرقی (و بهترین مدل هر برند در سال 2023)

ماشین ظرفشویی های بوش سری 800

ماشین ظرفشویی های بوش سری 800

سری 800 و سری 800 پریمیوم بهترین و محبوب ‌ترین سری ‌های بوش هستند که منطقی هم هست زیرا بیشترین تنوع و بزرگ ترین مجموعه از ماشین‌های قیمت مناسب را ارائه می ‌دهند.

قیمت ماشین ظرفشویی سری 800 و سری 800 پریمیوم از 1100 دلار تا 1700 دلار متغیر است. درجه‌ بندی صدای این مدل‌ ها هم پایین و در حد 39 دسی‌بل آمپر است.

اگر به دنبال استفاده از فناوری پیشرفته خشک کردن ظرف هستید، سری 800 مناسب شما است.

مدل ‌هایی مثل SHPM88Z75N از قدرت زئولیت استفاده می ‌کنند. زئولیت ماده‌ی معدنی است که می ‌تواند آب را به گرما تبدیل کند.

بر اساس تست ‌های به عمل آمده، فناوری زئولیت به خوبی کار می ‌کند و حتی می ‌تواند پلاستیک ‌ها را هم خشک کند.

مدل ‌های سری 500 هم هستند که صدای کم تر و چنگک ‌های تاشوی بیشتری دارند. مدل‌ های دارای کنترل مخفی، دکمه ‌های لمسی هم دارند.

قفسه سوم MyWay بوش فقط در برخی از ماشین ‌های ظرفشویی سری 800 و بنچمارک موجود است. این قفسه زاویه ‌دار است تا اقلام گودتری مثل کاسه‌ ها، کف ‌گیر و ملاقه و ظروف دسر را در خودش جای دهد. در قفسه دوم هم می‌ توان ظروف بلندتر را گذاشت.

ماشین ظرفشویی های سری 500 بوش

ماشین ظرفشویی های سری 500 بوش

سری 500 بوش با تنها پنج محصول قابل عرضه، کوچک ترین خط تولید این شرکت است. این محصولات دارای یک محفظه استیل، دو قفسه و درجه صدای 44 دسی ‌بل آمپر هستند. مدل‌ های این سری در رنگ ‌های مشکی، سفید و استیل موجود هستند.

با این که سری 55 از نظر امکانات معمولی ‌تر است، اما از قابلیت Precision Wash برخوردار است. این ویژگی از حسگر هایی برای نظارت بر آب استفاده می ‌کند تا ماشین ظرفشویی بتواند چرخه را در هر لحظه تنظیم کند و این اطمینان به وجود بیاید که همه چیز تمیز شده است.

ماشین ‌های رده 500 دارای AutoAir هم هستند. این قابلیت درب ماشین ظرفشویی را بعد از یک سیکل باز می ‌کند تا به تخلیه بخار و در نتیجه خشک شدن ظروف کمک کند.

قیمت مدل‌ های سری 500 از 1099 دلار برای مدل ‌های دسته‌ پاکتی (مثل SHPM65Z55N) تا 1149 دلار برای مدل‌ های دسته میله ‌ای متغیر است.

بشناسید: 4 بهترین مارک های یخچال برای خرید

ماشین ظرفشویی های سری 300 بوش

ماشین ظرفشویی های سری 300 بوش

سری 300 بوش در حال حاضر 17 ماشین ظرفشویی قابل عرضه دارد. هر کدام یک محفظه استیل و دو قفسه دارند. به استثنای مدل 18 اینچی ساخت آلمان، همه آن ها در کارولینای شمالی ساخته شده ‌اند.

قیمت فروش ماشین ظرفشویی سری 300 از 999 دلار تا 1099 دلار و درجه صدا از 44 تا 46 دسی‌بل آمپر متغیر است. مدل‌ های جدید همگی دارای قفسه‌ سوم و RackMatic هستند.

در سری ‌های 300، 800 و بنچمارک، مدل ‌هایی هستند که تصفیه آب داخلی دارند. اگر چه این مدل ‌ها قیمت کمی بالاتری دارند، اما می ‌توانند از ماندن لک روی ظروف شیشه ‌ای جلوگیری کنند.

ماشین ‌های ظرفشویی سری 300 با دو نوع مختلف دسته عرضه می ‌شوند: میله‌ای و پاکتی فرورفته. این سری ماشین داخل کابینتی یا پنل آماده هم دارد. مدل ‌های دارای دسته میله‌ای و کنترل‌ مخفی فقط از جنس استیل هستند. دستگیره برخی از مدل ‌ها هم اسکوپی طراحی شده است.

ماشین ظرفشویی های سری 100 بوش

ماشین ظرفشویی های سری 100 بوش

ماشین ظرفشویی ‌های سری 100 بوش نسبت به موارد قبلی سطح ابتدایی ‌تری دارند، اما این بدان معنا نیست که هیچ امکاناتی ندارند.

سری 100 قیمتی بین 549 تا 899 دلار دارد که مدل‌های گران قیمت آن از قابلیت‌ های RackMatic،InfoLight ،PrecisionWash ، PureDry و قفسه سوم برخوردار هستند. بیشترِ آن ها یک فضای داخلی از جنس استیل دارند. در حال حاضر تنها هفت مدل قابل عرضه در سری 100 وجود دارد.

صدای این ماشین ‌های ظرفشویی کمی بیشتر از مدل ‌های دیگر و حداکثر 50 دسی ‌بل آمپر است، اما در مقایسه با ماشین ظرف‌شویی معمولی باز هم کم است.

بهترین قیمت ها برای خرید: 7 بهترین سایت های خرید لوازم خانگی

ماشین ظرفشویی های بوش سری Ascenta

ماشین ظرفشویی های بوش سری Ascenta

مدل ‌های سری Ascenta رده‌ پایین ‌ترین ماشین ظرفشویی‌ ها هستند و قیمت شان از 549 تا 699 دلار متغیر است. به همین دلیل اکثر ویژگی‌ هایی که در سری ‌های دیگر بوش پیدا می‌ کنید را ندارد. محصولات این سری همگی در کارولینای شمالی تولید می ‌شوند.

برخلاف مدل ‌های رده بالاتر، ماشین ‌های ظرفشویی Ascenta دارای یک محفظه هیبریدی هستند، یعنی مخزن استیل ساخته شده در یک محفظه پلاستیکی قرار گرفته است. در حال حاضر چهار محصول در این سری وجود دارد که در رنگ‌ های مشکی، سفید و استیل موجود هستند.

درجه ‌بندی صدا از 46 تا 50 دسی ‌بل آمپر است که نسبت به سایر مدل ‌های بوش پرصداتر اما نسبت به بسیاری از رقبا کم صداتر است.

طراحی دستگیره اسکوپی خاص مدل ‌های Ascenta و البته برخی از مدل‌ های سری 300 است.

ماشین ظرفشویی های سری Benchmark بوش

ماشین ظرفشویی های سری Benchmark بوش

Benchmark بهترین خط تولید ماشین ظرفشویی بوش است. اکثر ماشین ‌های ظرفشویی بنچمارک ساخت آلمان هستند و تمام ویژگی‌ های سری 800 و بیشتر از آن مثل نورLED در فضای داخلی را دارند.

در ماشین ‌های ظرفشویی سری پنچمارک، از دسته ‌های مخفی یا نمایشگرهای LCD رنگی استفاده شده است و بسیاری از مدل ‌ها دارای تصفیه آب داخلی هستند. این ماشین ‌ها از نظر صدا هم به طرز حیرت ‌آوری بی‌ صدا است، طوری که نهایت درجه صدای شان 38 دسی‌بل آمپر است. این یعنی بی‌ صداترین ماشین‌ ظرفشویی که در بازار وجود دارد.

البته قیمت ‌ها به میزان لوکس بودن محصول بستگی دارد. در حال حاضر تنها پنج مدل بنچمارک وجود دارد که قیمت شان از 1799 تا 2299 دلار متغیر است. این مدل ‌ها معمولا فقط از فروشگاه‌ های خاص در دسترس هستند.

مقایسه کنید با ظرفشویی های ال جی: بهترین مدلهای ماشین ظرفشویی ال جی+ عیب های آن

ویدیوی راهنمای خرید ظرفشویی بوش

 

توضیحاتی در مورد شماره مدل ماشین ظرفشویی بوش

بوش اخیرا آپدیت ‌هایی در نام ‌گذاری شماره مدل‌ هایش داشته است. بیایید ببینیم که هر حرف چه معنایی دارد تا بتوانید از روی شماره سریال ماشین ظرفشویی مورد نظرتان را پیدا کنید.

  • S که اول هم می ‌آید، به ما می ‌گوید که محصول یک ماشین ظرفشویی است. (شماره مدلی که با B شروع می ‌شود یخچال و H یک مایکروویو است).
  • اگر حرف دوم H باشد، یعنی یک مدل استاندارد 24 اینچی است. اگر G باشد، یک مدل 24 اینچی سازگار با شرایط معلولین است . اگر هم P باشد، ماشین ظرفشویی یک مدل 18 اینچی جمع و جور و سازگار با معلولین است.
  • حرف سوم به ما در مورد ترکیب دسته و نمایشگر اطلاعات می ‌دهد. برای مثال E به این معناست که کنترل‌ ها در خارج هستند. X یعنی ماشین ظرفشویی یک دسته میله ‌ای و P به این معناست که ماشین ظرفشویی یک دسته پاکتی دارد. AV این معنا را می ‌دهد که ماشین ظرفشویی داخل کابینتی یا پنل آماده است.
  • پیش از این رقم یا حرف چهارم به ما می ‌گفت که ماشین ظرفشویی مربوط به چه سری است. M به معنای سری 100، 3 سری 300،A سری Ascenta، 5 سری 500، 8 سری 800 و P سری بنچمارک است. به طور مثال با توجه به این قاعده مدلی با سریال SHE33T55UC از سری 300 است. اما در مدل‌ های فعلی بوش، مثل SPE68B55UC، رقم پنجم و در برخی از مدل ‌های دیگر مثل SHPM78Z54N، رقم ششم نوع سری را مشخص می ‌کند.
  • رقم هشتم نشان می ‌دهد که دستگاه چه رنگی است. 2= سفید، 3= پنل آماده، 4= استیل مشکی، 5= استیل و 6= رنگ مشکی.

میلاد حیدری

کتاب بخون، بخند و خوب باش تا همه مون در آرامش باشیم... سالهاست در زمینه آموزش رایگان در زمینه های اینترنت، کامپیوتر و دنیای تکنولوژی فعالیت می کنم و هدفم ارتقای سطح علمی هموطنان عزیز در سراسر دنیاست. سوالات خود را مطرح کنید در حد توان پاسخ خواهم داد...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا